Proto v iPadu nemůžete svůj iPhone používat jako trackpad

Vydání iPadOS přináší kompatibilitu trackpadu s iPadem. Jelikož již existují aplikace třetích stran, které převádějí iPhone na trackpad počítače, co nám brání používat náš iPhone jako trackpad v iPadOS?

Jak vzrušující je tento nápad, prozatím to není nic jiného než science fiction. Byli bychom rádi, kdybychom mohli v kavárně vytáhnout náš iPhone a použít jej jako trackpad pro iPadOS, ale zjevně tam ještě nejsme. V tomto příspěvku jsme vysvětlili proč.

Používání trackpadu s iPadOS

Schopnost používat trackpad s iPadem byla jednou z nejočekávanějších funkcí iPadOS. Nastavení je snadné, stačí najít správné nastavení přístupnosti. Přestože uživatelská zkušenost zanechává něco, co by bylo žádoucí.

Apple nezměnil nic na tom, jak funguje iPadOS, když je připojena myš nebo trackpad. Jednoduše klikněte na simulaci dotyku prstu na obrazovku, což dělá akce, jako je posouvání a přetahování, trochu nepříjemné.

Přesto to funguje! V iPadu však nemůžete svůj iPhone používat jako trackpad, protože iPad to tak nerozpozná.

Po připojení trackpadu nebo myši k iPadu se na obrazovce zobrazí barevný ukazatel.

Jak připojím trackpad k iPadu pomocí iPadOS?

Tyto pokyny jsme podrobněji popsali v jiném příspěvku, ale pokud máte k iPadu fyzickou myš nebo trackpad, můžete to udělat zde:

  1. Na iPadu přejděte do Nastavení> Usnadnění> Dotkněte se.
  2. Klepněte na Pomocný dotek a zapněte přepínač AssistiveTouch.
  3. Přejděte dolů a klepněte na Zařízení poté spárujte nebo vyberte trackpad.

Používání iPhonu jako trackpadu

Bezplatnou verzi Remote Mouse si můžete stáhnout z obchodu iOS App Store. Obrázek ze vzdálené myši.

Existuje několik aplikací třetích stran, které vám umožňují používat iPhone jako myš nebo trackpad s počítačem. Každá aplikace nabízí mírně odlišné funkce, ale všechny fungují v podstatě stejným způsobem.

Nejoblíbenější z těchto aplikací je Remote Mouse od Yao Ruan. Je k dispozici zdarma v obchodě iOS App Store s verzí Pro v prodeji s více funkcemi. Můžete jej použít k ovládání nejrůznějších aplikací na počítači Mac nebo PC.

K ovládání iPadu však nemůžete použít Remote Mouse.

Proč nemohu použít svůj iPhone jako trackpad v iPadOS?

Dálková myš a další aplikace třetích stran se nemohou připojit k iPadOS, protože potřebují používat konkrétní servery nebo počítačové aplikace. Žádný z nich není k dispozici pro iPadOS.

Po připojení iPhonu k počítači je snadné stáhnout si software, který potřebujete ke změně nastavení serveru. U iPadu to ale není možné, takže váš iPhone nerozpozná jako myš nebo trackpad.

Také si musíte do počítače stáhnout server vzdálené myši. Obrázek ze vzdálené myši.

Možná někdy v budoucnu

Teoreticky je pravděpodobné, že by vývojář mohl vytvořit aplikaci pro iPadOS, která se spáruje s aplikací na vašem iPhone a umožní vám ji používat jako trackpad. Ale sandboxový přístup společnosti Apple k softwaru to činí nepravděpodobným, protože by bylo potřeba změnit základní systém iPadOS.

Doufejme, že pro to Apple vyvine vestavěnou funkci, takže k tomu není potřeba útěk z vězení. Ale do té doby musíme počkat.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found