Jak opravit problémy s připojením Wi-Fi, LTE na iPhone XS a XS Max

Existuje několik problémů, které trápí nová zařízení Apple iPhone XS a iPhone XS Max. I když jich není mnoho, stále jsou poměrně významné.

Jedním z těchto problémů je údajně průměrný nebo dokonce pomalý výkon LTE a Wi-Fi.

To je zvláštní, protože iPhone XS a XS Max obsahují výrazně vylepšený hardware LTE - včetně 4 × 4 MIMO. To znamená, že na papíře by měly být výrazně rychlejší, pokud jde o rychlost stahování a nahrávání.

Problém je v tom, že se to nezdá plošně.

Problém

Někteří uživatelé v zásadě hlásí pomalé rychlosti Wi-Fi nebo LTE na svých nových zařízeních iPhone XS a XS Max. Tyto zprávy lze vidět napříč Reddit, komunitami podpory Apple a sociálními médii.

Aby bylo jasné, nezdá se, že by tyto problémy měly dopad na všechna zařízení iPhone XS a XS Max. A je těžké říci, jak jsou velmi rozšířené.

Tady je to, co potřebujete vědět o problémech s Wi-Fi a LTE.

Problém s Wi-Fi

Některá zařízení iPhone XS a XS Max v zásadě upřednostňují síť Wi-Fi 2,4 GHz před rychlejší sítí Wi-Fi 5 GHz.

Zdá se, že tato chyba je nosná agnostika. Zdá se však, že to neovlivňuje všechny nové iPhony.

Jak opravit pomalou Wi-Fi na iPhone XS

Naštěstí, pokud narazíte na problém s Wi-Fi, oprava je docela snadná.

Apple opravil chybu Wi-Fi ve své nejnovější aktualizaci iOS 12.0.1, která také řeší problémy s nabíjením a několik bezpečnostních slabin. Pokud však nemáte povolené automatické aktualizace, možná jste iOS 12.0.1 neviděli ani nenainstalovali.

V takovém případě najdete aktualizaci na adrese Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

PŘÍBUZNÝ:

  • 12 skvělých iOS 12 tipů, o kterých možná nebudete vědět
  • Jak opravit iPhone nebo iPad, který se po poslední aktualizaci nenabíjí
  • Komplexní průvodce řešením problémů se systémem iOS 12

Vydání LTE

Pokud jde o mobilní chybu, v zásadě to znamená chatrnější služby a méně barů - zejména v okrajových oblastech.

Zdá se, že tento problém většinou ovlivňuje zákazníky společnosti Verizon, i když existují občasné zprávy o problémech se zákazníky AT&T a T-Mobile.

Opravuje iOS 12.0.1 problém LTE?

I když poznámky k vydání iOS 12.0.1 konkrétně zmiňují chybu Wi-Fi, nemají žádný náznak problému LTE.

Podobně sběr uživatelských zpráv od PiunkaWeb naznačuje, že iOS 12.0.1 neřeší pomalé rychlosti LTE pro zákazníky, kterých se to týká. Jinými slovy, neobsahuje opravu problému.

Není jasné, co způsobuje průměrné rychlosti LTE, a nedostatek opravy v systému iOS 12.0.1 naznačuje, že Apple problém stále hledá.

Doufejme, že se nejedná o hardwarový problém spojený s výhradním používáním modemů Intel v nových iPhonech společnosti Apple. Ale díky několika neoficiálním zprávám uživatelů o opravách se zdá, že jde spíše o problém na straně softwaru.

Jak opravit pomalé LTE na iPhone XS

Podle zprávy uživatele - který o problému hovořil s pracovníky podpory Apple - se zdá, že problém existuje. Ale je to trochu řešení spálené země.

Z tohoto důvodu existuje několik věcí, které byste měli vyzkoušet, než to zkusíte.

  • Můžete například zkusit přepínat Režim Letadlo zapněte a vypněte, abyste zjistili, zda umožňuje vašemu iPhone resetovat antény. Podobně můžete zapnout a vypnout LTE přechodem na Nastavení -> Mobilní -> Možnosti mobilních dat.
  • Pokud tyto metody nezmírňují žádnou pomalost, můžete zkusit obnovit předvolby sítě. Budete se muset znovu připojit k síti Wi-Fi, ale může to jen opravit chybu. Stačí jít na Nastavení -> Obecné -> Obnovita klepněte na Obnovte nastavení sítě.

Pokud vše ostatní selže, můžete přejít na nahlášenou opravu.

V zásadě budete muset zařízení iOS plně obnovit do továrního nastavení bez použití zálohy.

To je samozřejmě trochu bolest. V průběhu procesu budou smazána všechna vaše data, informace a nastavení. I když stojí za zmínku, že v cloudu již může být uloženo mnoho vašich dat - například aplikace, poznámky, iMessages a média v iCloud Photo Library.

Bylo hlášeno, že funguje, takže pokud jste zoufalí, stojí to za to.

  • Připojte svůj iPhone k PC nebo Mac s iTunes nainstalován.
  • V počítači vyberte svůj iPhone z řádku nabídek.
  • Klikněte na Vrátit Iphone knoflík.
  • V dalším řádku klikněte na Obnovit.

Pokud nemáte přístup k počítači, můžete mít štěstí také jednoduše Nastavení -> Obecné -> Obnovit a klepat na Vymazat veškerý obsah a nastavení. Neviděli jsme žádné neoficiální zprávy o této metodě, ale dělá to v podstatě totéž (s výjimkou čerstvé instalace nejnovější verze iOS).

Mnoho lidí dává při nákupu nového iPhonu přednost „čisté desce“ - a to je podobné tomu. Opětovné zadání všech vašich nastavení a získání dat zpět do zařízení může nějakou dobu trvat.

Pokud vás ale pomalé rychlosti LTE přivádějí k šílenství, může to být jen řešení, dokud Apple nevyřeší opravu v budoucí aktualizaci iOS 12.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found