Jak používat Google Lens na iPhone, tipy a triky

Právě když si myslíte, že naše smartphony nemohou poskytnout další užitečnost, jsou vydány nové funkce. To platí zejména, když se podíváte na všechny pokroky umělé inteligence, ke kterým došlo za poslední rok. Google Lens pro iPhone je jen nejnovější z těchto vylepšení, která si našla cestu k našim chytrým telefonům.

Co je Google Lens?

Google Lens byl světu původně představen na každoroční vývojářské konferenci společnosti Google loni v květnu. Aplikace byla zpočátku k dispozici pouze pro majitele Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Objektiv je postaven pomocí technologie rozpoznávání obrazu AI společnosti Google, což znamená, že by měl být schopen identifikovat téměř cokoli, co na něj můžete hodit. To se může hodit, pokud navštěvujete nové místo poprvé nebo se chcete o něčem obecně dozvědět více.

Na MWC 2018 však Google oznámil, že Lens bude zaveden na více zařízení. To je místo, kde se uživatelé iOS mohou zapojit do zábavy.

Od dnešního dne a od příštího týdne mohou ti z vás na iOS vyzkoušet náhled Google Lens, aby rychle provedli akci z fotografie nebo objevili více o světě kolem vás. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi (3.15) aplikace .//t.co/Ni6MwEh1bu pic.twitter.com/UyIkwAP3i9

- Fotky Google (@googlephotos) 15. března 2018

Google vydal aktualizaci pro Google Photos na straně serveru, která přináší funkčnost objektivu. Abyste byli způsobilí, měli byste se ujistit, že máte nainstalovanou nejnovější verzi Fotek (v. 3.15). Odtamtud je to už jen čekací hra.

Co dělá Google Lens?

Možná se ptáte sami sebe, co vlastně může Google Lens dělat? Je to docela jednoduché a složité zároveň. Google uvádí, že budete moci jednoduše namířit svůj fotoaparát na různé objekty a na displeji se objeví informace.

Některé klíčové příklady jsou následující:

  • Identifikace a uložení adres, e-mailů a telefonních čísel (vizitek)
  • Určete orientační body a dozvíte se více informací
  • Zobrazit recenze a hodnocení firmy

Několik triků Google Lens, které je třeba znát

Nyní, když se Lens zavádí pro vlastníky iOS, jsme nyní připraveni tyto funkce používat, aniž bychom se cítili vynecháni. Chcete-li vyvolat Google Lens, budete muset přejít do aplikace Fotky Google.

Odtud musíte otevřít fotografii, která již byla uložena ve vaší knihovně. Ve spodní části obrazovky se objeví nová ikona a tímto způsobem aktivujete objektiv.

Naskenujte vizitky

Snadný příklad toho je, když pofotíte vizitku, kterou potřebujete uložit. Otevřete fotografii ve Fotkách Google, klepněte na ikonu Objektiv a poté bude fotografie analyzována.

Poté, co Google Lens začne pracovat, budou kontaktní informace analyzovány a objeví se vyskakovací obrazovka. Tato vyskakovací obrazovka zobrazí všechny důležité informace a umožní vám automaticky vytvořit kontakt.

Přidejte události do svého kalendáře

Další užitečnou funkcí aplikace Lens je schopnost rychle přidávat události do vašeho kalendáře. Řekněme, že jdete po ulici a uvidíte plakát nadcházející noci Open Mic nebo koncertu.

Jednoduše vyfoťte plakát, otevřete obrázek ve Fotkách a nechte Lens působit své kouzlo. Odtamtud vám Lens umožní přidat událost do kalendáře a poté si můžete být jisti, že vám neunikne ten koncert, na který jste se těšili. Toto je jedna z nejlepších funkcí Google Lens !!

Podívejte se na nejnovější recenze knih

Toto je pro knihomoly, ale Lens také umožňuje získat více informací o knihách na cestách. Pokud jste v místním knihkupectví, můžete pořídit fotografii knihy, která vás zaujala, ale nejste si jisti, zda je opravdu dobrá nebo ne.

Můžete pořídit snímek, otevřít jej ve Fotkách Google a nechat Google Lens působit magicky. Po analýze obrázku vám budou poskytnuty různé informace o knize. Patří mezi ně autor, název a recenze, které o knize mohly být publikovány.

Smazat aktivitu Google Lens

Nyní je důležité vysvětlit, že Google používá informace z Fotek, které pořizujete, pro vlastní účely. Naštěstí Google usnadňuje mazání všech aktivit, které provádíte pomocí Google Lens (spolu s dalšími informacemi).

Chcete-li tak učinit, postupujte takto:

  1. Přejděte na stránku Moje aktivita
  2. Najděte událost, kterou chcete odebrat
  3. Klepněte na tlačítko přetečení se třemi tečkami
  4. Vyberte „Odstranit“

Po dokončení budou tyto informace vymazány z vašeho účtu Google a již se nebudou zobrazovat na serverech Google. To je užitečné, pokud prostě nechcete, aby bylo vše sdíleno s Googlem.

Co je nového v Google Lens pro iPhone v roce 2020

Dříve jste mohli Google Lens používat pouze z aplikace Fotky Google. To však již neplatí, protože tato funkce byla přidána přímo do aplikace Google.

Chcete-li začít používat Lens, jednoduše otevřete aplikaci Google na svém iPhone. Odtud uvidíte vyhledávací lištu nahoře. Na pravé straně bude k dispozici ikona Google Lens. Stačí klepnout na toto oprávnění a udělit aplikaci potřebná oprávnění a dostanete se do nového rozhraní.

Odtud je několik možností, se kterými můžete komunikovat. V dolní části je automaticky vybrána funkce Hledat. Stačí namířit fotoaparát na něco kolem vás, klepnout na ikonu a bude to analyzováno. Díky této možnosti lupy jsou objekty automaticky analyzovány bez ohledu na to, zda se jedná o produkty nebo text.

Na levé straně jsou možnosti pro analýzu textu a poskytnutí překladů. U překladů můžete klepnutím na rozbalovací nabídku nahoře vybrat, které překlady chcete provést. Na pravé straně máte k dispozici možnosti nakupování a stravování.

Ještě úžasnější však je, že můžete importovat obrázky z aplikace Fotky. Poté je Google Lens zanalyzuje a vyplivne různé informace.

Jak dobře to funguje?

Je pravda, že jsme narazili na několik problémů, když jsme dostali Google Lens k analýze různých produktů. Například, když míříte fotoaparátem na Magic Trackpad 2, Lens vyplivne informace o pořadačích a jiných nesmyslech.

Ale když to zoradili do MX Master 3, Lens okamžitě zjistil, na co se díváme. Spíše vesele, když jsme se snažili hledat naše AirPods Pro v koženém pouzdře Nomad, dostali jsme návrhy na nakupování kožených peněženek.

Neexistuje žádná záruka, že to bude fungovat vždy na první pokus. Pokud se však pokusíte přemístit produkt nebo pořídit snímek z jiného úhlu, můžete dosáhnout lepších výsledků. Doporučujeme také využít výhod možností blesku, které najdete v hledáčku. To vám pomůže zajistit, aby byl objektiv uveden co nejpodrobněji.

Zkusit to

Google Lens se začíná šířit k majitelům iPhone, kteří mají nainstalovanou nejnovější verzi Fotek Google. Toto je aktualizace na straně serveru, což znamená, že Google zavádí Lens uživatelům v dávkách.

Pokud ještě nemáte ikonu Lens, netrapte se. Google již potvrdil, že každý, kdo má nainstalované Fotky, by měl tuto funkci vidět přibližně příští týden.

Jakmile dorazí Lens, nezapomeňte to vyzkoušet a můžete vidět, na čem Google pracuje v oddělení AI. Dejte nám vědět, co si myslíte o Google Lens, a zda jste viděli, že jej používáte pravidelně.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found