Jak určit modely iPadu

Nedávno společnost Apple oznámila další generaci iPadu. To znamená, že existuje spousta modelů iPadů - od prvního iPadu 1 po pozdější iPad 2, 3., 4. a 5. generace iPadů (s Retina Displays a bez nich), iPad Pros a iPad Minis a samozřejmě nyní ukončený iPad Air. Sledování je těžké!

Pokud jde o to, jak vypadají, všechny vypadají velmi podobně. Na krabici samotného zařízení se nezobrazují čísla modelů jako „iPad 5“; spíše jen říká iPad. Otázkou tedy je, jak zjistit, jaký model iPadu máte, aniž byste museli provádět rozsáhlý průzkum. Tento článek popisuje zřetelné, viditelné funkce jednotlivých modelů, takže můžete rychle rozhodnout a rozlišit, které z modelů iPad vlastníte. To je užitečné zejména pro nové uživatele iPadu, kteří si chtějí koupit nebo již koupili iPad New-To-You (používá ho někdo jiný před vámi.) Tyto tipy jsou užitečné i pro nového majitele iPadu, protože dokonce i zcela nový zařízení není označeno svou generací.

Určete modely iPadu: iPad 1 vs. jiné modely

Největší rozdíl mezi úplně prvním iPadem a ostatními modely iPadů je v tom, že iPad 1 nemá vestavěnou kameru zatímco všechny ostatní modely iPadu ano. Zkontrolujte tedy kameru; pokud váš iPad žádný nemá, jedná se o iPad 1.

iPad 2 vs. jiné modely iPad

Pokud má váš iPad kamery (přední i zadní), pak je to buď iPad model 2 a vyšší, iPad Air, iPad Pro nebo Mini. Kromě iPadu 1 se všechny ostatní modely iPadu také velmi podobají. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je pohled v části Nastavení> Obecné> Klávesnice; pokud existuje možnost „Diktát“, jedná se o iPad 3 nebo vyšší, iPad Pro nebo iPad Mini. Pokud je v zařízení spuštěn alespoň iOS 6, zkontrolujte Nastavení> Obecné a pokud vidíte možnost Siri, jedná se o iPad 3 nebo vyšší. Stručně řečeno, pokud vidíte možnost „Diktát“ nebo „Siri“, pak to NENÍ iPad 2.

iPad 3 vs. jiné modely iPad

Koupili jste tedy iPad a má oba fotoaparáty a Siri. To znamená, že jsme jej zúžili na iPad 3 nebo vyšší. Jak tedy dále rozlišujeme? Jednou z nejviditelnějších funkcí iPadu 4 a vyšších, všech iPad Pros a všech iPad Minis, je připojení „Lightning“. Všechny starší modely iPadů (generace 1-3) mají 30kolíkové připojení. Pokud vidíte připojení „Lightning“, pak je to iPad s Retina displejem, což je nejnovější model až na jednu výjimku: iPad Mini první generace. První iPad Mini má rozlišení displeje 1024 × 768 pixelů při 163 ppi, podobně jako starší modely iPadů.

Čísla modelů

Váš iPad má na zadní straně vyznačené číslo modelu. To platí pro všechna iDevices. Pokud je to možné, vyjměte případ, otočte iPad a vyhledejte řádek začínající modelem.

Podívejte se na Nastavení

Dalším snadným způsobem, jak zjistit, jaký přesný model iPadu (nebo jakéhokoli iDevice) máte, je podívat se na svá nastavení. Přejděte do Nastavení> Obecné> O aplikaci a vyhledejte Model. Tento informační panel také poskytuje podrobnější informace, jako je vaše sériové číslo, verze pro iOS, dostupné úložiště a celková kapacita.

souhrn

Vezměte prosím na vědomí, že každý model iPadu se značně liší, pokud jde o technické možnosti. Nevypsali jsme všechny funkce, které iPad od sebe odlišují. Tento článek popisuje nejjednodušší způsoby, jak odlišit modely iPadů od sebe navzájem (přidání dalších informací by tento proces ještě více komplikovalo). Podrobný popis všech funkcí modelu iPad najdete v článcích společnosti Apple o funkcích modelu iPad.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found