Funkce spánku MacBooku nefunguje, jak na to

Několik uživatelů zjistilo, že jejich MacBook nespí, když vyzkouší příkaz > Spánek. Uživatelé si také stěžují, že jejich stroj při zavření víka nepřejde do pohotovostního režimu.

Po aktualizaci systému macOS?

K této situaci často dochází po upgradu systému macOS. Ačkoli se tento problém může vyskytnout v jakémkoli modelu MacBooku, viděli jsme, že k tomuto problému obvykle dochází častěji u starších MacBooků (2013 a starších).

Může existovat mnoho důvodů, proč pro vás tato funkce nemusí fungovat. V tomto článku vám poskytneme krátký tip, který vám může pomoci při řešení tohoto problému.

Reset SMC a PRAM (NVRAM)

Pokud jste již vyzkoušeli reset SMC a PRAM Reset podle pokynů společnosti Apple a stále se potýkáte s problémem, přečtěte si, jinak doporučujeme provést resetovací funkce předtím, než přejdete terminálovou cestou, jak je vysvětleno v tomto článku.

Spánek znovu s terminálem

Z nějakého podivného důvodu se během upgradu změní nastavení režimu spánku a pohotovostního režimu. Nastavení můžete ověřit otevřením aplikace Terminal na svém MacBooku.

Krok 1 Otevřete relaci terminálu a zadejte pmset –g vlastní

Krok 2 Tato užitečná, ale méně známá pomoc s příkazy, spravuje nastavení správy napájení, jako je časování nečinnosti spánku, probuzení při přístupu správce, automatické restartování při ztrátě napájení atd. přezimovat a pohotovostní

Krok - 3 Výchozí nastavení pro režim spánku je 3 a pohotovostní režim je 1. Někdy se pohotovostní nastavení změní na 0, a to budete muset změnit.

Krok - 4 Chcete-li změnit nastavenou hodnotu, zadejte pohotovostní režim sudo pmset 1 a stiskněte klávesu Enter.

Krok - 5 Restartujte MacBook

Doufejme, že to váš problém vyřeší. Váš MacBook se nyní přepne do pohotovostního režimu, když zavřete víko a probudíte se, když jej otevřete. Při použití příkazu pmset můžete také zkontrolovat nastavení pro lidové probuzení. Toto nastavení pomáhá probudit stroj, když je otevřeno víko notebooku (nebo véčko) (hodnota = 0/1) a mělo by být na 1.

Pokud to vyřešilo problém s vaším MacBookem, dejte nám prosím vědět v komentářích níže. Nebo kdyby fungovalo něco jiného!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found