iTunes 12.4, Běžné problémy a návrhy

Apple vydal svůj aktualizovaný iTunes 12.4 v květnu. Rychle následovala v červnu aktualizace iTunes 12.4.1 ve snaze opravit některé chyby. Pokud jste svůj iTunes aktualizovali na 12.4 nebo 12.4.1, přezkoumáme některé funkce v tomto příspěvku a budeme se zabývat několika běžnými otázkami a odpověďmi.

Pro začátečníky byly některé funkce navigace v iTunes změněny. S každou novou změnou přichází počáteční nepříjemnosti, ale jakmile se dostanete na kloub, funguje to dobře.

Jedním z vylepšení je postranní panel. Ve výchozím nastavení to nyní zůstane otevřené ve všech zobrazeních. Možnosti zobrazení jsou nyní nahoře a můžete si je přizpůsobit podle svých preferencí.

Podobně vám nabídka Úpravy umožňuje vybrat, které typy médií jsou uvedeny v rozhraní iTunes.

Pokud nikdy neprocházíte hudbu podle žánru, ovládání + kliknutí a vyberte „Odebrat z postranního panelu„A odeberete jej z postranního panelu iTunes. Nedávno přidané položky se již nezobrazují v horní části každého pohledu v knihovně. Nyní jsou k dispozici v horní části postranního panelu.

U libovolné skladby ve vaší knihovně iTunes nyní můžete snadno sledovat album nebo interpreta kliknutím pravým tlačítkem myši na skladbu a výběrem možnosti „Přejít na ..“. To usnadňuje vyhledání odpovídajícího alba skladby. Další možnosti najdete v této nové nabídce „Přejít na“.

Zobrazení seznamu vs Zobrazení mřížky v iTunes 12.4 

Několik uživatelů mělo potíže se změnou přizpůsobit. Po otevření iTunes našli obrovský seznam alb a nemohli najít své známé zobrazení seznamu. Je poměrně snadné přizpůsobit si rozhraní podle svých představ. iTunes vám umožňují přizpůsobit zobrazení z postranního panelu. Je důležité, abyste se ujistili, že je ve vašem iTunes povolena boční lišta.

V horní části klikněte na Zobrazit a ujistěte se, že v rozevírací nabídce je povolena možnost „Zobrazit postranní panel“. Odtud můžete rychle kliknout na „Skladby“ a pravá strana obrazovky se upraví tak, aby vám zobrazovala vaše skladby. Stiskněte Command + J společně a iTunes vám zobrazí dialogové okno, pomocí kterého můžete vybrat, zda chcete zobrazit své položky jako seznam nebo mřížku, a také vám umožní přizpůsobit velikost kresby související s alby.

Nelze importovat staré seznamy skladeb NEBO staré chybějící skladby z iTunes 

Seznamy skladeb byly přesunuty do nového iTunes. Nyní k nim máte přístup přes Soubor> Nové. Několik uživatelů si všimlo, že při pokusu o import svých starých seznamů skladeb (nekoupených) do složky> knihovna> Importovat seznam skladeb narazili na chybu „knihovna není platná knihovna iTunes“. Pokud se vám při pokusu o import starých seznamů skladeb zobrazuje tato chybová zpráva, můžete ji opravit následujícím postupem:

Nejprve byste se měli pokusit vypnout iTunes v cloudu, což podle mého názoru vyžaduje přejít do části Obchod> Informace o účtu a vybrat možnost „Deauthorize This Computer“

Nyní ukončete iTunes. Podívejte se do složky Hudba> iTunes> Předchozí knihovny iTunes. Doufejme, že tam je alespoň jeden dokument s příponou souboru .itl a datem * před * do doby, kdy jste provedli aktualizaci na 12.4. Jakmile budete moci soubor vyhledat, postupujte podle těchto kroků.

  1. Vyhledejte soubor iTunes Library.itl ve složce iTunes
  2. Přetáhněte tento soubor ze složky na plochu
  3. Použijte svůj Timemachine a vyhledejte předchozí soubor Library.itl, který jste měli před upgradem iTunes.
  4. Přetáhněte tento soubor do nové složky iTunes a přejmenujte jej na Library.itl
  5. Otevřete iTunes a nyní byste měli být schopni importovat své seznamy skladeb.

Apple Music v iTunes 12.4

Pokud se přihlásíte k odběru Apple Music, znáte výzvy, pokud jde o míchání věcí. Smíchání skladeb Apple Music s vaší osobní sbírkou často vedlo k mnoha zármutkům pro několik uživatelů. Pokud si nepřejete, aby byl titul přidán do vaší soukromé hudební sbírky, když jej přidáte do seznamu skladeb, můžete to nyní snadno ovládat v části Obecné předvolby iTunes> Vypnout „Přidat skladby do mé hudby při přidávání do seznamu skladeb“.

Stránky Apple Music můžete také z iTunes snadno odebrat klepnutím na předvolby iTunes> Omezení a přizpůsobením sekcí pro Apple Music a Connect.

Doufáme, že vám některé z těchto tipů pomohly. Rádi bychom se vám ozvali. Jaké jsou některé z funkcí nového iTunes, které máte rádi a díky kterým říkáte „Vážně, co jste byli [chráněno e-mailem]“

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found