Při stahování bezplatných aplikací na macOS Catalina zakažte výzvy k zadání hesla

Navzdory nedostatkům v posledních letech se Mac App Store podstatně rozrostl a stává se místem pro stahování aplikací. Další vývojáři skákají na palubu s volnými nebo placenými možnostmi, abyste mohli udělat nějakou práci nebo dokonce hrát některé hry.

Jednou z obtíží, která stále vyvstává, bez ohledu na macOS nebo iOS, je stahování bezplatných aplikací. Je to frustrující, když se právě pokoušíte rychle stáhnout bezplatnou aplikaci, ale uvědomíte si, že musíte zadat své heslo. Dnes se podíváme na to, jak můžete při stahování bezplatných aplikací deaktivovat výzvy k zadání hesla.

Proč musíme zadávat heslo?

Předpoklad, že při stahování aplikací budete muset zadat heslo, je velmi jednoduchý. Jedná se o ochranu uživatele nebo někoho jiného před stahováním a nákupem aplikací bez souhlasu a svolení.

To platí bez ohledu na to, zda používáte iOS nebo macOS, protože nechcete skoncovat s množstvím neoprávněných poplatků. Je zřejmé, že k tomu obvykle dochází, když mají vaše děti přístup k vašim zařízením, ale náhodné nákupy se stávají i dospělým.

Jak zakázat výzvy k zadání hesla na Catalině

Nejprve existovaly určité obavy, že u bezplatných aplikací nelze zakázat výzvy k zadání hesla. Důvodem je odstranění iTunes, protože to byla jedna z metod, jak toho dosáhnout v předchozích iteracích macOS.

S macOS Catalina jsou kroky trochu jiné a ve skutečnosti nevyžadují hluboký ponor. Zde je návod, jak můžete zakázat výzvy k zadání hesla v systému macOS Catalina.

 1. Otevřete Předvolby systému
 2. Klikněte naApple ID
 3. Na levém panelu zvýrazněte a vyberteMédia a nákupy
 4. PodStažení zdarma, klikněte na kruh proNikdy nevyžadovat
 5. Ukončete předvolby systému

Je důležité zmínit, že pokud si nemusíte dělat starosti s nákupem aplikací pro malé děti nebo někoho jiného, ​​můžete deaktivovat výzvy pro všechny nákupy. Postupujte podle stejných kroků jako výše a klikněte na kruh proNikdy nevyžadovat pod následujícím:

 • Stažení zdarma
 • Nákupy a nákupy v aplikaci

Tím se odstraní nutnost zadávat heslo při nákupu aplikací nebo doplňků v aplikaci.

Jak zakázat výzvy k zadání hesla u předchozích iterací

Pokud nepoužíváte nejnovější verzi systému macOS a používáte Mojave nebo něco staršího, jsou kroky trochu jiné. Následující kroky vyžadují, abyste měli k dispozici nejnovější verzi iTunes, a jsou následující:

 1. Otevřete iTunes na počítači Mac
 2. Na řádku nabídek klikněte na iTunes a vybertePředvolby
 3. Klikněte naObchod záložka
 4. V části Stažení zdarma klikněte na rozevírací nabídku a vyberteNikdy nevyžadovat
 5. Klikněte na OK

Tím se deaktivují výzvy k zadání hesla ve starších verzích systému macOS v případě, že nechcete upgradovat nebo nemůžete.

Závěr

Jsme rádi, že společnost Apple usnadňuje život všem nám a pomáhá předcházet neoprávněným nákupům. Pokud však váš život nepotřebuje tuto zvláštní linii obrany, je hezké mít možnost deaktivovat výzvy k zadání hesla pro bezplatné aplikace. Nebo jakékoli jiné aplikace.

Pokud narazíte na problémy při hledání správného nastavení nebo tuto možnost nevidíte, dejte nám vědět. Rádi vám pomůžeme se situací pro váš počítač macOS nebo OS X.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found