macOS Sierra nefunguje, jak opravit běžné problémy

macOS Sierra je konečně tady. Poté, co jsem s tímto OS pracoval několik měsíců v jeho beta verzích, musím přiznat, že to byla zábavná zkušenost. macOS Sierra byl ve svých finálních beta verzích velmi stabilní. Nové funkce, jako je Siri, fungují dobře a zdá se, že jsou dobře integrovány se zbytkem operačního systému. Pokud jste v macOS Sierra nováčkem, doporučujeme vám přečíst si naši recenzi některých klíčových funkcí a naše klíčové možnosti zkoumání beta verzí.

Na rozdíl od El Capitanu, který během počátečních instalací s MacBooky způsobil některé velké bolesti hlavy, byl tento nový OS hračkou k instalaci a dosud nezpůsobil žádné dramatické problémy s výkonem. S každou novou instalací systému Mac OS je na začátku vždy malý škytavka. Většina z těchto problémů se primárně týká stávajícího softwaru třetích stran ve vašem počítači. V tomto článku prozkoumáme některé běžné problémy systému macOS Sierra a poskytneme návrhy na jejich řešení.

Před instalací macOS Sierra nezapomeňte zkontrolovat kompatibilitu vašich počítačů. U iMaců budete potřebovat model z konce roku 2009 nebo později. Na původních plastových Macbookech nebude fungovat Sierra; kompatibilní jsou pouze hliníkové modely z konce roku 2009 a novějších. V případě Macbook Pros budete potřebovat modely od roku 2010 a dále. (Čtenáři navrhli, že plastové MacBooky z konce roku 2009 lze upgradovat na Sierru. Níže připojujeme odkaz společnosti Apple na kompatibilitu zařízení.)

Aktualizace: 21. 9. 2016 -Nejnovější stránky kompatibility s macOS Sierra najdete na webu Apple zde.

Nezapomeňte také před instalací macOS provést zálohu pomocí TimeMachine. Zde jsou některé z nejčastějších problémů spojených s používáním macOS Sierra.

Problémy se Safari po upgradu na macOS 10.12.2

Nejnovější aktualizace systému macOS údajně způsobuje uživatelům Sierry určité problémy, pokud jde o používání Safari a pošty. Většina uživatelů, kteří mají problémy, mohou své problémy vyřešit pomocí dvou klíčových kroků:

 • Zkontrolujte, zda ve svém počítači Mac používáte aplikaci „Rapport“. Zdá se, že to způsobuje problémy po nejnovější aktualizaci macOS Sierra. Chcete-li, aby váš Safari fungoval, budete muset podle pokynů dodavatele odinstalovat tuto aplikaci a poté restartovat Mac.
 • Problém s proxy. U proxy serverů se zdá být známý problém, který způsobuje problémy se Safari. Přejděte na kartu Předvolby systému> Síť> Upřesnit> Proxy. Ujistěte se, že v části „Vybrat protokol“ nekliknete na žádná zaškrtávací políčka. Pokud zde máte zaškrtnutá některá políčka, budete je muset zrušit a kliknout na „Použít“. Po dokončení restartujte Macbook.

Mac se nespustí po aktualizaci macOS Sierra

Toto je běžný problém s novými instalacemi, především na starých počítačích. Můžete nainstalovat macOS Sierra, ale váš počítač při pokusu o spuštění zobrazí šedou / bílou obrazovku. Při řešení problému postupujte podle následujících kroků.

 1. Restartujte počítač Mac a podržte klávesy Command, Option, P a R a resetujte NVRAM
 2. Zkuste resetovat řadič správy systému. Vypněte Mac, odpojte všechny kabely od Macu, počkejte několik minut a poté zkuste zapojit kabely a spustit Mac
 3. Zkuste spustit Mac v nouzovém režimu (stiskněte tlačítko napájení a podržte klávesu Shift) a ujistěte se, že máte v Macu alespoň 9 GB volného místa.
 4. Chcete-li se vyhnout problémům s aktualizací z El Capitanu na macOS Sierra, odeberte všechny klíče a rozšíření třetích stran
 5. Zbavte se všech antivirových programů, které jste nainstalovali a nakonec
 6. Z počítače budete muset odebrat veškerý software PPTP VPN, protože Apple odstranil podporu v macOS Sierra
 7. Pokud stále máte problémy, podívejte se na náš podrobný příspěvek o problémech se spuštěním souvisejících s macOS Sierra

Chcete-li vyřešit problém s bílou obrazovkou Mac, podívejte se na naše podrobné video.

Problémy se spuštěním související s Duet Display

Pokud používáte duální monitory a displej Duet, může to způsobit problém se spuštěním. To byl jeden z hlavních problémů s macOS Sierra Beta verzemi a kompatibilitou aplikací.

Chcete-li tento problém vyřešit, vyhledejte soubor DuetDisplay.kext a přesuňte jej do koše. Tento soubor byste měli najít ve své složce / Library / Extensions. Pokud soubor nemůžete najít, můžete otevřít relaci terminálu a zadat text

Sudo kextunload /System/Library/Extensions/DuetDisplay.kext NEBO

Sudo kextunload –b com.karios.driver.DuetDisplay

Jakmile odstraníte soubory kext související s Duetdisplay, zkuste restartovat Mac a měli byste začít.

Rozšíření Safari nefungují s macOS Sierra

Někteří uživatelé zjistili, že běžná rozšíření Safari, jako je 1 heslo a software na blokování reklam, po instalaci macOS nefungují správně. Pokud se potýkáte s tímto problémem, možná budete muset znovu nainstalovat rozšíření Safari jeden po druhém.

 1. Ukončete relace Safari na počítači Mac
 2. Vyhledejte složku users / yourname / Library / Safari / Extensions
 3. Poklepejte na každý soubor, který chcete znovu nainstalovat
 4. Pokud budete požádáni o zobrazení stránky rozšíření, potvrďte v prohlížeči Safari ano
 5. Na stránce rozšíření klikněte na Instalovat nyní

Pokud po aktualizaci systému macOS dochází k dalším problémům souvisejícím se Safari, podívejte se prosím do našeho podrobného průvodce řešením problémů se Safari, který vám pomůže vyřešit problémy po aktualizaci.

Siri nefunguje na Macu

Toto je pravděpodobně jedna z nejžádanějších funkcí systému macOS Sierra pro mnoho uživatelů. S používáním funkce Siri na Macu jsme nezaznamenali žádné zásadní problémy. Pokud se vám nedaří Siri pracovat na vašem Macu, možná budete muset znovu zkontrolovat některá z klíčových nastavení, jak je uvedeno níže.

 1. Je zřejmé, že zkontrolujte nastavení internetu na počítači Mac a ujistěte se, že máte připojení. To platí zejména pro lidi, kteří v minulosti na svých počítačích Mac používali funkci Enhanced Dictation, kteří nevyžadovali připojení k internetu.
 2. Ujistěte se, že jsou vaše předvolby systému pro Siri správně nastaveny. Klikněte na > Předvolby systému> Siri. Zkontrolujte, zda to vidíte „Enable Siri“ kontrola byla povolena.
 3. Když jsem to zkusil na začátku, měl jsem špatné nastavení mikrofonu, protože jsem byl externí headset a to způsobilo problémy se Siri. Ujistěte se, že je nastaven váš mikrofonní vstup Interní mikrofon.
 4. Zkontrolujte určenou klávesovou zkratku a potvrďte, že ji používáte k vyvolání Siri. Pokud máte problémy se zkratkou, jednoduše ji povolte Zobrazit Siri v řádku nabídek a klikněte na ikonu Siri na řádku nabídek a zkontrolujte, zda to funguje pro vás.
 5. Výchozí zkratka pro aktivaci Sisi je Cmd + Space. To bylo dříve používáno pro Spotlight v předchozích verzích OS. Nezapomeňte zkontrolovat a změnit v Předvolbách systému výběrem Přizpůsobit pro klávesové zkratky

Připnutí výsledků vyhledávání Siri k oznámením

Jednou z možností přidaných v systému macOS Sierra je možnost připnout výsledky vyhledávání Siri do centra oznámení.

V pravém horním rohu výsledků vyhledávání Siri najdete ikonu „+“. Kliknutím na toto tlačítko přidáte výsledek vyhledávání k vám Dnešní zobrazení v Centru oznámení a výsledky se dynamicky aktualizují.

Můžete se rozhodnout zahrnout do oznámení vyhledávání souborů, aktualizace sportu, počasí, tweety a vyhledávání na webu z výsledků Siri.

V Parallels nelze použít mezerník

To byl problém, který jsme zaznamenali během našich raných testů s macOS Sierra. Pokud jste provozovali Parallels na macOS Sierra, klíč mezery ve virtuálním stroji nefungoval.

Společnost pro to před časem zveřejnila řešení tohoto řešení a na stránce se můžete podívat na podrobnosti tohoto řešení.

Vyhledávač neodpovídá nebo je zamrzlý

Pokud zjistíte, že vaše vyhledávací aplikace nereaguje nebo se zdá, že po upgradu na macOS byla zamrzlá, zkuste provést reset SMC, což by mělo tento nepříjemný problém vyřešit. Tento problém jsme našli u staršího MacBooku. U novějších modelů jsme se s tímto problémem zatím nesetkali.

Pokud máte po aktualizaci problémy s prázdnou obrazovkou obchodu s aplikacemi, lze ji snadno vyřešit postupným přesunutím některých souborů App Store na Macbooku / iMacu, jak je vysvětleno v tento článek.

Pomalý zážitek z e-mailu

Několik lidí si stěžovalo, že jejich e-mailová služba je po upgradu na macOS velmi pomalá. Pokud čelíte tomuto problému, jednou z možností by bylo pokusit se znovu vytvořit index pošty. Chcete-li index znovu sestavit, vyberte poštovní schránku na postranním panelu pošty a poté vyberte Mailbox> Rebuild. V závislosti na velikosti vaší poštovní schránky může tato operace nějakou dobu trvat. Váš e-mail by měl být po opětovném sestavení mnohem rychlejší.

Po aktualizaci na macOS Sierra nelze tisknout

Mnoho uživatelů zjistilo, že nemohou připojit své Macbook / iMac ke svým tiskárnám a tisknout po aktualizaci na macOS Sierra. Pokud dochází k tomuto problému, poskytli jsme několik tipů, jak tento problém vyřešit. Tyto tipy budou užitečné při řešení problému s tiskem, ale mohou nebo nemusí být schopny vyřešit problémy se skenováním.

Přejít zpět na El Capitan

A konečně, pokud z nějakého důvodu chcete downgradovat svůj Mac zpět na El Capitan a počkat na novější aktualizaci macOS Sierra, můžete to snadno udělat:

Pokud byl váš notebook dodáván s produktem El Capitan od společnosti Apple, podržením CMD + ALT / Option + R při spuštění spusťte program Internet Recovery.

Stáhne a znovu nainstaluje původní operační systém dodaný s počítačem Mac.

Pokud máte starší Mac, který nebyl dodán s El Capitan, budete si muset stáhnout obrázek El Cap a znovu jej nainstalovat.

 1. Vytvořte wifi připojení nebo ethernetové připojení a restartujte OS X Recovery (cmd + R)
 1. Vymažte počítač Macintosh HD
 1. Restartujte svůj MBP na Internet Recovery (cmd + option + R) a nyní byste měli být schopni nainstalovat původní verzi OS X.

Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat, jak budeme postupovat vpřed a získávat další vaše dotazy a komentáře.

Pokud se ve vašem prostředí macOS Sierra vyskytují další problémy, dejte nám prosím vědět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found