Dobré a špatné pro macOS Sierra, čestná recenze

Již více než deset let je OS X základním kamenem technologického průmyslu. Od té doby, co byl spuštěn v roce 1998 spolu s původním iMacem, se operační systém neustále stával výkonnějším a výsledkem je pravděpodobně nejlepší operační systém na světě.

Od roku 1998 společnost Apple každoročně aktualizuje OS X, aby dosáhla nových výšin a neustále zůstávala na špici trhu s operačními systémy. Tento rok je však trochu jiný.

Letošní aktualizace se jmenuje macOS Sierra, nikoli OS X, což je změna názvu OS po nějaké době. Zatímco mnozí věří, že je čas, aby Apple provedl úplnou aktualizaci svého operačního systému pro stolní počítače, nová aktualizace, kromě změny názvu, je ve srovnání s několika minulými roky typickou aktualizací.

Posledních několik aktualizací macOS se soustředilo na to, aby se iOS a macOS vzájemně harmonizovaly, a aby se ukázalo, že pokud máte jednu, měli byste opravdu získat druhou. MacOS Sierra používám už nějakou dobu a mám šanci vyzkoušet všechny nové funkce. Tady je vše, co se mi líbilo, a vše, o čem jsem si myslel, že mělo zůstat stejné:

Siri

Dobrý - To je úžasná věc. Zdá se, že Apple učinil Siri pro Mac výkonnějším než na jiných zařízeních, což dává smysl vzhledem k tomu, že Mac má větší výkon. Siri na Macu může dokončit téměř každou instrukci, kterou byste jí mohli dát na telefonu, ale navíc může dělat složitější věci pro váš počítač. Můžete jej požádat o informace o rychlosti procesoru a dokonce požádat o soubory.

Špatný - Siri a Spotlight vypadají roztříštěně, oba jsou schopni dělat většinou to samé, ale žádné vzájemné propojení. V ideálním případě by Siri měla mít pouze možnost typu a byla by stejná jako Spotlight.

Navíc se zdá, že vyhledávání souborů Siri ještě nefunguje, a pokaždé, když jsem spustil Siri, objevila se nějaká podivná aplikace, která pokaždé vyžadovala ukončení síly, aby se zabránilo skákání.

iCloud

Dobrý - iCloud Drive nyní funguje přesně tak, jak by vždy měl. Tato služba nyní automaticky synchronizuje složku počítače a dokumentů vašeho počítače Mac s vašimi zařízeními. Pokud máte dostatek úložného prostoru, můžete službě dokonce říct, aby vše synchronizovala. Během několika posledních dní jsem odešel a získal přístup k věcem v mém telefonu, které bych normálně musel jít na svém počítači, abych získal kopii.

Špatný - S nastavením nové funkce jsem měl docela dost problémů. Když jsem řekl, že má začít synchronizovat složku dokumentů, odstranil můj předchozí a vložil místní kopii do složky iCloud a poté začal nahrávat vše. Neměl jsem dostatek úložiště na iCloudu a operační systém mi nedovolil během synchronizace nic přesunout, takže jsem musel obnovit z Time Machine, abych vše napravil.

Apple Watch Unlock

Dobrý - Když nosíte Apple Watch, váš Mac se nyní automaticky odemkne a bude schopen pochopit, zda jste to vy nebo někdo jiný, kdo se pokouší získat přístup k vašemu počítači. Opravdu pěkný způsob, jak obejít přístupový kód.

Špatný - Ještě jsem se nedostal k tomu, aby fungoval jednou. Všechna moje zařízení Handoff jsou nastavena správně a je možné, že je zcela na mé straně, ale prostě se to neděje. Předpokládám, že to bude fungovat, než se to dostane na veřejnost, ale zatím jsem to nezkoušel.

Univerzální schránka

Dobrý - Univerzální schránka harmonizuje vaši schránku mezi zařízeními, což znamená, že máte v podstatě jednu schránku a vše je synchronizováno se vším ostatním. Tímto způsobem můžete najít obrázek na internetu v telefonu, zkopírovat jej a vložit do něčeho ve vašem počítači Mac. Funguje přesně tak, jak byste čekali, a když to funguje, funguje skvěle.

Špatný - Také jsem měl spoustu problémů, aby to fungovalo. Někdy se mi to podařilo, ale bylo to velmi vybíravé. Také to rozdrobím na beta-ness, ale opět to není dobrý první dojem.

Optimalizované úložiště

Dobrý - macOS vám nyní pomůže optimalizovat úložiště na vašem disku. Dělá to prostřednictvím čtyř hlavních možností - ukládání na iCloud, odstranění nepořádku z iTunes a e-mailu, automatické mazání koše a kontrola a mazání starých dokumentů.

O této funkci není opravdu nic špatného, ​​funguje to, a podařilo se mi při prvním procházení odstranit asi 50 GB nepořádku z 500 GB dat.

Vylepšení vrátného

Špatný - Jako vývojář je to pro spotřebitele opravdu většinou zbytečná a špatná změna. Dříve pro instalaci nepodepsaných aplikací existovala jednoduchá nabídka, která tento proces umožňovala, a ve výchozím nastavení byla vypnutá. Nyní je proces mnohem komplikovanější.

Podpisový mechanismus Apple má některá směšná pravidla a některé aplikace budou nyní muset instruovat uživatele, aby přeskočili obruče a nainstalovali aplikace.

iTunes / Apple Music

Dobrý - iTunes obdrželi novou aktualizaci Apple Music, která se na podzim připojí ke všem operačním systémům, a funguje celkem dobře. Nová Apple Music je určitě lepší než ta stará a rozhraní je mnohem čistší a jednodušší na používání.

Špatný - Bohužel iTunes stále zoufale potřebují generální opravu a oproti předchozím iteracím aplikace se toho změnilo jen málo.

Fotky

Dobrý - Aplikace Fotografie prošla stejnou generální opravou jako iOS, s větším důrazem na rozpoznávání obličeje a objektů a novou funkci momentů. To vše funguje celkem dobře a většina uživatelů bude s novými aktualizacemi pravděpodobně spokojena.

Záložky

Ehh - Jedna věc, kterou Apple strávil podivně středně dlouhou dobu během jejich akce WWDC před několika týdny, bylo přidání karet přes OS. Tyto nové karty mají být k dispozici ve výchozím nastavení a nevyžadují od vývojáře žádný další vývoj.

I když jsem to původně chápal tak, že to znamená, že budou v každé aplikaci, je jasné, že to od vývojáře vyžaduje aktualizaci aktualizace pro OS, jen to, že se jedná o základní funkci, jako je Windows, a lze ji snadno povolit. Osobně nevím, o co jde; pokud by aplikace byla lepší s kartami, vývojář by je pravděpodobně vložil dovnitř.

Apple Pay

Dobrý - Apple Pay nyní bude fungovat v Safari na macOS, což uživatelům umožní nakupovat věci autentizací pomocí svého telefonu. Zatím neexistují žádné weby, které by to mohly vyzkoušet, ale předpokládám, že to bude fungovat dobře.

Kompatibilita

Dobrý - Apple s touto aktualizací překvapivě nepřesunul žádný Mac ze vzoru upgradu. Aktualizaci dostanou všechny počítače iMac a MacBook Pro od roku 2009+ a všechny ostatní počítače Mac 2010 a novější ji také obdrží.

S macOS Sierra Apple jasně prosazuje ještě trvalejší zážitek mezi zařízeními Apple. Díky zpřístupnění všech vašich dokumentů všude a umožnění odemykání Maců, jako jsou Apple Watch, se obezděná zahrada společnosti Apple stále více propojuje.

Podívejte se na našeho průvodce stahováním beta verze a připravte se na zkoušku MacOS Sierra ještě dnes!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found