„Aktualizace nedostupná s tímto Apple ID“? Zde je návod, jak to opravit

Aktualizace aplikací jsou důležitou součástí udržování bezproblémového chodu vašeho Macu a vašich aplikací. Ale někdy se aktualizace aplikací mohou zhoršit.

Konkrétně můžete zjistit, že aplikaci nemůžete aktualizovat. Když se o to pokusíte, zobrazí se chybová zpráva „Aktualizace není k dispozici s tímto Apple ID“.

Ve zprávě bude dále uvedeno, že aktualizace není k dispozici, protože aplikace „byla zakoupena jiným uživatelem nebo byla vrácena nebo zrušena položka“.

Ale někdy tomu tak není. Naštěstí, i když je otravná, lze chybovou zprávu snadno odstranit. Zde je návod.

Proč k tomu dochází?

V zásadě platí, že když si stáhnete aplikaci z Mac App Store, je konkrétní instance aplikace svázána s vaším Apple ID - nebo s tou, která provedla nákup.

Tuto aplikaci lze poté aktualizovat pouze o konkrétní Apple ID, které provedlo původní nákup. To platí jak pro bezplatné aplikace, tak pro aplikace, které stojí peníze.

To může způsobit problémy, pokud existuje více uživatelů, kteří používají různá Apple ID v jednom počítači. Podobně se s tímto problémem mohou setkat lidé s použitými nebo renovovanými počítači třetích stran (protože jejich Apple ID se liší od původního vlastníka).

Existují případy některých aplikací, zejména aplikací iWork nebo iLife, které tuto chybu zobrazují, i když uživatel někdy použil pouze jedno Apple ID (v počítači, který nikdy neměl jiného vlastníka). Toto podivné chování lze připsat chybě.

Související čtení:

  Obvyklé případy

  Níže uvedená metoda z větší části opraví všechny chyby spojené s nedostupností aktualizací aplikací.

  To zahrnuje aplikace stažené pomocí jiného Apple ID nebo aplikace, které jste si stáhli sami a které (nějak) mají chybu „aktualizace není k dispozici“.

  Váš počet najetých kilometrů se samozřejmě může lišit v závislosti na vašem počítači Mac a na tom, jaké další Apple ID jsou přihlášeny (nebo byly přihlášeny).

  V každém případě to stále stojí za to.

  • Ve složce Aplikace vyhledejte aplikaci, kterou nemůžete aktualizovat. Smazat to.
  • Vyprázdněte svůj Odpadky.
  • Otevři Mac App Store.
  • Zkontrolujte, zda jste přihlášeni ke svému účtu primární Apple IDnebo Apple ID, které budete používat na tomto konkrétním počítači Mac. Pokud ne, přihlaste se pomocí své e-mailové adresy a hesla.
  • Najít a znovu stáhněte aplikaci který způsobil chybu aktualizace.

  To samozřejmě znamená, že budete muset vydělat peníze, pokud se jedná o placenou aplikaci. To je neblahý vedlejší účinek, ale není třeba nic dělat.

  Na druhou stranu stojí za zmínku, že sada aplikací společnosti Apple - jako jsou Stránky, Číslo, Keynote a GarageBand - je pro všechny uživatele zdarma. Můžete je tedy bez problémů znovu stáhnout.

  Co dělat za jiných okolností

  Zatímco výše uvedená metoda ve většině případů opraví chybovou zprávu „aktualizace není k dispozici“, je třeba si uvědomit ještě několik dalších věcí.

  • Možná jste nepřijali nákup příslušné aplikace. Otevřete Mac App Store, přejděte na stránku Nákupy. Pokud existuje Tlačítko Přijmout vedle všech aplikací, které vám způsobují problémy, klikněte na něj.
  • Někdy přepnete Apple ID. Pokud jste si stáhli aplikaci se starým Apple ID, které již nepoužíváte, budete se muset k danému účtu aktualizovat. Můžete se pokusit získat k němu přístup pomocí sady nástrojů pro obnovení účtu nebo resetování hesla od společnosti Apple.
  • Pokud jste nainstalovali aplikace Apple první strany prostřednictvím DVD nebo jste si zakoupili počítač Apple Certified Refurbished přímo od společnosti, požádejte Apple o kód pro uplatnění. Možná budete potřebovat číslo dílu DVD.
  • Pokud máte použitý Mac nebo repasovaný Mac od jiného výrobce, aplikace jsou propojeny s Apple ID původního vlastníka. Technicky je nelze převést na vás. Možná by ale stálo za to kontaktovat podporu Apple a zjistit, zda udělí výjimku.

  Doufáme, že jste tento článek shledali poučným a užitečným. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found