Exkluzivně: Apple připravuje nový MacBook základní úrovně s podporou LTE

Apple se na podzim chystá připravit na vydání nového notebooku MacBook základní úrovně, který bude podle zdrojů obsahovat funkce LTE. Počítač, o kterém se v průběhu roku 2018 silně říkalo, údajně nahradí současný MacBook Air v nabídce společnosti, i když stále není jasné, zda jde o novou verzi MacBooku nebo MacBook Air nové generace.

Zařízení bude také obsahovat 8. generaci procesorů Intel Kaby Lake, což je významná aktualizace oproti současným procesorům MacBook Air 5. generace a procesorům MacBook Core-M. Mac bude navíc obsahovat sítnici a displej a používat USB-C pro I / O a nabíjení.

I když není jasné, je možné, že nové zařízení nakonec nahradí sestavu MacBooků, která byla poprvé představena v roce 2015. Stroje, které se vyznačovaly tenkým designem bez ventilátorů, stagnovaly kvůli nedostatku pozornosti společnosti Intel a zpožděním jádra -M procesor.

Výsledkem je, že Apple nebyl schopen snížit cenu, aby více odpovídal historické sestavě MacBook Air, která začíná na 999 $, ze současné počáteční ceny 1299 $.

Problémy s MacBookem a Intelem

Apple původně zamýšlel vyřadit MacBook Air z provozu po oznámení MacBooku v roce 2015. Vedení doufali, že se procesory Intel Core-M od Intelu postupem času zlepší v ceně a že se nakonec MacBook stane základem pro procesory Apple přicházející na Mac.

Společnost Intel se však u všech svých procesorů potýkala s vážnými výrobními problémy a na řadu M se zaměřila jen málo. Zatímco výrobci počítačů původně očekávali, že tento čip bude lídrem designu nové generace bez ventilátorů, Microsoft a jeho příslušní výrobci OEM se již začali obracet na stroje založené na ARM.

MacBook Air, který se od roku 2013 dočkal pouze drobných aktualizací, zůstal pro Apple nejprodávanějším. Vzhledem k tomu, že zařízení zůstává nejlevnějším notebookem společnosti, většina zákazníků má sklon zařízení kupovat.

Navíc, protože MacBook je vybaven výhradně USB-C a výrazně vyšší cenou, většina zákazníků, kteří se rozhodnou mezi těmito dvěma, si nakonec vybere Air.

Apple plánuje začít s přechodem procesorů Mac na ARM v roce 2020, počínaje řadou MacBooků. I když to znamená, že zařízení bude pravděpodobně věnována značná pozornost o několik let, jeho současná inkarnace může být prozatím ignorována.

Apple plánuje vydat menší aktualizaci 2018 pro MacBook.

S dočasným zaměřením na revitalizovaný základní MacBook Air chce Apple znovu získat podíl na trhu s produktem za konkurenceschopné ceny, který je z technického hlediska srovnatelný s podobnými stroji Windows, a konkurovat Chromebooku Google.

Nový MacBook s LTE

I když podrobnosti týkající se názvu zařízení a produktové řady zůstávají nejasné, společnost Apple představí nový základní notebook později v tomto roce.

Zařízení bude v USA začínat pod 1000 USD, odhadujeme na 899 USD, ale některé zprávy mají fixaci na pouhých 799 USD. Zatímco všechny modely budou vybaveny 13palcovým Retina displejem, zařízení pravděpodobně přijde v několika technických konfiguracích.

Nejvýznamnější technickou konfigurací bude volitelná podpora LTE. Podobně jako v řadě iPadů od Apple si uživatelé budou moci za nový poplatek zakoupit model nového stroje s technologií eSim, která mu umožní připojení k mobilní síti.

Tyto informace pocházejí jak ze zdroje, tak z údajů z beta verzí Apple MacOS Mojave a iOS 12. Podobně jako iPad budou konfigurace LTE stát prémii 129 $.

Věříme také, že nové zařízení bude používat výhradně USB-C pro I / O, což bude v souladu se zbytkem řady Mac. Apple interně testoval zařízení v několika barevných variantách, i když není jasné, zda budou tyto varianty k dispozici při spuštění.

Věříme, že design nebude totožný se současným MacBookem Air a místo toho bude obsahovat síť současného designu Air a designu MacBooku.

Očekáváme, že zařízení bude oznámeno na akci letos na podzim, s vydáním před prázdninovou sezónou.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found