Kupujete produkty Apple od Amazonu Obnoveno? Tady je to, co potřebujete vědět

Nákup produktu Apple z druhé ruky je dobrý způsob, jak ušetřit nějaké peníze. Pokud se ale tento produkt objeví vadný nebo poškozený, tyto úspory se rychle stanou obtížnějšími, než jaké stojí za to. To je místo, kde Amazon Renewed přichází na pomoc.

S Amazonem Renewed si můžete koupit použité výrobky v podobném stavu. Všechno přichází s obnovenou zárukou Amazon, takže můžete nakupovat s klidem.

Níže jsme vysvětlili vše, co potřebujete vědět o nákupu produktů Apple od Amazonu Obnoveno.

Co je Amazon obnoven?

Amazon Renewed je součástí Amazonu zaměřeného na prodej použitých, renovovaných a nepoužitých použitých produktů. Můžete nakupovat smartphony, počítače, nástroje, fotoaparáty a další.

Amazon Renewed je bazarový obchod na Amazonu. Image Credit: Amazon / YouTube

Všechno, co si koupíte od Amazonu Renewed, je ve stejně novém stavu a je chráněno zárukou Amazon Renewal. To trvá nejméně 90 dní a chrání vás před jakýmikoli problémy.

Aby prodejce mohl na Amazon Renewed vypsat položky, musí jejich produkty zkontrolovat, otestovat a vyčistit technici s kvalifikací Amazon. Můžete si tedy být jisti, že vše, co si koupíte, bude ve skvělém stavu.

Jaké produkty Apple jsou k dispozici od Amazonu obnoveny?

U zařízení Apple, která najdete v obchodě Amazon Renewed, neexistuje žádný limit. Můžete si koupit iPhone, iPad, Mac, Apple Watch nebo dokonce sadu renovovaných AirPodů.

Toto je jen malý výběr produktů dostupných na Amazonu Renewed.

Stejně jako většina renovovaných obchodů se i přesný produkt dostupný od Amazonu Renewed mění v závislosti na použitém trhu. Výsledkem je, že novější verze jsou těžší najít, protože původní vlastníci je stále používají.

Většina produktů Apple na Amazonu Renewed je nejméně rok stará. Stále však můžete nakupovat s důvěrou, že jsou obnoveny do stavu jako nový.

Klikněte sem a podívejte se na všechny aktuální produkty Apple na Amazon Renewed.

Jaký je stav obnovených produktů Apple od Amazonu

Každý produkt Amazon Renewed Apple by měl být ve stejně novém stavu. Možná se nedodává s originálním obalem nebo příslušenstvím, ale samotné zařízení by mělo vypadat a vypadat, jako by právě vyšlo z krabice.

Na obrazovce by neměly být žádné škrábance nebo stopy po opotřebení. Baterie by také měla držet alespoň 80% své maximální kapacity.

Všechno od Amazon Renewed by mělo být v perfektním stavu. Image Credit: Amazon / YouTube

Pokud tomu tak není, máte nárok na vrácení peněz nebo výměnu prostřednictvím obnovené záruky Amazon.

Možná neobdržíte oficiální příslušenství Apple. Získáte však nabíjecí kabely a adaptéry certifikované společností Apple.

Amazon Obnovené produkty Apple nejsou dodávány se sluchátky.

Odblokují se obnovené iPhony od Amazonu?

Amazon Renewed prodává všechny druhy iPhonů, včetně odemčených a síťově omezených zařízení. Název výpisu pro každý produkt jasně uvádí, zda je zařízení „plně odemčeno“ nebo ne.

Podle popisu zjistěte, zda je iPhone uzamčen.

Pokud například iPhone na Amazonu Renewed říká „Pro AT&T“ v názvu, můžete toto zařízení používat pouze se SIM kartou AT&T.

Při nákupu použitého iPhone musíte být vždy opatrní, abyste se ujistili, že není uzamčen v konkrétní síti. V opačném případě možná zjistíte, že tento iPhone nemůžete používat se SIM kartou, aniž byste za odemčení zaplatili starou síť.

Co je obnovená záruka Amazon?

Jednou z velkých nevýhod nákupu použitých produktů Apple je, že nevíte, zda budou i nadále fungovat. Naštěstí Amazon podporuje vše v obchodě Renewed s 90denní zárukou.

To vás opravňuje k bezplatné výměně nebo vrácení peněz, pokud během prvních 90 dnů narazíte na problémy. Dokonce se můžete rozhodnout položku vrátit, protože není ve zcela novém stavu.

Technici kontrolují, testují a čistí výrobky, aby zajistili nejlepší kvalitu. Image Credit: Amazon / YouTube

Navíc vám Amazon Renewed Guarantee poskytuje přístup k rychlé podpoře přímo od Amazonu. To je skvělé pro každého, kdo potřebuje další pomoc s nastavením nebo naučením se používat své nové zařízení.

Před zakoupením produktu se ujistěte, že je v části s informacemi o produktu uvedena Obnovená záruka Amazon. Jinak to Amazon nemusí pokrýt.

Jak získám podporu produktu z obnoveného Amazonu?

Pokud narazíte na problémy s produkty Amazon Renewed Apple, můžete získat technickou podporu nebo požádat o vrácení peněz přímo prostřednictvím Amazonu.

Přihlaste se a získejte podporu produktů.

Chcete-li tak učinit, přihlaste se na web Amazon a zobrazte jej Vaše objednávky. Najděte produkt Amazon Renewed, který jste zakoupili, a klikněte na Získejte podporu produktu knoflík. Tato možnost je k dispozici, pouze pokud se na váš produkt stále vztahuje záruka.

Případně volejte linku podpory Amazon Renewed na čísle 1-800-362-5703.

Pokud Amazon Renewed s vaším konkrétním problémem nemůže pomoci, můžete získat podporu přímo od společnosti Apple. V závislosti na procesu obnovy vašeho zařízení však může Apple odmítnout na něm provádět další práce.

Mohu koupit AppleCare nebo AppleCare + pro obnovené produkty Amazon?

Obnovenou záruku Amazon bohužel nelze prodloužit. Také nemůžete získat prodlouženou záruku společnosti Apple na produkty zakoupené od společnosti Amazon Renewed.

Každé zařízení Apple má na svůj první rok omezenou záruku výrobce. Pokud bylo vaše použité zařízení původně zakoupeno před méně než rokem, může se na něj tato omezená záruka vztahovat.

AppleCare můžete zakoupit pouze pro zcela nové produkty. Image Credit: Apple

AppleCare je program rozšířené záruky dostupný pro počítače Apple, zatímco AppleCare + je pojistný produkt pro mobilní zařízení Apple. Oba programy vás opravňují k větší podpoře po delší dobu přímo od společnosti Apple, ale u produktů Amazon Renewed nejsou k dispozici.

Jaké jsou ceny na Amazonu obnoveny?

Pro většinu lidí je nalezení dobré ceny při nákupu nových produktů Apple nejvyšší prioritou. Amazon Renewed nemusí být nejlevnějším místem k nákupu použitého zboží, ale většina ostatních prodejců nenabízí 90denní záruku.

Stejně jako u většiny ojetých obchodů se obnovené ceny Amazonu mění na základě nabídky a poptávky po konkrétním produktu. Produkty Amazon Renewed jsou však vždy levnější než jejich zcela nové ekvivalenty.

Obnovené produkty Amazon jsou levnější než nákup nových. Image Credit: Amazon / YouTube

Porovnejme si cenu obnoveného iPhonu X v některých populárních bazarech. Zde jsou ceny pro odemčený iPhone X 64 GB ve vesmírně šedé barvě:

  • Repasovaný obchod Apple: 600 $
  • Amazon obnoveno: 460 $
  • Obchod s prodejci eBay: 410 USD
  • Craigslist: 350 $

Ačkoli Amazon Renewed je na vyšší hranici těchto cen, stojí za to se podrobněji podívat na každou nabídku a zjistit, co získáte v různých obchodech.

Amazon Renewed vs. Apple Refurbished

Obnovená záruka Amazon je dobrá, ale Apple Repurbished je lepší. Spíše než 90 dní vám Apple poskytuje celoroční záruku na všechny renovované produkty, které si koupíte v obchodě.

To je přesně to samé jako to, co získáte se zbrusu novými produkty.

Apple nabízí nejkvalitnější použité produkty.

Apple také nahrazuje baterii a vnější obal u renovovaných produktů, což znamená, že by měl vypadat a fungovat úplně stejně jako zbrusu nová položka. Naproti tomu Amazon Renewed slibuje, že vaše položky by měly vypadat jako nové, ale zaručují pouze 80% výdrž baterie nebo lepší.

Repasované produkty Apple se dodávají v bílé krabičce.

Repasované produkty Apple se navíc dodávají s veškerým oficiálním příslušenstvím Apple, které získáte z nového produktu. Například renovovaný iPhone je dodáván se sluchátky, bleskovým kabelem a napájecím adaptérem.

iPhony od Amazonu Renewed vůbec nepřicházejí se sluchátky a místo originálů můžete obdržet bleskový kabel nebo adaptér od jiného výrobce.

Nakonec žádná z lodí neskladuje repasované výrobky v oficiálním obalu. IPhone z obchodu Amazon Renewed nebo Apple Refurbished je dodáván v obyčejné bílé krabičce.

To vše odpovídá cenovému rozdílu mezi těmito dvěma obchody. Repasovaný iPhone X od Apple stojí o 140 $ více, než stojí na Amazonu Renewed, ale za to dostanete hodně.

Amazon Renewed vs. eBay Seller Store

Kdokoli může prodávat použité produkty Apple na eBay, takže si musíte pečlivě přečíst popis jakékoli položky, kterou jste se rozhodli koupit, abyste se dozvěděli konkrétní podrobnosti. Jednotliví prodejci nabízejí různé záruky a zásady vracení peněz.

Při nákupu na eBay si také musíte dávat pozor na stav produktů.

eBay nabízí standardní záruku vrácení peněz u většiny produktů, ale není tak komplexní jako Amazon Renewed. Některé obchody prodávající na eBay nabízejí podobnou službu jako Amazon Renewed - stejně jako nové produkty s 90denní zárukou -, ale může být těžké najít tyto prodejce mezi všemi ostatními.

eBay nabízí standardní záruku vrácení peněz.

Ceny na eBay bývají o něco levnější než Amazon Renewed, což vypadá jako stejný produkt. Vždy však stojí za to pamatovat, že v případě problému, který může být těžší než spolupráce s Amazonem Renewed, je třeba jednat s jednotlivými prodejci eBay.

Za malý cenový rozdíl 40 $ se zdá, že Amazon Renewed stojí za peníze navíc za přidanou bezpečnost, kterou získáte s Amazon Renewed Guarantee.

Amazon Renewed vs. Craigslist

Craigslist je nejrizikovější a nejméně regulovaná možnost v tomto výběru. S tímto přidaným rizikem však přichází šance najít nejnižší ceny.

Amazon Renewed vám poskytuje záruku kvality spolu s 90denní podporou. Nic z toho není na Craigslistu k dispozici a ti, kteří to nabízejí, nemusí být nutně důvěryhodnými prodejci.

Lidé mohou na Craigslistu prodávat téměř cokoli.

Musíte se spolehnout výhradně na informace uvedené pod každým produktem. Před sjednáním nákupu byste také měli pečlivě zkontrolovat obrázky.

Když si něco koupíte na Craigslistu, setkejte se s prodejcem osobně, abyste to zaplatili. Před zaplacením byste také měli produkt důkladně zkontrolovat a otestovat.

Pokud se v budoucnu vyskytne problém s vaším produktem, nemůžete od Craigslistu získat žádnou pomoc s jeho řešením. Místo toho jste výlučně závislí na tom, zda se prodejce rozhodne nabídnout vrácení peněz nebo náhradu, k čemuž nemá žádnou povinnost.

Přestože Craigslist nabízí iPhony o 110 $ méně než Amazon Renewed, zdá se, že to nestojí za riziko, protože nemůžete zaručit kvalitu.

Jak mohu nakupovat na Amazonu Obnoveno?

Měli jsme nyní odpovědět na všechny vaše otázky týkající se Amazon Renewed. Zbývá už jen se připojit online a začít nakupovat. Produkty Apple, které jsou k dispozici na Amazon Renewed, se neustále mění, takže budete možná muset několikrát zkontrolovat, abyste zjistili, o co přesně jde.

Chcete-li začít, navštivte stránku Amazon.com a do vyhledávacího pole vyhledejte „Amazon Renewed“. To by vás mělo přenést přímo na Obnovenou domovskou stránku se všemi různými kategoriemi, které máte k dispozici.

V obchodě Renewed vyhledejte jakýkoli produkt, který chcete najít.

Nyní můžete vyhledat konkrétní zařízení nebo procházet různými výrobci a typy produktů.

Je možné, že mezinárodní kupující budou muset navštívit obchod Renewed pro svou konkrétní zemi, protože většina obnovených produktů se do zahraničí nedodává.

Nastavte své použité produkty správným způsobem

Ať už se rozhodnete pro nákup svých produktů z druhé ruky od Apple, je možné, že při jejich nastavování budete muset podniknout další kroky. Konkrétně chcete zajistit, aby v žádném případě stále nebyli připojeni k předchozím vlastníkům.

Napsali jsme úplného průvodce, jak nastavit použitý iPhone nebo iPad. Nezapomeňte se řídit tím, že až budete mít své výrobky připravené k co nejhladšímu nastavení. A jako vždy, dejte nám vědět, jak se vám daří v komentářích!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found