Uvolněte úložiště iPhone pomocí nástrojů pro iOS, doporučení a iCloudu

Jednou z věcí, kterou uživatelé Mac na MacOS milují, jsou všechna doporučení pro správu úložišť, která pomáhají lidem Mac snižovat nepořádek a ukládat cenné nemovitosti na své pevné disky. Když tedy fanouškům Mac začne ubývat místo na disku, macOS automaticky nahraje starší a větší soubory do připojeného účtu iCloud.

A pak je odstraní z Macu a ponechá alias, který stahuje soubory z iCloudu, když je o to požádán nebo potřebný. Docela úžasné! Ale přiznejme si to, naše Macy mají sakra mnohem více úložného prostoru než naše iPhony nebo iPady. A v iPadOS a iOS (11+) přináší Apple tyto nástroje pro správu úložiště do našich iDevices. Takže teď můžeme všichni optimalizovat úložiště iPhone (nebo jakékoli jiné iDevice)!

Váš vztah na iCloudu - je to komplikované!

Mezi iCloudem a našimi iDevices je křehká rovnováha. Jak se naše potřeba prostoru zvyšuje, nativní úložiště na našich iDevices jej často nezkracuje! A právě tam vstupuje na scénu iCloud. Je to skvělé místo pro ukládání věcí, které obvykle zabírají spoustu dat, jako jsou fotografie, videa, dokonce i prezentace a dokumenty.

Nevýhodou je, že pravděpodobně budete muset zaplatit za tarif iCloud, protože bezplatný účet aktuálně nabízí skromné ​​5 GB úložiště. Nejlevnější tarif iCloud v současné době nabízí 50 GB úložiště za 0,99 USD měsíčně - pro většinu je tato částka dostatečná. Pokud ale pořídíte hodně videí a fotografií, možná budete muset upgradovat na větší plán, který je aktuálně nabízen na úrovních 200 GB a 2 TB, přičemž ceny se liší podle místa.

Starší model iPhone, žádný problém!

Tyto funkce úložiště pomáhají lidem lépe spravovat úložiště iPhonu a jsou zvláště užitečné pro iFolks se staršími iPhony, jako jsou modely 5S, 6 a 6S, které mají velmi malý vnitřní prostor 16 GB. U iFolks s těmito menšími zařízeními jsme všichni viděli obávanou zprávu „Storage Almost Full“.

Bez dostupného úložiště vše, co dělá iPhone speciální, jde z okna! Nemůžete pořizovat fotografie ani natáčet videa, nemusíte stahovat nové aplikace nebo aktualizace aplikací a nemůžete si ani nainstalovat nejnovější iOS. Nemít žádné úložiště není žádná zábava! Tato funkce pro iOS a iPadOS je tedy opravdu užitečná, protože nám všem pomáhá uvolnit místo díky přizpůsobeným doporučením iOS.

A pro lidi s většími telefony, kteří rádi využívají činnosti náročné na paměť, jako je hraní herních aplikací, pořizování živých fotografií nebo natáčení videa ve vysokém rozlišení (až 4K), jsou tyto nové nástroje pro vás. Měli by vám pomoci získat přehled o tom, jak dělat všechny své oblíbené věci, a přitom ponechat volný prostor pro všechno ostatní, například aktualizace a podobně.

Zdroj: Twitter, Jacob Suchorabski

A je to osobní ...

Skvělá věc pro iOS a iPadOS je, že vám nabízí návrhy na ukládání úložiště, jedinečně založené na vašem vlastním iPhonu, iPadu nebo iPod Touch. Místo obecných tipů iOS přizpůsobuje a přizpůsobuje své návrhy tak, aby co nejlépe ovlivnily efektivitu úložiště vašeho vlastního iPhone.

To zahrnuje věci jako přesunutí obrázků do knihovny fotografií na iCloudu, optimalizace fotografií, vyložení nepoužívaných aplikací, ukládání zpráv na iCloud, kontrola velkých příloh a konverzací a další. U každého je to jiné.

Tedy pokud vaše doporučení pro iPhone nejsou stejná jako doporučení vašeho přítele, je to proto, že iOS určuje, co je pro vás nejlepší, nejen to, co je nejlepší pro všechny.

Vysvětlení optimalizace úložiště pro iPhone

Odložit nepoužívané aplikace

Je-li povoleno, toto doporučení odebere aplikace, když máte nedostatek úložného prostoru. I když odstraní aplikace, uloží všechny vaše dokumenty a data aplikací na iCloud, takže obnovení je snadné. V zásadě vykládání aplikací ukládá data aplikací na iCloud a poté odinstaluje samotnou aplikaci z vašeho iPhone nebo iDevice. Když tyto aplikace přeinstalujete, iOS automaticky synchronizuje vaše data, abyste mohli pokračovat tam, kde jste přestali. Jedinou výhradou je, že pokud aplikace již není k dispozici v App Store, obnovení není možné, protože nemůžete znovu nainstalovat aplikaci, která pohání data.

U všech aplikací, kde ztráta dat znamená něco jako hry, je odlehčení skvělou volbou pro iFolks, kteří čelí problémům s úložištěm. Ne všechny vaše aplikace potřebují vykládku, jako je Disk Google a další aplikace, které již ukládají data v cloudu. U všeho ostatního je vykládka dobrou volbou pro úsporu místa, pohodlně s vědomím, že jsou vaše data zálohována. A je připraven k pozdější instalaci se všemi neporušenými.

Chcete-li povolit tuto funkci vykládky, přejděte na Nastavení> Obecné> Úložiště pro iPhone (nebo jiné zařízení iDevice)> a vedle Povolit nepoužívané aplikace klepněte na Povolit. Nebo jděte na Nastavení> iTunes a obchody s aplikacemi a odtud jej zapnout nebo vypnout. Jakmile je aktivována funkce Offload Unused Apps, funguje to na pozadí a detekuje všechny vaše nepoužívané aplikace. Když tedy zjistí, že máte málo místa, bez obtíží odebere z vaší iDevice ty málo používané aplikace. Myslíme si, že tato funkce je naprosto úžasná!

Nebo ručně uvolněte aplikace a uvolněte místo

Existuje také způsob, jak vybrat a vybrat, jaké aplikace vaše iDevice vyloží. Nezapomeňte, že aplikace Offload vám umožňuje odstranit aplikaci, ALE uchovat všechny dokumenty a data aplikace. A je to snadné udělat sami, bez pomoci automatického robota. A jakmile se rozhodnete, že chcete tuto aplikaci zpět, stačí klepnout na ikonu odstraněné aplikace (vedle jejího názvu se zobrazí ikona cloudu) a váš iPhone ji obnoví se všemi vašimi daty neporušenými! Pro aplikace, kde potřebujete uchovávat data, například hry, je tato možnost opravdu velmi vítaná! Dokonce jej použijte u těžkých hitterů jako iMovie a GarageBand, které mají tendenci zabírat spoustu místa jen pro data aplikace. Je k dispozici pro téměř jakoukoli aplikaci - ale ne pro Fotky nebo Safari.

Ruční odlehčení aplikací v iOS a iPadOS

  1. Otevřete Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone a přejděte dolů na seznam aplikací
    1. Klepněte do aplikace a vyberte Offload App
    2. Po vyložení aplikace zůstane na svém místě, ale vedle názvu má ikonu cloudu
    3. Přeinstalujte klepnutím na ikonu aplikace nebo přejděte do Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone> Aplikace> Přeinstalovat aplikaci

Zprávy na iCloudu

Když máte na iCloudu zapnuté Zprávy, můžete všechny své konverzace se zprávami ukládat a synchronizovat přes iCloud. Zprávy na iCloudu jsou k dispozici pro lidi, kteří používají iOS 11+, iPadOS a MacOS High Sierra a vyšší.

Pokud vaše zařízení tyto verze nemají, bude váš iPhone, iPad nebo Mac interně přijímat a ukládat zprávy. A všechny vaše zprávy (SMS a iMessage) pokračují v zálohování a obnovování pomocí vašich záloh iCloud.

Ale se zprávami na iCloudu, když smažete na jednom zařízení, smažete na všech zařízeních!

Smazat na iPhone, smazáno na iPad, Mac, Cokoli

Je to jedna z těch funkcí, které mnoho lidí chce a požaduje už roky!

Pokud jsou zprávy na iCloudu k dispozici, synchronizují všechny vaše zprávy na všech vašich zařízeních a počítačích Mac pouhým přihlášením do iCloudu na těchto ostatních zařízeních (a počítačích)! Pokud tedy smažete zprávu na jednom zařízení, například na iPhonu, bude nyní smazána na všech vašich zařízeních iDevices a Mac.

Ano, smazáním zprávy na jednom zařízení ji smažete napříč všemi!

To znamená, že již nemusíme ručně mazat zprávy pro každé zařízení NEBO přijímat oznámení pro stejnou zprávu, pouze na různých zařízeních.

Takže žádné další aplikace nebo nástroje třetích stran pro ukládání a načítání našich Zpráv. To vše za nás dělá iCloud, včetně úplné synchronizace archivu chatu.

Není třeba ukládat staré zprávy lokálně, takže na vašem iPhonu získáte spoustu místa.

A přenos vašich zpráv do nového iPhone nebo iDevice již není bolestivý a náročný - iCloud uchovává všechny vaše staré konverzace se zprávami pro úplné načtení, pokud je to potřeba nebo chcete.

A pro ty, kteří se zajímají o soukromí a zabezpečení, zůstávají zprávy v cloudu šifrované end-to-end, takže tyto zprávy nečte nikdo kromě vás a vašich příjemců.

Najít zprávy v cloudu v Nastavení> Apple ID> iCloud> Zprávy

Když ukládáte své zprávy na iCloud, zařízení musí ukládat do mezipaměti pouze nejnovější konverzace. A tím se uvolní úložný prostor vašeho telefonu! Jako bonus jsou nyní vaše zálohy na iPhone také menší, takže zálohování iDevice zabere méně času.

Recenze velkých věcí

Tato doporučení jsou skutečně skvělými místy pro snížení úložné kapacity vašeho iPhonu. Pokud vaše osobní doporučení zahrnují Zkontrolovat velké konverzace nebo Velké přílohy, přejděte nejprve sem. Stačí klepnout na šipku Recenze a zobrazit seznam největších příloh nebo konverzací.

Odtud si můžete vybrat, co zůstane a co bude. Je to tak snadné! Vyskakovací okna jsou často přílohy nebo konverzace, na které jsme jednoduše zapomněli, stále existují. Chcete-li je smazat, stačí přejet prstem po položce a vybrat smazat. A je to!

Pokud konverzaci odeberete, ale chcete ji archivovat, nezapomeňte před odstraněním zapnout Zprávy na iCloudu. A u těchto velkých příloh je před odstraněním uložte také na iCloud nebo Dropbox, Disk Google atd. Tímto způsobem jsou všechny vaše konverzace a přílohy někde uloženy, pro případ, že je budete potřebovat. Pokud tak neučiníte, stačí přejet prstem, vybrat smazat a hotovo.

Další doporučení

Knihovna fotografií na iCloudu a optimalizace fotografií

Dobře, všichni víme, že všechny ty obrázky a videa zabírají spoustu místa v našem iDevice. Věděli jste ale, že ve výchozím nastavení jsou všechny vaše fotografie uloženy v původní verzi s vysokým rozlišením? V důsledku toho zabírají na vašem iPhonu, iPadu a iPod Touch hodně místa (myslím MNOHO). Existují však dvě nastavení fotografií, která vám pomohou zvládnout věci.

Nejprve s povolenou iCloud Photo Library uvolníte místo v zařízení a celá vaše sbírka je přístupná z jakéhokoli zařízení nebo počítače. Když na jednom zařízení provedete změny, všechna ostatní zařízení se automaticky aktualizují.

Knihovna fotografií na iCloudu není jen pro iDevices, funguje také s počítači Mac, Windows PC a Apple TV. Sdílení fotografií je tedy snadné.

Dále je zde skvělé nastavení s názvem Optimalizace úložiště iPhone (nebo jiného zařízení iDevice) ve Fotkách. Se zapnutou optimalizací úložiště se do vašeho zařízení ukládají menší a prostorově úsporné fotografie a videa, zatímco všechny vaše původní verze a verze v plném rozlišení se ukládají do vašeho účtu iCloud. Pokud máte na iCloudu místo, můžete si uložit tolik fotografií a videí, kolik chcete.

Optimalizace fotek funguje, když to potřebujete, a ne, když to nepotřebujete. Dokud máte dostatek úložiště iDevice, zůstanou poslední fotografie a videa v zařízení v plném rozlišení. A pokud je obrázek optimalizován, stahování původních fotografií a videí je jednoduché přes Wi-Fi nebo mobilní síť, kdykoli je potřebujete.

Nastavte si knihovnu fotografií na iCloudu a optimalizujte fotografie

  1. Pokud to ještě není povoleno, zapněte iCloud
  2. Vybrat Nastavení> Fotky> a zapněte knihovnu fotografií na iCloudu
  3. Klepněte na Optimalizujte úložiště iPhone povolit (značka se zobrazí vpravo)

Nedávno smazané album

Dalším z doporučení úložiště iOS je trvalé odebrání všech fotek nebo videí, která jsou ve vašem Nedávno smazaném albu ve Fotkách. Jedna z výchozích funkcí aplikace Fotky, Nedávno odstraněné, ukládá všechny obrázky a videa, které jste ručně odstranili v aplikaci Fotografie. Bez další interakce z vaší strany budou obrázky a videa z tohoto alba odstraněny po 30-40 dnech v jakési čekárně.

Chcete-li rychle uvolnit místo, iOS nebo iPadOS doporučuje smazat všechny obrázky v tomto albu místo čekání 30 dní po rozhodnutí o vymazání. Můžete to udělat jedním tahem nebo obrázek po obrázku.

Otevřete aplikaci Fotky a klepněte naAlba ve spodní části obrazovky. VybratNedávnoSmazáno ze seznamu alb. Fotky vytisknou všechny vaše miniatury fotografií s počtem dní zbývajících do smazání.

Chcete-li je všechny odebrat, klepněte na Vybrat a Smazat všechny. Pokud nevidíte Odstranit vše, vybrali jste někde obrázek. Stiskněte Storno a zkuste to znovu. Pokud se chcete zbavit pouze několika fotografií, klepněte na každý obrázek ručně a klepněte na

Pokud se chcete zbavit pouze několika fotografií, klepněte na každý obrázek ručně a klepněte naVymazat v levém dolním rohu.

Zabalit

Vaše doporučení pro úložiště iPhone vám mohou ušetřit spoustu místa uložením obsahu do vašeho účtu iCloud. Když je tedy potřeba úložný prostor, iOS automaticky ukládá vaše fotografie, filmy, textové zprávy, e-mailové přílohy a další soubory do cloudu. Tato doporučení vám zabere spoustu práce s hledáním prostoru a s vědomím, kde oříznout tuk vašeho zařízení iDevice!

Pokud však zjistíte, že i přes doporučení stále potřebujete prostor, podívejte se na náš článek o krocích k ručnímu vyčištění vesmírných prasat!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found