Zde je důvod, proč si Apple u iPhone 6 zachová hustotu obrazovky 326 PPI

Apple, na rozdíl od Google, byl vždy velmi konkrétní s rozlišením obrazovky. Ačkoli další iterace iPhonu může obsahovat větší obrazovku, zůstává otázkou, co si Apple vybere ohledně rozlišení obrazovky a samozřejmě pixelové hustoty.

S údajnými obrázky se neustále shodují pověsti, které ukazují, že Apple může spustit mnohem větší iPhone 6 než kterýkoli z jeho předchůdců. Podle nejnovější zprávy společnosti KGI Securities může mít iPhone 6 4,7 palcovou obrazovku. Ačkoli se objevily zprávy, že Apple zvažuje i další, ještě větší stíněné zařízení, které by mohlo vstoupit do kategorie Phablet na 5,1 palce, současná zpráva předložená Ming-Chi Kuo naznačuje relativně skromné ​​vylepšení velikosti obrazovky. 4,7palcový iPhone 6 má smysl, protože ovládání jednou rukou, o kterém Apple vždy mluvil, zůstane pravdivé i pro toto zařízení Apple.

Kromě otázky velikosti obrazovky však Apple prokázal pozoruhodnou konzistenci s rozlišením obrazovky a hustotou obrazovky měřenou v pixelech na palec (PPI). Zřejmě to souvisí s vizuální reprezentací aplikací a s tím, jak je vývojáři navrhují. První iPhone od Apple měl směšné rozlišení 320 × 480, ale Apple ho rychle zdvojnásobil na 640 × 960, což bylo v té době špičkové rozlišení displeje. Když společnost Apple uvedla na trh iPhone 5, velikost displeje se změnila z 3,5 palce na 4 palce, ale společnost pouze přidala vertikální rozlišení, zatímco boční rozlišení zůstalo nezměněno, takže iPhone 5 vypadal podlouhlý.

Do této doby začal Apple nasměrovat vývojáře, aby používali „automatické rozložení“, což bylo oproti zdvojnásobení pixelů obrovské zlepšení. Zdvojnásobení hustoty pixelů, i když obrovské zlepšení vzhledu, způsobilo velkou zátěž pro vývoj a přizpůsobivost aplikací. Ale když se 4 palce místo „3,5“ palce staly „nejlepší“ velikostí obrazovky, Apple povolil, aby existující aplikace fungovaly ve formátu letterboxed s černými pruhy v horní a dolní části obrazovky jako prozatímní řešení.

Vzhledem k tomu, že automatické rozložení všechny tyto problémy odstraní a odstraní potřebu mít opatření mezery, má Apple nyní stabilní standard, se kterým mohou vývojáři aplikací pracovat.

Pokud má iPhone 6 4,7 palcovou obrazovku, říká se, že má rozlišení obrazovky 1334 × 750. Tyto dva faktory dokonale zachovávají hustotu 326 PPI, což značně pomůže vývojářům aplikací pokračovat v jejich vývoji, aniž by se obtěžovali rozlišením obrazovky nebo hustotou pixelů ovlivňující vzhled. Proto příští iPhone, tj. IPhone 6, může velmi dobře mít 4,7 palcový displej.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found