Jak používat nové mapy Apple v systému iOS 11

Mapy Apple začaly jako malá chyba. Po odstranění Map Google z iOS v iOS 6 se Apple rozhodl vytvořit své domácí řešení. Zatímco původní výsledky byly chaotické, Apple pomalu zafixoval Apple Maps do bodu, kdy může konkurovat aplikacím jako Google Maps a Waze.

Integrace mezi Apple Maps, Calendar, Mail a Messages z něj činí impozantní případ použití.

Když obdržíte e-mail nebo zprávu s textem, který vypadá jako schůzka s adresou, Apple vám dá možnost vytvořit položku kalendáře s umístěním, které ji nakonec odešle do Map s časem na odchod, stejně jako automatické připomenutí funkčnost.

S iOS 11, Apple přidal některé změny a vylepšení, aby byly Apple Mapy ještě lepší, včetně jedné funkce, která pro mě osobně před iOS 11 byla jističem.

Co je nového v Apple Maps iOS 11

Vnitřní mapy pro nákupní centra a letiště

Díky Apple Maps v iOS 11 vám Mapy nyní mohou zobrazit podrobné mapy vybraných center a letišť.

Například když hledáte letiště a přiblížíte nebo vstoupíte na letiště, Apple Maps se zaměřují na letiště a poskytnou vám podrobnou mapu vnitřku a všech pater a dokonce vás nasměrují.

Podobně pro střediska můžete přiblížit, prohlédnout si všechny obchody a získat pokyny, když jste uvnitř.

Nerušit při řízení

Tímto jsme se již dříve zabývali, takže budu stručný, ale DNDWD při automatické jízdě ztlumí všechna příchozí upozornění. I když je to koncepčně užitečná funkce, v tuto chvíli má určité nedostatky, které snad budou zpracovány v budoucích verzích. Tuto funkci jsme od jejího oznámení hodně otestovali.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Nerušit při řízení, kompletní průvodce

iOS 11 Mapuje navádění do jízdního pruhu a indikátory rychlosti

Tato funkce je jistič řešení, o kterém jsem mluvil dříve. Jako někdo, kdo výhradně jezdí pro přepravu a často k tomu používá mapovací software, to byl vždy můj hlavní důvod, proč jsem si vybral Apple Maps přes Apple. Rád poslouchám věci za jízdy, takže často nemám zapnutá hlasová upozornění, ai když to udělám, nejsou dostatečně konkrétní a zjistil bych, že mi s Apple Maps chybí odbočky několikrát.

Nyní Apple konečně řeší problém, vizuálně a verbálně naznačuje, ve kterém pruhu byste měli být pro svůj další tah. Mapy Apple vám navíc ukáží rychlostní limit pro oblast, ve které jedete, a ujistěte se, že to vždy víte.

Přiblížení změn

Tato funkce je malou, ale významnou změnou. Někdy, zvláště při řízení, je snadné přiblížit mapu, ale mnohem těžší ji oddálit. Je to proto, že přiblížení vyžaduje dvojité klepnutí, zatímco oddálení vyžaduje úplné gesto.

S iOS 11 to Apple vylepšil, takže posunutím palce nahoru se přiblíží a dolů oddálí.

Světelné navádění Apple Maps

Poslední nová funkce v Apple Maps se nazývá Light Guidance. Novou funkcí je režim, který aktivujete během navigace v systému iOS 11. V tomto režimu vás Apple upozorní, pouze pokud vám něco chybí, dá vám plně oddálenou mapu a zobrazí pouze ETA a další malé věci. To je pro lidi, kteří vědí, kam jdou, ale chtěli by světelný vizuální indikátor. Aktivujte tuto funkci pomocí nového přepínače během navigace.

Zabalit

Vyzkoušeli jste nové funkce Apple Maps? Jaké jsou zatím vaše oblíbené funkce? Ještě důležitější je, co by vás mohlo přesvědčit k úplnému přechodu z Map Google na Mapy Apple? Dejte nám vědět v sekci komentáře níže. Rádi slyšíme vaše zkušenosti a postřehy!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found