macOS Mojave zabije mnoho rozšíření Safari: Zde je to, co byste měli vědět

Způsobuje Safari v systému MacOS Mojave zmatek na rozšířeních třetích stran?

Mnoho uživatelů uvádí, že Safari již nespouští jejich rozšíření třetích stran, a dokonce zobrazí varovné zprávy, že rozšíření je „nebezpečné“.

Existuje pro to skutečně oprávněný důvod. Tady je to, co potřebujete vědět.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak používat režim Dark Screen a Dynamic Display s macOS Mojave
  • Jak přejít z MacOS Mojave na nižší verzi
  • Jak používat nové funkce ochrany osobních údajů a zabezpečení macOS Mojave a iOS 12

Proč rozšíření nejsou podporována

Počínaje macOS Mojave společnost Apple podporuje podporu rozšíření třetích stran v Safari.

V zásadě se jedná o bezpečnostní opatření. Neověřená rozšíření třetích stran mohou být nebezpečná prostřednictvím hostování malwaru nebo dokonce nástrojů pro extrakci dat - což by mohlo dát škodlivým entitám přístup ke všem vašim heslům a dalším citlivým informacím.

V budoucnu budete moci používat pouze rozšíření, která prověřila společnost Apple.

To může zahrnovat nabídky v Galerii rozšíření Safari nebo rozšíření aplikace Safari v MacOS App Store.

Ve skutečnosti v budoucnu na blíže neurčeném místě již Apple nebude vůbec podporovat galerii rozšíření Safari.

Jinými slovy, jediným způsobem, jak získat rozšíření Safari, bude jeho stažení jako rozšíření připojeného k aplikaci v MacOS App Store.

Dobrý? Špatný?

Lidé, kteří jsou vůči Apple cyničtí, by mohli říci, že se jedná o trik chytající peníze.

99 dolarů za hostování rozšíření, které vyžaduje účet vývojáře, je o dost víc než konkurenční tržiště s aplikacemi. To by mohlo dát bezplatná rozšíření s menšími uživatelskými základnami inherentní nevýhodu. Nebo by je to mohlo úplně odradit od vývoje pro Safari.

Podobně někteří mohou považovat zabití Galerie rozšíření za další zlo. Mnoho uživatelů poukazuje na to, že rozšíření o aplikaci prostě nejsou tak schopná jako rozšíření založená na prohlížeči.

Na druhé straně spektra je dobrá věc, že ​​se Apple stará o bezpečnost svých uživatelů.

Jen pomyslete na to, kolik škodlivých rozšíření prohlížeče projde kolem v jiných ekosystémech, jako je Google Chrome. Krátká odpověď: je to hodně.

Zjišťování každého rozšíření je krok, který Apple nemusí podniknout. Ale je to proto, že bezpečnost a soukromí jsou základními aspekty vize společnosti.

Jak získat rozšíření Safari od jiných výrobců

I přes bouli v zabezpečení, pokud máte rozšíření třetí strany, které je pro vás důležité, je to stále špatná zpráva.

Existuje však několik věcí, které můžete vyzkoušet, pokud Safari zabilo vaše oblíbené rozšíření prohlížeče v macOS Mojave.

Použijte oficiální rozšíření Apple-Vetted

Zdaleka nejjednodušší způsob, jak nadále používat své oblíbené rozšíření, je vyhledat verze prověřené společností Apple.

To zahrnuje rozšíření v Galerii rozšíření Safari nebo rozšíření aplikací Safari v MacOS App Store. Samozřejmě ne každé rozšíření, které použijete, bude v galerii rozšíření nebo v App Store.

Možná budete moci najít prověřenou alternativu. Jinak můžete zkusit přejít k dalšímu kroku, pokud není k dispozici žádná jiná možnost.

Kontaktujte svého vývojáře

Většina vývojářů aplikací se bude snažit zajistit, aby jejich aplikace běžely hladce napříč změnami softwaru.

V závislosti na tom, kdo vyvinul vaše oblíbené rozšíření, může být užitečné kontaktovat je. Vygooglete si rozšíření o aplikaci třetí strany nebo jeho vývojáře. Měli byste být schopni snadno najít web vývojáře.

Stačí vyhledat jakékoli kontaktní údaje a kontaktovat je. Zeptejte se jich, zda je možné získat jejich rozšíření v Galerii nebo MacOS App Store.

Aby bylo jasno, nemusí se vám ozvat každý vývojář. To platí zejména v případě, že se jedná o menší rozšíření nebo rozšíření, které nemá silnou uživatelskou základnu.

Ale pokud existuje důležité rozšíření, na které se spoléháte, stojí to za pokus.

Zkuste bypass

Pokud jste skutečně odhodláni používat neověřené rozšíření třetí strany, jsou v současné době k dispozici některé obchvaty.

Abychom tento článek zajistili do budoucna, vynechali jsme přesné podrobnosti nebo kroky těchto metod.

Částečně proto, že je neuvěřitelně pravděpodobné, že Apple tato řešení okamžitě vypne, jakmile je objeví. Společnost zdvojnásobuje svá bezpečnostní opatření a těžké odhalení rozšířených aplikací je jen jednou částí.

Vývojář webu a iOS George Garside nedávno v blogovém příspěvku popsal jednu z těchto aktuálně fungujících metod. Je to trochu zapojený do procesu, ale umožní vám to nadále provozovat rozšíření Safari od jiných výrobců.

Od července 2018 by měl být tento obchvat stále funkční. Tento článek však budeme aktualizovat, až když tomu tak již nebude.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found