iOS 11.2.5 je téměř tady. Měli byste aktualizovat?

Apple tento týden pravděpodobně vydá nejnovější aktualizaci svého mobilního operačního systému: iOS 11.2.5.

Pokud jde o to, co je součástí nové aktualizace, co není zahrnuto, a pokud byste měli upgradovat, zde je vše, co potřebujete o novém softwaru vědět.

Co je součástí iOS 11.2.5

V tomto okamžiku se iOS 11.2.5 utváří jako relativně malá aktualizace. Doposud nebyly zaznamenány žádné významné změny směřující ven, takže je pravděpodobné, že se software většinou zaměří na opravy chyb, vylepšení výkonu, bezpečnostní opravy a dříve debutované funkce.

Nejvýznamnější je, že iOS 11.2.5 zavádí opravu nedávno objeveného škodlivého odkazu, který může při odeslání v aplikaci iMessage zamrznout a případně poškodit zařízení iOS. Takzvaná „textová bomba“ byla nazvána chaiOS a rozšířila se poměrně rychle poté, co se minulý týden objevila na Twitteru.

Podle zpráv od uživatelů, kteří testují beta verzi iOS 11.2.5, se zdá, že aktualizace znovu zavádí AirPlay 2. Nová generace systému Apple pro streamování zvuku, představená v létě, přichází s několika novými funkcemi, jako je přehrávání zvuku ve více místnostech.

Mezi menší změny přidává iOS 11.2.5 také novou schopnost Siri, která umožňuje uživatelům rychle streamovat zpravodajský podcast pouhým dotazem na digitálního asistenta. Zejména se tato funkce objevila v softwaru iOS 11.2.2, který byl vydán po Spectre a Meltdown.

Testeři verze Beta hlásí menší aktualizace, mimo jiné včetně následujících.

  • Malá změna v hudbě, která zobrazuje „Nehraje se“ a obecný obrázek alba, když se při spuštění nic nehraje.
  • Aplikace iMessage, které byly dříve použity, ale nebyly skryty, se zobrazí v dolní části existujících vláken zpráv.
  • Oprava chyby, která řeší trhané video na YouTube při přístupu do podokna multitaskingu.
  • Změny uživatelského rozhraní v Homekitu naznačují, že nový HomePod bude mít funkci více uživatelů

Co je Ne Zahrnuto v iOS 11.2.5

Zaprvé a hlavně, i když se objevily první pověsti, které naznačují, že iOS 11.2.5 může obsahovat důkladná data o stavu baterie, která Apple slíbil, vypadá to, že tomu tak nebude.

Taková funkce nebyla zahrnuta v žádné dosud vydané beta verzi iOS 11.2.5 (a zdá se, že jsme v poslední beta verzi před finální verzí). Je tedy nepravděpodobné, že se taková funkce hloubkové baterie dostane do iOS 11.2.5.

Podobně generální ředitel společnosti Apple Tim Cook nedávno naznačil, že funkci škrcení související s baterií, která vyvolala tolik kontroverzí, mohou uživatelé v budoucí aktualizaci iOS ručně zapnout nebo vypnout. Tato funkce nebyla v betách iOS 11.2.5 spatřena a nemáme moc jiného časového rámce, než že přichází v „budoucí“ aktualizaci iOS. Je pravděpodobné, že se nová funkce baterie zobrazí v systému iOS 11.3.

A opět, beta testeři nezaznamenali ani nenaznačili žádné vylepšení uživatelského rozhraní, hlavní funkce ani jiné významné rysy směřující ven.

Kdy to vyjde?

Je téměř jisté, že finální verze iOS 11.2.5 vyjde tento týden.

Nejprve předběžné zprávy o iOS 11.2.5 beta 7 - vydané minulý týden - naznačují, že aplikace Apple Feedback byla odstraněna. K tomu obvykle dochází v poslední beta verzi před finálním vydáním.

Zadruhé, v prohlášení zaslaném e-mailem několika zpravodajským serverům Apple potvrdil, že oprava textové bomby „chaiOS“ dorazí tento týden. Nezapomeňte, že k vyřešení problému byla potvrzena nejnovější beta verze iOS 11.2.5.

Jinými slovy, je pravděpodobné, že „opravou“, o které Apple mluví, je iOS 11.2.5 a že dorazí tento týden.

Aktualizace - 23. 1. 2018

Poznámky k verzi, které jsou dnes k dispozici pro iOS 11.2.5, obsahují několik velkých oprav.

Podpora HomePod

- Nastavení a automatický přenos nastavení Apple ID, Apple Music, Siri a Wi-Fi na HomePod.

Siri News

- Siri nyní může číst zprávy, stačí se zeptat: „Hej, Siri, přehraj si zprávy“. Můžete také požádat o konkrétní kategorie zpráv, včetně sportu, obchodu nebo hudby.

Další vylepšení a opravy

- Řeší problém, který by mohl způsobit, že aplikace Telefon zobrazí neúplné informace v seznamu volání

- Opravuje problém, který způsoboval, že upozornění na poštu z některých účtů Exchange zmizela z uzamčené obrazovky při odemykání iPhone X pomocí Face ID

- Řeší problém, který by mohl způsobit, že konverzace Zpráv budou dočasně uvedeny mimo pořadí

- Opravuje problém v CarPlay, kdy ovládací prvky Now Playing přestanou reagovat po několika změnách stopy

- Přidává schopnost VoiceOveru oznamovat cíle přehrávání a stav baterie AirPod

Měli byste aktualizovat?

Doporučujeme provést aktualizaci na nejnovější verzi iOS dokonce pokud je seznam funkcí poměrně řídký. Aktualizace iOS většinou obsahují důležité opravy zabezpečení a vylepšení stability - takže je to vždy dobrý nápad.

Až se iOS 11.2.5 objeví na veřejnosti, budete si jej moci stáhnout a nainstalovat prostřednictvím Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Jako vždy je chytré zálohovat vaše zařízení iOS na iCloud nebo iTunes pomocí počítače před aktualizací, pokud by během instalace nastaly komplikace.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found