Jak nastavit a používat oznámení na iPhonech a iPadech, 7 tipů

Funkce primárního oznámení v systému iOS 10 se dramaticky nezměnila. Pokud váš iPhone podporuje 3D Touch, čtení, příjem a odpovídání na oznámení je téměř snadné! Pokud jde o oznámení, všichni chceme, aby byla chytřejší, méně otravná, relevantnější a situačně vědomá. Oznámení jsou velmi osobní.

V tomto článku se věnujeme základům nastavení a používání oznámení na iPhonu

Související články

 • Jak zvládnout oznamovací centrum na vašem iPhone
 • Zastavit oznámení na MacBookech
 • Opravte opakovaná oznámení na Macu

Rychlá dráha

 • Změňte nastavení oznámení pro aplikace nebo univerzálně pomocí Nastavení> Oznámení
 • Aktualizujte soukromí oznámení pomocí Nastavení> Touch ID a přístupový kód
 • Použijte 3D Touch pro rychlý přístup bez ukončení aktuální aplikace
 • Odstraňování problémů pomocí Obnovit všechna nastavení a Obnovit nastavení sítě
  • Vypněte a zapněte WiFi a mobilní data

Nastavení oznámení na iPhone

Chcete-li nastavit oznámení pro aplikace pro iPhone nebo jinou aplikaci iDevice, jednoduše klepněte na Nastavení> Oznámení> a vyberte, kterou aplikaci chcete nastavit nebo upravit. Většina funkcí oznámení je téměř pro všechny vaše aplikace stejná. Existují výjimky, včetně některých aplikací, jako jsou Mapy Google, které poskytují další možnosti, jako je náhled zpráv na uzamčené obrazovce pomocí přepínače Zobrazit na uzamčené obrazovce.

Možnosti oznámení

V této nabídce Nastavení můžete také vypnout všechna oznámení pro konkrétní aplikaci nebo vybrat typy informací, které chcete přijímat a NE přijímat. Mezi tyto možnosti patří zobrazení v oznamovacím centru, zvuky, ikona aplikace odznaku a zobrazení na uzamčené obrazovce. Podle potřeby je zapněte nebo vypněte - toto je jeden z mnoha způsobů, jak je naše iDevices přimějí k jejich personalizaci.

Konfigurace oznámení aplikace

Na obrazovce Nastavení> Oznámení> Aplikace zde zapnete a vypnete oznámení aplikace přepnutím možnosti „Povolit oznámení“. Na této obrazovce nakonfigurujete, zda chcete aplikaci povolit upozorňovat vás na uzamčené obrazovce, přehrávat zvuk jako upozornění nebo vám ukázat odznak.

Navíc si můžete vybrat, jaký styl upozornění byste chtěli vidět, když je vaše iDevice odemčena. Vyberte mezi ničím, bannery nebo výstrahami. Opět je to všechno na vaší volbě.

Banner vs. upozornění

Pokud chcete, aby se oznámení aplikace zobrazovala v horní části obrazovky, upozornila vás a poté zmizela, vyberte možnost Prapor jako styl. Pokud chcete, aby se oznámení zobrazovala, Upozornění udělat lepší volbu.

Pokud jste nedávno upgradovali svůj iOS a vaše oznámení se nevymazávají, zkontrolujte nastavení v aplikaci. Pokud jej nastavíte na Upozornění, vaše dřívější nastavení často přetrvávají, takže to ručně změňte na preferované nastavení.

Oznámení a ochrana soukromí na vašem iPhone

Pro maximální důvěrnost a bezpečnost nastavte svůj iPhone tak, aby omezil přístup k vašim upozorněním na uzamčené obrazovce klepnutím na Nastavení> Dotkněte se ID a hesla. A vypněte možnosti pro Siri, Oznámení, Peněženku a Odpovědět zprávou. Vaše nastavení v Touch ID a přístupovém kódu přepíše jakékoli nastavení oznámení jednotlivých aplikací které jste vytvořili a povolíte přístup k výstrahám oznámení až poté, co vaše zařízení iDevice ověří vaše přihlašovací údaje.

Spravujte také své soukromí změnou oprávnění aplikace tak, aby zobrazovala náhledy oznámení na uzamčené obrazovce. Pokud například u oznámení o poště vyberete možnost Zobrazit náhledy a poté v části Možnosti pošty vyberete možnost „Při odemčení“, na rozdíl od možnosti „Vždy“.

Díky 3D Touch jsou oznámení snadná

Práce s oznámeními na 3D dotykovém zařízení je mnohem lepší. Pevně ​​stiskněte položku na obrazovce oznámení nebo na banneru v horní části obrazovky a proveďte akci u události oznámení. A pak plynule pokračujete v tom, co jste dělali, než dorazilo oznámení. S tímto oznámením nemusíte ani opouštět svou aktuální aplikaci. Takže ano, 3D Touch má velkou výhodu!

Pomocí funkce 3D touch odeberete všechna oznámení ze svého zařízení. Klepnutím na „X“ napravo od nadpisu zobrazíte skupinu oznámení. Klepněte na Vymazat všechna oznámení a je to!

Posunutí vs. klepnutí pro oznámení

Na uzamčené obrazovce přejetím prstem doprava po položce oznámení vyřídíte výstrahu. Při práci s oznamovací obrazovkou a středem klepnutím na samotnou položku s ní můžete pracovat. Přejetím na této obrazovce přejdete do dnešního pohledu.

Jak nefunguje oznámení na iPhonu

Nejprve zkontrolujte, zda nejste v režimu Nerušit (DND). Přejděte do Nastavení> Nerušit a pokud je zapnuto, vypněte jej. Ale někdy, když nastavíte všechna správná nastavení a váš iPhone není v režimu Nerušit, vaše oznámení stále nefungují tak, jak chcete.

Tipy pro řešení problémů s oznámením

 • Pokud máte problémy s oznámeními, je dobré telefon restartovat
 • Zkuste odstranit aplikaci, která má problémy s oznámeními, a znovu ji nainstalujte, abyste zjistili, zda funguje správně
 • Pokud problémy s oznámeními přetrvávají, obnovte nastavení telefonu, abyste se ujistili, že vaše aplikace a upozornění nepoužívají žádná stará data nastavení. Přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
  • Než použijete reset všech nastavení, zálohujte si iPhone pomocí iCloudu nebo iTunes
 • Obnovte nastavení sítě (Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě)
 • Přepněte Wi-Fi (Nastavení> WiFi) a Mobilní data (Nastavení> Mobilní data> Mobilní data) na VYPNUTO a poté zpět na ZAPNUTO
 • Změňte nastavení DNS společnosti Google nebo otevřete nastavení DNS
  1. Přejděte do Nastavení> WiFi> Klikněte na název vaší sítě nebo na modré „i“ vedle ní
  2. Klepněte na DNS
  3. Poznamenejte si aktuální čísla DNS a poté je odstraňte
  4. Zadejte „8.8.8.8, 8.8.4.4“ pro DNS společnosti Google nebo „208.67.222.222,208.67.220.220“ pro Otevřený DNS
  5. Dvě čísla DNS vám poskytují primární a sekundární server

Mějte na paměti, že Obnovit všechna nastavení neodstraní žádná vaše osobní data, jako jsou aplikace, fotografie nebo kontakty. Odstraní však všechna vaše předvolby a hesla pro WiFi, Bluetooth, Nerušit, Oznámení, Obecné, Zvuky, Touch ID a Ochrana osobních údajů. Po resetování všech nastavení tedy budete muset tyto věci zálohovat. Zdá se však, že Obnovit vše funguje u mnoha lidí při řešení problémů s oznámeními, takže to stojí za to!

Problémy s upozorněním na připomenutí iPhone, tipy

 • Jedinou výjimkou je používání Připomenutí s oznámeními. Několik uživatelů má s aplikací s připomenutím nadále problémy s upozorněním a tato chyba přetrvává i po pokusu o „Obnovit všechna nastavení“.
  • Pokud jste zapnuli svůj iPhone do tichého režimu, tato upozornění na připomenutí se někdy zabijí. Deaktivujte tichý režim a zkontrolujte připomenutí. Pokud máte problémy se sdílenými připomenutími, deaktivujte oznámení sdíleného kalendáře v Nastavení> Oznámení> Kalendář> Sdílené a restartujte iPhone. Poté znovu povolte oznámení sdíleného kalendáře. Zdá se, že tato oprava funguje u mnoha lidí.
  • Pokud narazíte na zpoždění s odpověďmi na oznámení, je tento problém uveden jako opravený v iOS verze 10.2. Když nyní poprvé kliknete na oznámení, nemělo by docházet k žádnému zpoždění. Prostě to funguje lépe a sakra mnohem hladší. Pokud tedy na vašem iPhone běží starší verze, upgradujte na iOS 10.2 nebo vyšší

 • Byl jsem schopen vyřešit tento problém odstraněním a přeinstalací každé z postižených aplikací. Tento přístup je zvláštní řešení, ale fungovalo to pro mě. Nestačilo aktualizovat aplikaci na novější verzi - musel jsem ji odstranit a znovu nainstalovat
 • Vyšel jsem úplně a obnovil jsem ze zálohy iCloud a znovu nainstaloval několik aplikací. Zdá se, že věci nyní fungují dobře

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly. Pokud máte jakékoli dotazy nebo byste se chtěli podělit o další tipy, které vám pomohly pracovat s oznámeními na vašem iPhone, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found