Optimalizované nabíjení baterie nefunguje? Mějte na paměti tyto věci

Jedna z menších funkcí iOS 13 byla mnohými majiteli iPhonů stále vítána, protože by teoreticky mohla prodloužit životnost jejich zařízení. Mluvíme o optimalizovaném nabíjení baterie.

Ale mnoho fanoušků ocenilo myšlenku optimalizovaného nabíjení baterie, zdá se, že se tato funkce v praxi nemusela tak dobře ukázat. Tady je to, co byste měli vědět o tom, že optimalizované nabíjení baterie nefunguje - a co s tím můžete dělat.

Co je optimalizované nabíjení baterie?

Takto povolíte optimalizované nabíjení baterie. Ale u některých uživatelů to ani tak nebude fungovat.

Pokud potřebujete rychlé osvěžení, optimalizované nabíjení baterie je nová funkce v systému iOS 13, která by měla pomoci snížit opotřebení baterie vašeho iPhonu v průběhu času - v podstatě prodlužuje jeho životnost a stav baterie.

Činí tak analyzováním vašich nočních (nebo denních) nabíjecích návyků a přizpůsobením nabíjecího cyklu. Cílem je zabránit tomu, aby baterie příliš dlouho nevydržela na 100 procent.

Jak funguje optimalizované nabíjení baterie na iPhone?

Funguje to takto:

  • Pokud se každý den probouzíte v 7:00, Optimalizované nabíjení baterie zaznamená tuto dobu probuzení.
  • Když svůj iPhone připojíte k nabíjení v noci, bude se nabíjet normálně, dokud nedosáhne 80% nabití.
  • V tomto okamžiku funkce přeruší nabíjení.
  • Nabíjení se obnoví, jakmile bude vědět, že může dobít baterii vašeho iPhonu, aniž by ho nechal příliš dlouho stát plně nabitým.

Společnost Apple přidala tuto funkci kvůli způsobu, jakým fungují lithium-iontové baterie. Všechny baterie smartphonu se časem přirozeně degradují, ale nechat lithium-iontovou baterii příliš dlouho nabíjet na 0 nebo 100 procent může zbytečně zatěžovat.

Proč nefunguje optimalizované nabíjení baterie?

Teoreticky byste měli vidět práci Optimalizované nabíjení baterie v Nastavení -> Baterie -> Stav baterie.

Optimalizované nabíjení baterie je teoreticky skvělý způsob, jak společnosti Apple pomáhá snížit počet případů, kdy uživatel iPhonu potřebuje vyměnit baterii.

Může se to hodit zejména uživatelům, kteří drží své iPhony delší dobu. Pro tyto uživatele je zdraví baterie nesmírně důležité, protože žádná z nich nechce každý rok baterii vyměňovat.

S tím, co bylo řečeno, se zdá, že optimalizované nabíjení baterie ve skutečnosti nefunguje pro nezanedbatelný počet uživatelů.

Podle těchto zpráv se funkce nezastaví ani nezačne nabíjet ve vhodnou dobu. Ostatní uživatelé tvrdí, že tato funkce na jejich zařízeních nedělá vůbec nic.

Tak o co jde? Pojďme na konec.

Několik věcí k poznámce

Část nejasností ohledně optimalizovaného nabíjení baterie spočívá v tom, že od Apple o něm není mnoho oficiálních informací. Například podpůrný dokument pro tuto funkci vysvětluje, co dělá, ale ve skutečnosti nejde do podrobností o tom, jak funguje. Apple v tomto článku na svém webu poskytuje podrobné pokyny k maximalizaci výdrže baterie iPhone.

Ale na základě řady uživatelských zpráv jsme byli schopni sestavit následující informace.

Optimalizované nabíjení baterie vyžaduje jednotný plán (zatím)

Zdá se, že optimalizované nabíjení baterie funguje pouze s konzistentním plánem probuzení.

V tuto chvíli se zdá, že optimalizované nabíjení baterie funguje u mnoha uživatelů naprosto dobře, ale u všech tolik nefunguje vůbec.

Důvod? Vypadá to, že funkce ve skutečnosti vyžaduje konzistentní harmonogram práce. Pokud se například probudíte každý den v 7 hodin ráno, optimalizované nabíjení baterie bude vědět, že obnoví nabíjení v přiměřené době, než vstanete.

Pokud se ale probudíte v pondělí v 6:00, v úterý v 7:00 a zbytek týdne v 9:00, funkce neví, co má dělat, a jednoduše nebude fungovat.

To je samozřejmě nepohodlné pro uživatele, kteří nepracují podle konzistentních plánů. A bohužel se nezdá, že by existovalo nějaké řešení, jak by to fungovalo.

Jak již bylo řečeno, jedná se o docela do očí bijící dohled nad touto funkcí. Apple tedy může vylepšit své algoritmy a přidat podporu pro nekonzistentní plány.

Naučit se novou rutinu trvá pět dní

Existují tedy limity typu „rutiny“, které se může naučit optimalizované nabíjení baterie. Co se ale stane, pokud máte důslednou rutinu a nakonec ji potřebujete změnit?

Je zřejmé, že existuje pohotovost. Ve své dokumentaci podpory Apple nespecifikuje, jak dlouho trvá, než se optimalizované nabíjení baterie naučí novou rutinu. Ale máme představu, díky zástupci podpory Apple

Jeden uživatel Reddit požádal podporu Apple o pomoc týkající se této funkce v jejich zařízení. V reakci na to jim technik podpory Apple poslal toto zaslané zpět.

I když to Apple oficiálně nepotvrdil, je to další nejlepší věc k pevné odpovědi. Optimalizované nabíjení baterie se naučíte novou rutinu celých pět dní.

Možná budete muset použít nabíječky zásob

I když to nemůžeme nezávisle potvrdit, zdá se, že někteří uživatelé mají problémy

Jak poznamenává tato technologie Apple, systému trvá pět celých dní, než se naučí novou rutinu.

s optimalizovaným nabíjením baterie kvůli nabíjecí kostce, kterou používají.

Například jeden uživatel uvedl, že tato funkce funguje dobře se standardní 5W nabíjecí cihlou, která byla součástí jejich iPhone. Pro ně však nebude fungovat, když používají 10W nabíječku pro iPad.

Pravděpodobně se jedná o chybu samotné funkce (k níž se dostaneme níže). Pokud vám ale optimalizované nabíjení baterie nefunguje, můžete experimentovat s nastavením nabíjení.

Pokud používáte bezdrátové nabíjení, zkuste standardní kabelové nabíjení. Pokud používáte nějaký typ nabíjecího příslušenství třetích stran, vyzkoušejte na chvíli zařízení Apple od první strany. Podívejte se, jestli to má v nabíjecím řetězci něco vlivu.

Může to být jen buggy

Existuje také velká šance, že optimalizované nabíjení baterie je v systému iOS 13 jednoduše chybné, což je samo o sobě poměrně chybné vydání ve srovnání s minulými verzemi operačního systému.

Například jsme viděli spoustu zpráv o tom, že optimalizované nabíjení baterie způsobovalo vybití baterie, kromě výše zmíněných problémů s tím, že funguje na prvním místě.

Zdá se, že mnoho uživatelů, kteří žádají podporu společnosti Apple o pomoc týkající se této funkce, dostávají odpověď zpět, což naznačuje, že Apple o ní chce „shromažďovat informace“.

Jinými slovy to vypadá, že s optimalizovaným nabíjením baterie něco opravdu nefunguje tak, jak bylo zamýšleno. Apple to nepředpokládal - takže nyní pracuje na jeho změně.

Optimalizované nabíjení baterie nebude dělat zázraky

Baterie jsou nakonec konečným zdrojem. Tato funkce může pomoci, ale zázraky neprovede.

I když optimalizované nabíjení baterie pro vás funguje perfektně, neočekávejte, že tato funkce udělá zázraky. Pokud pracuje správně, pomůže prodloužit baterii vašeho iPhone - ale nezabrání tomu, aby se úplně zhoršila.

Pokud se zvláště zajímáte o to, aby byla baterie vašeho iPhonu ve špičkové formě, můžete podniknout také několik dalších kroků.

  • Nejlepší úroveň nabití baterie je 50 procent. Pokud to dokážete udržet na 50% nabití, zkuste to udělat.
  • Nepřehřívejte baterii. Nenabíjejte jej v horkém prostředí nebo na přímém slunci. Můžete také chtít vypnout případy, kdy se samotné zařízení nabíjí. Během nabíjení se snažte nehrát žádné hry ani používat intenzivní aplikace.
  • Vyvarujte se bezdrátového nabíjení - zejména u chatrných nabíječek třetích stran. Vzhledem k tomu, že nabíjecí cívky vyžadují extrémně přesné vyrovnání, může být bezdrátové nabíjení nepříznivé pro zdraví vaší baterie.

Samozřejmě, pokud to potřebujete, nestarejte se příliš o zdraví své baterie. Baterie vašeho iPhonu se nakonec zhorší. Nejlepší, v co můžete doufat, je trochu to odložit.

Už jste vyzkoušeli optimalizovanou funkci nabíjení baterie od jejího vydání s iOS 13? Jaké jsou vaše zkušenosti? Co si myslíte, že by měl Apple udělat, aby byla tato funkce v budoucnu lepší a užitečnější? Ozvěte se prosím níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found