Nejlepší průvodce Apple Watch pro začátečníky

Hledáte vlastnit Apple Watch? Díky krásnému designu a důmyslnému inženýrství není těžké pochopit proč. Než se však rozhodnete pro tu, která skončí na vašem zápěstí, musíte vědět několik věcí. Zde najdete dokonalého průvodce výběrem správných Apple Watch pro vás!

S nedávno ohlášeným snížením cen a propagací Apple Watch různými maloobchodníky je to rozhodně skvělý čas na vyzvednutí Apple Watch, pokud uvažujete o koupi.

Modely Apple Watch

Existují tři hlavní modely Apple Watch, včetně:

 • Apple Watch Sport
 • Apple Watch
 • Vydání Apple Watch

Nejlevnější verzí jsou hodinky Apple Watch Sport, následují hodinky Apple Watch a poté luxusní luxusní hodinky Apple Watch Edition.

Z hlediska funkčnosti jsou hodinky stejné, rozdíl spočívá v materiálech použitých k výrobě každého modelu. U sportovních hodinek Apple mají hliníkové pouzdro a ciferník ze skla Ion-X. Tyto dva typy kombinují hmotnost, která je o 30% nižší než u standardních hodinek Apple Watch. Můžete si vybrat ze stříbrné nebo šedé povrchové úpravy a 5 různě barevných fluoroelastomerových pásků. Nakonec se k připevnění hodinek používá špendlík.

Apple Watch jsou vyrobeny z nerezové oceli a dodávají se v černém nebo leštěném kovovém vzhledu. Můžete si vybrat ze 6 možností řemínku, od kožených variant až po linkovaný náramek nebo fluoroelastomer. Přední strana je vyrobena ze safírového křišťálu a pokud jde o sponu, je to buď magnetická spona, nebo normální spona.

Nakonec je Apple Watch Edition vyrobena z 18karátového zlata a dodává se ve žlutém nebo růžovém zlatě. Tento model je spárován s možnostmi řemínku, konkrétně s velikostí a barvou ciferníku. Apple tvrdí, že pouzdro je dvakrát tvrdší než standardní zlato, takže vydrží v tom strašném případě, že spadne. Přední strana je navíc leštěná zafírovým sklem.

Také by vás mohlo zajímat speciální vydání:

Apple Watch Hermes jsou vybaveny standardním tělem z nerezové oceli Apple Watch, ale odlišují se koženým řemínkem od pařížských řemeslníků Hermes. K dispozici jsou tři řemínky, Double Tour, Single Cour a Cuff, a jsou k dispozici ve čtyřech barvách: Fauve, Etain, Capucine a Bleu Jean.

Podpora pro iPhone

Aby hodinky fungovaly, je třeba je připojit k iPhonu 5c, 5s, 6, 6 Plus, 6s nebo 6s, na kterém běží iOS 8.2. IPhone provádí většinu zpracování a poté posílá informace do Watch. S vydáním iOS 8.2 jsou všechny iPhony připraveny ke spárování s hodinkami Apple Watch pomocí předinstalované aplikace, takže je potřeba udělat jen málo, aby byly hodinky nastaveny a spuštěny.

Jakou velikost chcete? 38 mm vs. 42 mm

Apple Watch obsahují pouzdra ve dvou velikostech - 38 mm nebo 42 mm, což je výška ciferníku. Jsou vyrobeny tak, aby vyhovovaly průměrné ženě (38 mm) nebo muži (42 mm), ale lze je vybrat v závislosti na vašich osobních preferencích. Kromě velikosti neexistují žádné jiné konstrukční rozdíly, ale větší obličej má vyšší cenu. Při rozhodování o nákupu je důležité zohlednit velikost ciferníku, protože to ovlivní jeho pohodlí. Dostupné možnosti pro materiály, barvu a řemínek se u každé velikosti mírně liší, takže si budete chtít vybrat svou velikost a poté zjistit, které konfigurace jsou k dispozici.

Variace popruhu a obličeje

Každá verze Apple Watch se dodává v jedné nebo dvou barvách. Apple Watch Sport a Apple Watch přicházejí ve stříbrné a černé barvě v příslušných materiálech - nerezové oceli a hliníku. Hermes je k dispozici pouze ve stříbře, zatímco Apple Watch Edition se dodává ve žlutém nebo růžovém zlatě. Barva, kterou vyberete, nemá vliv na cenu, takže výběr je založen čistě na preferencích.

Typ řemínku na druhé straně má vliv na cenu. Budete se chtít podívat na různé typy řemínků a také na barvy dostupné pro každý typ hodinek, které si vyberete, a porovnat ceny, abyste si pro sebe vybrali to nejlepší. Mějte také na paměti, že jsou k dispozici řemínky třetích stran.

Pokud jde o ciferníky, netrapte se, toto není další rozhodnutí, které musíte udělat před nákupem. Ciferníky lze změnit v nastavení hodinek. K dispozici je mnoho ciferníků a také přizpůsobení, včetně Chronograf, Barevný, Modulární, Utility, Mickey Mouse, Simple, Motion, Solar, Astronomy, Timelapse, Photo a X-Large.

Funkce

Apple Watch se mohou pochlubit několika funkcemi. Patří mezi ně následující:

 • Telefonní oznámení, jako jsou zprávy a hovory, na které můžete reagovat přímo z hodinek
 • Monitor srdečního tepu a sledování kondice spolu s aplikací Apple Workout, která je jednou ze základních funkcí.
 • Digital Touch, což je způsob komunikace mezi lidmi s ostatními nositeli Apple. Nejen to, můžete také načrtnout obrázky, používat hodinky jako hlasovou vysílačku nebo klepnout na kontakt s jiným nositelem.
 • Úhlednou funkcí je, jak můžete sdílet svůj srdeční rytmus, což způsobí vibrace na zápěstí jiné osoby synchronizované s tlukotem vašeho srdce. Jak romantické!
 • K dispozici je také funkce bezkontaktních plateb s názvem Apple Pay, která umožňuje použití kreditních, debetních a věrnostních čísel pouhým mávnutím zařízení před čtečkou v příslušných obchodech.

NÁZOR: Napsali jsme také nedávný názorový článek, který zdůraznil některé naše zkušenosti po devítiměsíčním vlastnictví Apple Watch. Tento článek se našim čtenářům velmi líbil.

Připravovaná aktualizace

V nadcházející březnové aktualizaci hodinek Apple bude do řady údajně přidána řada nových barevných možností pásma. K dispozici budou také zcela nové kapely vyrobené z nových materiálů ve spolupráci s jinými společnostmi než Hermes. V loňském roce se také hovořilo o partnerství s populárními výrobci příslušenství třetích stran, jako je Incase, ale není jasné, zda to bude součástí vydání v březnu. V to doufáme!

Je také nepravděpodobné, že v této březnové aktualizaci dojde k nové hardwarové funkcionalitě, ale Apple pravděpodobně vydá aktualizaci WatchOS 2.2, která spolu s novými variantami vstoupila do fáze beta pro vývojáře začátkem tohoto měsíce. Vývojářské beta verze ukázaly, že nový software kromě nové funkce v aplikaci Mapy umožňuje synchronizaci více hodinek Apple Watch na jeden iPhone. Dozvíme se to brzy!

Apple Watch 2 Pověsti

Co můžeme očekávat od příštích Apple Watch a stojí za to vydržet? Pokud jde o hardware, objevily se pověsti z korejského zpravodajství MK News. Jeden uvedl, že Apple Watch 2 budou mít stejnou obrazovku LG OLED jako její předchůdce. Tyto zdroje uvádějí, že Apple plánuje zůstat u LG kvůli osvědčeným rychlým časům výroby a vysoce kvalitním produktům, což znamená, že se nebude muset obávat nedostatku a zpoždění panelů. Některé další pověsti však tvrdí, že Apple propojil LG a Samsung s výrobou obrazovek pro Apple Watch nové generace. Zpráva uvádí, že displej bude mít flexibilní OLED, ale nezmění se z hlediska velikosti ani rozlišení.

PŘÍBUZNÝ: Apple Watch 2, co očekávat

Další pověst létající kolem říká, že příští Apple Watch přijdou s kamerou FaceTime. Zdá se, že videokamera bude integrována do horního rámečku, což uživatelům umožní uskutečňovat a přijímat hovory FaceTime na cestách. Stejná zpráva tvrdí, že Apple může zlepšit výdrž baterie chytrých hodinek s jednotkou s delší životností, která také umožní přidat více zdravotních senzorů.

Po softwarové stránce mohou být Apple Watch 2 méně závislé na připojeném iPhone, což umožňuje jejich neomezené odesílání textových zpráv a e-mailů díky jejich nové iniciativě „tetherless“. To přijde prostřednictvím dynamičtější bezdrátové čipové sady, která také přijde s funkcí ‚Najít moje hodinky Apple '. Také se mluví o tom, že Apple Watch druhé generace budou k dispozici v nových odstínech, včetně barvy růžového zlata. Jsou to však jen fámy, prozatím to ukáže jen čas!

Nyní jste vyzbrojeni všemi informacemi, které potřebujete, abyste si mohli Apple Watch pro sebe pořídit. Nyní vám zbývá jen rozhodnout se o svém rozpočtu a designu, který vám a vašemu životnímu stylu nejlépe vyhovuje! Která barva

Ještě více článků o Apple Watch

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found