Zprávy nefungují? Běžné problémy se zasíláním zpráv Apple a jejich řešení

Fanoušci Apple po celém světě milují produkty a aplikace technologického giganta kvůli jejich snadnému použití a efektivnímu přístupu. Služba SMS společnosti Apple, iMessage, je obzvláště oblíbená díky možnosti využití programu napříč platformami. Téměř všichni uživatelé technologií - nejen fanoušci společnosti Apple - však znovu a znovu bojují s obávaným problémem.

Není nic horšího, než přestat fungovat služba zasílání zpráv - buďte proto připraveni a udělejte si domácí úkoly. Pokud narazíte na frustrující chybu, budete připraveni problém vyřešit, než se vymkne kontrole. Zde jsou některé z nejčastějších chyb zpráv, jejich význam a jejich řešení.

Problém: Zprávy iMessage se neposílají správně

Co to znamená: K tomuto běžnému problému dochází, když se SMS nebo textové zprávy neodesílají - může se zobrazit dlouhý řádek označující, že se odesílá zpráva, která nikdy nekončí. Příčinou tohoto problému jsou obvykle základní problémy s připojením, i když někdy dochází k výpadkům systému iMessage. Není třeba paniku, protože jde o poměrně snadnou opravu.

Řešení:Nejdůležitější je zkontrolovat web systému Apple o stavu systému a zjistit, zda nenastaly nějaké výpadky. Pokud tomu tak není, zapněte a vypněte režim AirPlane telefonu a resetujte Wi-Fi a datové připojení. Jít doNastavení> Režim AirPlanenebo použijte přepínač ve vašem Control Center.

To obvykle řeší problémy s připojením, ale pokud ne, přejděte na Nastavení> Zprávy a ujistěte se, že je služba iMessage „zapnutá“. Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na podporu společnosti Apple nebo na vašeho bezdrátového operátora a zjistěte, zda existují problémy s hardwarem nebo sítí, které vyžadují pozornost.

Problém: Zprávy iMessage se „nedoručují“

Co to znamená: Uživatelé často pod iMessage najdou červený vykřičník a slova „nedoručeno“. Zároveň se zprávy mohou jevit jako odeslané, ale příjemce tvrdí, že je nedostal. To může způsobit velké zmatky mezi kontakty při pokusu o komunikaci.

Řešení: Opakujte výše uvedené kroky, abyste se ujistili, že systém iMessage funguje a že je vaše zařízení správně připojeno k datům a / nebo Wi-Fi. Poté zkuste kliknout na červený vykřičník a „odeslat znovu“. Místo toho můžete také poslat jako textovou zprávu. Pokud k problému dojde, může to být chyba na konci příjemce - odešlete testovací zprávu a podívejte se. Pokud problémy přetrvávají, přejděte znovu do obchodu Apple nebo do kanceláře poskytovatele bezdrátového připojení.

Problém: Aplikace iMessage není mezi zařízeními správně synchronizována

Co to znamená: Zjistili jste někdy, že na váš MacBook přicházejí určité zprávy iMessage, ale ne váš iPhone? Sem tam se objeví problémy se synchronizací, což znamená, že váš telefon, notebook a tablet nekomunikují správně. To může být dráždivé a možná i nebezpečné, pokud je zařízení prodáno, aniž by se předchozí vlastník nejprve odhlásil ze všech aplikací a programů.

Řešení:Prvním krokem je zajistit, aby byl iMessage správně nastaven na všech zařízeních. Tento praktický průvodce přes Apple může nesmírně pomoci. Pokud je vše již správně nastaveno, zkuste zapnout a vypnout iMessage na všech vašich zařízeních pomocí nastavení. Zajistěte, aby se při upgradu zařízení vždy odhlašovalo, aby se zprávy dostaly do vašeho nového cíle.

Problém: Všechna vaše zařízení „dingují“, kdykoli máte zprávu

Co to znamená: Je vám špatně slyšet čtyři různé zvuky ping, když dostanete SMS zprávu? Pravděpodobně to znamená, že je zapnuta funkce „Handoff“. I když je Apple navržen jako užitečný, může být také nepříjemný, pokud jsou všechna vaše zařízení na dosah ruky.

Řešení: Apple před časem představil svoji funkci „Handoff“, která funguje jako jakýsi systém přesměrování hovorů.

Předání funguje pouze v případě, že jsou vaše zařízení blízko sebe A:

 • Všechna zařízení jsou přihlášena pomocí stejného Apple ID
  • Chcete-li zkontrolovat Apple Watch, otevřete na iPhonu aplikaci Watch a poté přejděte do Obecné> Apple ID
 • Bluetooth a WIFI zapnuty
 • Každé zařízení má Handoff zapnutý
  • V systému Mac Předvolby systému> Obecné> Povolit předávání mezi tímto počítačem Mac a zařízeními iCloud
  • Na iDevice přejděte do Nastavení> Obecné> Předání
  • Na Apple Watch otevřete aplikaci Hodinky> Obecné> Povolit předání

Můžete buď vypnout Handoff na vybraných zařízeních, nebo pokud nechcete, aby iPhone, iPad a MacBook zněly na poplachy, přejděte na iPhone do Nastavení> FaceTime a vypněte „Mobilní hovory pro iPhone“. To také pomáhá, když hovory FaceTime směřují nejprve do vašeho telefonu a poté do počítače o půl sekundy později. Sbohem hlučná zařízení!

Problém: Služba iMessage se neaktivuje

Co to znamená: Když iMessage nebo FaceTime odmítnou aktivovat, je to obvykle způsobeno chybou sítě nebo nesprávným nastavením časového pásma. Uživatelé často dostávají chyby, které říkají, že aktivace byla neúspěšná nebo neúplná.

Řešení:Začněte tím, že zkontrolujete, zda na webu Apple nefunguje služba iMessage nebo FaceTime. Poté zkontrolujte mobilní data zařízení nebo připojení Wi-Fi a v případě potřeby se znovu připojte. Poté přejděte do části a zkontrolujte, zda je nastavení časového pásma správné Nastavení> Obecné> Datum a čas. To by mělo umožnit úspěšnou aktivaci aplikací. Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na podporu společnosti Apple a ujistěte se, že u vašeho zařízení nedochází k problémům.

Problém: SMS zprávy se zobrazují jinak, než když byly původně odeslány

Co to znamená: Při odesílání SMS zpráv mezi různými zařízeními a síťovými operátory se nemusí zobrazit tak, jak byly zamýšleny. To může zahrnovat případy, kdy přijaté SMS zprávy obsahují podivné znaky, delší zprávy jsou rozděleny na více částí a vyskočí otazníky vzhůru nohama. Nenechte se tyto texty ztratit v překladu - existují řešení.

Řešení:Některé z těchto problémů jsou nevyhnutelné kvůli způsobu fungování různých bezdrátových operátorů. Existují však způsoby, jak se tomuto problému vyhnout, než se stane. To může zahrnovat odesílání „testovacích“ zpráv kontaktům s jinými operátory nebo zařízeními než vy, vyhýbání se používání emodži nebo gifů a odesílání textů, které nejsou tak dlouhé jako román. Chcete-li zobrazit počet znaků v aplikaci iMessage, přejděte na Nastavení> Zprávy> Počet znaků. Díky tomu budou vaše zprávy krátké, stručné a schopné odesílat.

Problém: Neschopnost přijímat zprávy při přepínání mobilních zařízení

Co to znamená:Když lidé přepnou z iPhone na telefon Android nebo Windows, mohou narazit na problémy s přijímáním zpráv. To vede k tomu, že mnoho SMS zpráv bude ztraceno v prostoru nebo směřuje k zařízení, které již příjemce nemá. Stejně jako výše uvedený problém se synchronizací může být tento problém vážný, pokud je zařízení prodáno nebo odcizeno, když je uživatel stále přihlášen.

zdroj: imessageonandroid.com

Řešení:Při přechodu na jiný produkt než Apple je nutné se odhlásit z iMessage, aby se zabránilo zmizení textů. Chcete-li deaktivovat zařízení, která jste prodali nebo s nimiž jste obchodovali, přejděte na stránku profilu podpory společnosti Apple. Pokud jste prodali zařízení, které by mohlo obsahovat citlivé informace v rámci platformy iMessage, je důležité kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Apple. Budou schopni vést uživatele k bezpečnosti a ochraně.

Problém: Vidíte, že kontakt píše, ale nikdy nedostane zprávu

Co to znamená:Elipsy - nebo tři tečky - které se zobrazují v aplikaci iMessage, obvykle znamenají, že osoba, které posíláte zprávy, píše. Někdy se však tyto tečky objeví, ale SMS zpráva nikdy nedorazí. Kam odešla textová zpráva?

Řešení:Tento „problém“ ve skutečnosti není problém a místo toho je spíše fenoménem vyvolávajícím úzkost. Ve většině případů to znamená, že osoba v určitém okamžiku přestala psát a pravděpodobně nechala aplikaci otevřenou. Tečky se mohou objevit také v případě problému se sítí nebo zpoždění dat. Vidět elipsy neznamená, že SMS zpráva je na cestě - tak nechte očekávání odpočinout.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found