Jak spravovat své Apple ID a další podrobnosti o účtu pomocí iOS 10.3

Na povrchu se zdá, že nový iOS 10.3 od Apple postrádá spoustu zvonků a píšťal, ale ve skutečnosti je to docela velká aktualizace ekosystému iOS. Tato aktualizace je první iOS, který obsahuje souborový systém společnosti Apple (APFS). A tato aktualizace nám poskytuje skvělé nástroje, které vám pomohou spravovat vaše Apple ID pomocí nových funkcí iOS 10.3!

Související články

  • Jak se přihlásit na iCloud.com
  • Apple ID deaktivováno? Jak obnovit Apple ID
  • Jak odstranit Apple ID
  • Základní tipy pro iCloud.com

Jak být lepším správcem účtu iDevice

Za prvé, Apple dramaticky zjednodušil správu účtů Apple ID s iOS 10.3. A to je dobrá zpráva. V tomto článku se zaměříme na sedm snadných věcí, které můžete udělat pomocí tohoto zjednodušeného nastavení správy účtu.

Začněme….

Vaše nová sekce profilu Apple ID

Po instalaci iOS 10.3 klepněte na Nastavení a zkontrolujte novou sekci správy účtu. Okamžitě si všimnete rozdílu oproti předchozí verzi systému iOS.

První věc, kterou v novém iOS uvidíte, je to vaše Apple ID je v horní části této části. Odtud teď můžete dělat spoustu věcí, aniž byste museli jít kamkoli jinam nebo hledat v nastavení.

Začněte klepnutím na své Apple ID pod vyhledávacím polem v nastavení. V této oblasti existují v zásadě tři klíčové sekce.

Sedm tipů pro správu vašeho Apple ID pomocí iOS 10.3

Tip # 1 Ověřte všechna důvěryhodná zařízení propojená s vaším Apple ID

Nové nastavení umožňuje zobrazit všechna důvěryhodná zařízení, která jste připojili ke svému Apple ID. Všechna tato zařízení jsou uvedena v dolní části obrazovky.

Klepněte na jedno z těchto zařízení a zkontrolujte, zda jste zapnuliNajít můj iPhone (nebo jiný produkt Apple). A ověřte, zda je nastaveno provádění zálohování iCloud.

Sekce informace o zařízení také potvrdí, pokud jste ji nastavili na příjem ověřovacích kódů pro dvoufaktorové ověřování.

Tip # 2 Spravujte oznámení Apple a aktualizace Apple News

S iOS 10.3 můžete toto nové nastavení použít ke správě všech oznámení Apple a doporučení produktů, která vám přijdou na e-mail.

Klepněte na Jméno, telefonní čísla, e-mail v horní části.

Na další obrazovce přejděte dolů do sekce Zprávy a oznámení a povolte nebo zakažte funkce související s komunikací Apple a Apple News.

V této části je snadné spravovat veškerou komunikaci, kterou od Apple dostáváte, včetně novinek z Apple News a dalších věcí, které se zobrazují ve vaší e-mailové schránce.

Tip # 3 Správa důvěryhodných telefonních čísel přidružených k vašemu Apple ID

Klepněte na „Heslo a zabezpečení “ na hlavní obrazovce tohoto nastavení se zobrazí seznam důvěryhodných telefonních čísel souvisejících s vaším Apple ID. To vám ukáže, jestli máte pro svůj účet nastaveno dvoufaktorové ověřování.

Klepnutím na Přidat telefonní čísla přidáte další čísla, na která chcete obdržet ověřovací kódy spojené s nastavením 2FA (Dvoufaktorové ověřování). Pokud používáte dvoufaktorové ověřování, je pro vás velmi snadné upravit a přidat nová telefonní čísla, abyste dostali ověřovací kódy.

Pokud používáte 2FA, udělejte si čas na nastavení dalších důvěryhodných čísel pro vaše Apple ID. To je úspora času a zmírňuje mnoho bolesti hlavy při zotavení po silnici.

Klepnutím na „Získat ověřovací kód“ obdržíte ověřovací kód od společnosti Apple.

Klepněte na Nastavení> Apple ID> Heslo a zabezpečení> Správa hesel a proveďte změny hesla přidruženého k vašemu Apple ID.

Tip č. 4 Pochopte své používání iCloudu a snadno upgradujte svůj tarif úložiště

S iOS 10.3 nabízí Apple jednoduchou okouzlující grafiku, která ukazuje, kolik úložiště iCloud aktuálně používáte a za jakým účelem. Klepněte na iCloud a další obrazovka zvýrazní vaše podrobnosti o používání iCloudu.

Klepnutí na samotný graf iCloud vám ukáže různé možnosti, jak spravovat úložiště iCloud. Vybrat „Změnit tarif úložiště“ snadno upgradovat úložiště iCloud.

Pomocí sekce iCloud zde můžete také snadno spravovat a nastavovat různé aplikace pro používání nebo nepoužívání iCloud, aktivovat nebo deaktivovat jednotku iCloud a spravovat nastavení související s Sdílet moji polohu.

Tip č. 5 Získejte Rychlý přehled Úložiště iCloud používané na ploše Mac

Pokud používáte Macbook se Sierrou a je nastaven na ukládání plochy na iCloud, můžete snadno ověřit dokumenty a prostor, který na vašem iCloudu spotřebovávají.

Chcete-li to provést, klepněte na iCloud> Správa úložiště. Dále klepněte na Další dokumenty v části DOKUMENTY A DATA a vyberte Desktop. Zobrazí se vám všechny dokumenty, které máte ve svém iCloudu na ploše vašeho Macbooku.

Tip č. 6 Ověřte své platební údaje spolu s doručovací adresou

Když klepnete na „Platba a doprava“ přidružené, uvidíte svou aktuální platební metodu a dodací adresu, které jste dříve nastavili pro své Apple ID. Z tohoto umístění spravujte údaje o své kreditní kartě a veškeré změny své dodací adresy.

Tip č. 7 Ověřte aplikace, které byly nastaveny pro automatické stahování v App Store

Klepněte na iTunes a App Store přidružené k vašemu Apple-Id a zobrazí se seznam aplikací, které byly nastaveny pro automatické stahování. Každou z těchto aplikací včetně aktualizací můžete povolit nebo zakázat.

Nastavení centralizované správy účtů zavedené v systému iOS 10.3 také umožňuje nastavit rodinné sdílení a provádět změny v obrázku spojeném s vaším Apple ID. Kliknutím na ikonu můžete začít nastavovat rodinné sdílení "Nastavit rodinné sdílení."

Snadná je také změna vaší fotografie spojené s vaším Apple ID. Stačí klepnout na aktuální fotografii v horní části obrazovky a můžete pořídit novou fotografii nebo vybrat stávající fotografii pro své Apple ID.

Celkem

Tyto funkce nejsou pro iOS v žádném případě nové. Všechny tyto možnosti jste mohli provést v dřívějších verzích systému iOS. Stejně jako se nám líbí skutečnost, že Apple přesunul hlavní prvky správy účtů na jedno centrální místo. Díky tomu je snazší spravovat věci spojené s vaším Apple ID.

Přejeme si, aby tato sekce správy účtu měla rychlý způsob, jak ověřit a spravovat všechna naše předplatná, předchozí nákupy aplikací a historii nákupů v aplikaci. To by bylo super a to by nám běžným iFolks mnohem usnadnilo život.

Co si tedy zatím myslíte o novém iOS 10.3?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found