Jak najít a odstranit duplicitní soubory v počítači Mac

Duplicitní soubory na vašem Macu zabírají místo, zpomalují výkon a komplikují správu souborů. Najít a odstranit všechny duplicitní soubory ve stovkách gigabajtů úložiště Mac se však zdá být nepřekonatelným úkolem.

Proto byste místo toho měli použít aplikaci třetí strany. V tomto příspěvku jsme vysvětlili, jak používat dvě z nejlepších aplikací k vyhledání a odstranění duplicitních souborů Mac. Dokonce jsme vysvětlili, jak to můžete udělat sami pomocí Finderu, pokud dáváte přednost tomu, abyste dělali věci tvrdě.

Slovo varování ohledně aplikací třetích stran

Existuje opravdová klonová armáda aplikací třetích stran navržená k vyhledání a odstranění duplicitních souborů Mac. Vše, co musíte udělat, je provést rychlé vyhledávání Google, abyste zjistili, že jste zaplaveni možnostmi.

Ale neměli byste rychle věřit žádnému z nich.

Váš Mac vás správně varuje před nebezpečím používání aplikací z internetu.

Aby aplikace mohla na vašem Macu najít a odstranit duplicitní soubory, potřebuje přístup ke všem datům ve vašem počítači. To zahrnuje spoustu osobních údajů, které špatné aplikace mohou prodat nebo použít proti vám.

Při stahování aplikací třetích stran z Internetu byste měli být vždy opatrní. Zvláště pokud plánujete těmto aplikacím udělit přístup k vašim soukromým datům.

Proveďte svůj vlastní průzkum, abyste zajistili, že aplikace budou před instalací dobře zkontrolovány. Níže jsme vybrali naše oblíbené dvě aplikace - jednu bezplatnou možnost a jednu prémiovou možnost - ale měli byste si také udělat vlastní průzkum.

Použití Finderu k vyhledání a odstranění duplicitních souborů Mac

Pokud byste se raději vyhnuli instalaci aplikace třetí strany, použijte Finder k vyhledání a odstranění duplicitních souborů Mac. Tato metoda je neuvěřitelně časově náročná a může vést k dalším chybám, ale neriskuje vaši bezpečnost.

Pomocí aplikace Finder můžete ručně vyhledat duplicitní soubory Mac.

Používání Finderu zahrnuje prohlížení všech souborů na vašem Macu, abyste si všimli duplikátů. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vytvořit inteligentní složku, která vám umožní třídit každý soubor podle názvu. Pak se podívejte na jména a najděte přesné kopie.

  1. Otevřeno Nálezce na počítači Mac a přejděte na Soubor> Nová inteligentní složka.
  2. V okně, které se otevře, klikněte na ikonu + (Plus) v pravém horním rohu vytvoříte vyhledávací filtr pro vaši inteligentní složku.
  3. V první rozevírací nabídce vyberte možnost Druh, pak z druhé rozbalovací nabídky vyberte požadovaný typ souborů.
  4. Poté, co tak učiníte, by se okno Finder mělo vyplnit všemi odpovídajícími soubory na vašem Macu.
  5. Klepněte na název roztřídit výsledky a poté postupně procházet seznam a hledat duplicitní soubory.
Zvolte vyhledávání duplicitních souborů podle druhu souboru.

Když najdete dva soubory s duplicitními názvy, zvýrazněte každý z nich a stiskněte Prostor zobrazit jejich náhled. Než přesunete duplikáty do koše, ujistěte se, že je obsah každého souboru stejný.

dupeGuru: Najděte a odstraňte duplicitní soubory Mac zdarma

Tato aplikace pro různé platformy je zcela zdarma a otevřený zdroj. DupeGuru můžete použít k vyhledání duplicitních souborů, skladeb a obrázků na počítači Mac během několika minut.

Jak nainstalovat dupeGuru na váš Mac

dupeGuru funguje v systémech Linux, Windows a macOS. Chcete-li jej nainstalovat do počítače Mac, stáhněte si OS X verze přímo z webu dupeGuru.

Stažení: dupeGuru (zdarma)

Po dokončení stahování přetáhněte dupeGuru do svého Aplikace složku k dokončení instalace. Pokud vám varovná zpráva nedovolí otevřít dupeGuru, klikněte na aplikaci se stisknutou klávesou Ctrl a vyberte Otevřeno z toho menu.

Nainstalujte si dupeGuru z Internetu.

Jak používat dupeGuru k vyhledání duplicitních souborů Mac

Po otevření dupeGuru zvolte Režim aplikace, v závislosti na typu souborů, které chcete najít:

  • Standard
  • Hudba
  • Obrázek

Použití Standard pokud ve svém počítači Mac hledáte duplicitní soubory nebo složky.

Zvolte váš Typ skenu z rozevírací nabídky níže. Jednotlivé možnosti v této nabídce se mění v závislosti na režimu aplikace, ale pro většinu účelů byste měli použít Obsah.

Vyberte správný typ skenování pro duplikáty, které hledáte.

Nakonec klikněte na + (Plus) v levém dolním rohu přidejte složku nebo složky, které chcete vyhledat duplikáty.

Doporučujeme zvolit Domov složku ke skenování, kterou můžete vybrat pomocí zástupce Cmd + Shift + H. I když můžete skenovat libovolnou složku, která se vám líbí.

Buďte opatrní při mazání souborů z Systém nebo Knihovna složky, protože můžete poškodit operační systém počítače Mac.

Po výběru složky můžete kliknout Skenovat.

Nakonec klikněte Skenovat najít duplicitní soubory ve vybraných složkách. Možná budete muset Dovolit dupeGuru přístup k různým složkám k dokončení skenování.

Jak používat dupeGuru k odstranění duplicitních souborů Mac

Poté, co dupeGuru dokončí skenování, měli byste vidět seznam všech duplicitních souborů ve vašem počítači Mac. dupeGuru automaticky označí novější nebo kvalitnější kopie modře. Tyto soubory se nazývají vaše referenční soubory a nebudou odstraněny.

Než budete pokračovat, věnujte několik minut kontrole duplicitních souborů.

dupeGuru představuje vaše duplicitní soubory Mac v seznamu.

Zkontrolujte název souboru, cestu k souboru a velikost souboru pro každý duplikát v seznamu výsledků. Můžete také chtít zvýraznit konkrétní výsledek a kliknout na Oko zobrazíte náhled - tímto způsobem si můžete být jisti, že se jedná o skutečně duplikát, než soubor odstraníte.

Pokud nejste spokojeni s výběrem dupeGuru, můžete kliknout se stisknutou klávesou Ctrl a vybrat Označit jako referenční změnit soubor, který chcete uchovat.

Po kontrole výsledků klikněte na Ozubené kolo ikona pro zobrazení možností odstranění duplicitních souborů. Pokud rádi odstraníte vybrané kopie v dupeGuru, zvolte Odeslat označené do koše.

dupeGuru vám poskytuje spoustu možností správy pro duplicitní soubory.

Gemini: Malá cena za elegantní uživatelské rozhraní

Pokud jste po vyleštěnějším provedení, nehledejte nic jiného než Gemini 2: Duplicate Finder. Tuto prémiovou aplikaci vyvinula společnost MacPaw, tvůrci dalších užitečných nástrojů, jako je CleanMyMac X.

Gemini 2 představuje elegantní rozhraní, které usnadňuje vyhledávání a správu duplicitních souborů, fotografií nebo skladeb v počítači Mac. Stojí to 19,95 $ za roční předplatné, ale můžete také využít třídenní bezplatné zkušební verze.

Jak stáhnout Gemini na vašem Macu

Využijte Gemini zdarma s třídenní bezplatnou zkušební verzí.

Gemini si můžete stáhnout přímo přes web MacPaw nebo přes Mac App Store. Po stažení a otevření aplikace vás vyzve k přihlášení k předplatnému nebo jednorázovému poplatku.

Pokud s poplatkem souhlasíte, můžete třídenní bezplatnou zkušební verzi využít. Pokud však nechcete, aby vám byly účtovány poplatky, musíte předplatné zrušit jeden den před koncem zkušební doby.

Stažení: Gemini 2 (19,95 USD / rok)

Jak používat Gemini k vyhledání duplicitních souborů Mac

Po otevření Gemini klikněte na velké + (Plus) uprostřed okna zahájíte skenování duplicitních souborů ve vašem počítači Mac. Můžete zvolit skenování do tří výchozích umístění - Domů, Hudba nebo Obrázky - nebo místo toho zvolit vlastní složku.

Kliknutím na tlačítko plus zahájíte skenování počítače Mac, zda neobsahuje duplicitní soubory.

Po výběru složky klikněte na Vyhledejte duplikáty a udělte společnosti Gemini oprávnění potřebné k přístupu k vašim datům. Dokončení skenování může trvat několik minut, v závislosti na velikosti vyhledávání.

Jak používat Gemini k odstranění duplicitních souborů Mac

Poté, co Gemini dokončí skenování vašeho počítače Mac, zobrazí přehled vašich duplicitních souborů. Tento přehled vám řekne, kolik duplikátů Gemini našlo spolu s tím, kolik místa zabírají.

Gemini po skenování zobrazí přehled vašich duplicitních souborů.

Zvolte automatické odebrání duplikátů pomocí Chytré vyčištění nebo klikněte Zkontrolovat výsledky podrobně se podívat na všechny duplicitní soubory.

Odtud můžete pomocí postranního panelu filtrovat výsledky podle typu souboru nebo podobnosti. Pak se podívejte na své duplicitní soubory v hlavním okně. Před výběrem souborů, které chcete odstranit, můžete zobrazit náhled každého souboru a podívat se na jeho umístění.

Klepněte na Zkontrolovat výsledky Další informace o duplicitních souborech Mac.

Až budete s výběrem spokojeni, klikněte na Chytré vyčištění nebo Odstranit v pravém dolním rohu smažete duplikáty. Nebojte se, tuto akci můžete kdykoli vrátit zpět, pokud uděláte chybu.

Najděte další způsoby, jak vytvořit volné místo

Snažte se mít na svém počítači Mac dostatek volného úložiště.

Pomocí aplikací, které jsme zmínili v tomto příspěvku, byste neměli mít problém najít a odstranit všechny duplicitní soubory ve vašem počítači Mac. Doufejme, že to pomohlo zrychlit váš stroj a vyčistit nějaké volné úložiště.

Pokud je však váš Mac již příliš plný, možná zjistíte, že již není možné soubory mazat. Pokud se vám to stane, zde jsou všechny způsoby, jak opravit, pokud je spouštěcí disk Mac příliš plný.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found