Myš, klávesnice, trackpad v systému Mac OS X a macOS se opakovaně zastaví nebo zamrzne

Několik uživatelů nahlásilo problém, při kterém se po aktualizaci na jejich MacOS nebo Mac OS X opakovaně zastaví vstup klávesnice, trackpadu a / nebo myši. Problém je typický zamrznutím kurzoru na místě nebo náhlým přerušením zadávání textu a následným dohnáním o několik sekund později.

Mezi příznaky patří problémy se zamrzáním myši spolu s problémy s klávesnicí (písmena nepíšou, zamrzají), ke kterým dochází většinou v Safari a dalších aplikacích internetového prohlížeče, jako jsou Chrome a Firefox.

Opravy pro případ, kdy se myš, klávesnice, trackpad opakovaně zastaví nebo zamrzne

Odeberte všechna periferní zařízení včetně displejů

Před odstraňováním problémů se systémem odpojte všechna připojená zařízení od počítače Mac, včetně externích jednotek, displejů, jednotek flash a jakýchkoli zařízení nebo připojení třetích stran.

Používejte pouze produkty značky Apple, takže pokud běžně používáte myš, klávesnici nebo trackpad jiného výrobce, dočasně je vyměňte a použijte ty, které byly dodány s vaším Macem. Pokud to není možnost, omezte připojení na to, co je nezbytné k otestování systému.

Odstranit nevyzpytatelné rozšíření jádra

První náznaky naznačují, že tento problém může souviset s příponou jádra (.kext) nebo souborem mezipaměti rozšíření jádra. Rozšíření jádra jsou doplňky jádra systému Mac OS X, často navržené k usnadnění interakce se zařízeními nebo softwarem třetích stran. Někteří uživatelé konkrétně uvedli, že odstranění následující přípony jádra:

  • Systém / Knihovna / Rozšíření / PACESupportFamily.kext

Postupujte podle toho a restartujte. PACE je součástí balíčku proti pirátství nainstalovaného některými prodejci softwaru.

Vymažte mezipaměti jádra

Někteří uživatelé také nahlásili alespoň dočasnou odezvu od tohoto problému odstraněním karyózních mezipamětí (včetně mezipamětí rozšíření jádra) pomocí nástroje, jako je AppleJack. Chcete-li postupovat podle této rutiny, stáhněte si AppleJack a nainstalujte jej a poté restartujte počítač Mac v režimu pro jednoho uživatele podržením klávesypříkaz aS klíče při spuštění.

Na výzvu zadejte „auto restart počítače“ (bez uvozovek) a stiskněte klávesu Enter [všimněte si, že zatímco AppleJack 1.5 je technicky nekompatibilní se Snow Leopard, selže pouze funkce „oprávnění k opravě“, což pro tento proces není nutné. Pokud chcete, můžete použít alternativní nástroj pro vymazání mezipaměti, například YASU.]

Resetujte PRAM / NVRAM

Tato oprava fungovala pro předchozí instance tohoto problému. Vypněte Mac, poté jej zapněte a okamžitě přidržte tyto čtyři klávesy pohromadě: Option, Command, P a R. Držte klávesy po dobu asi 20–30 sekund a váš Mac by se mohl restartovat.

Pokud máte počítač Mac, který po zapnutí přehraje zvuk při spuštění, můžete klávesy po druhém zvuku při spuštění uvolnit.

Spusťte se v nouzovém režimu

Po resetování PRAM / NVRAM restartujte Mac a podržte klávesu Shift. Tato akce restartuje váš Mac do nouzového režimu a provede řadu kontrol stavu. Jakmile se přihlásíte a nouzový režim dokončí kontroly, restartujte normálně.

Odstraňte spouštěcí položky třetích stran

Tento problém mohou způsobit spouštěcí položky třetích stran, které nejsou kompatibilní s macOS nebo Mac OS X. Vyhledejte ve složce / Knihovna / StartupItems / všechny spouštěcí položky třetích stran a dočasně je odstraňte a poté restartujte. “

Vypněte osvětlení klávesnice

Pokud používáte MacBook nebo jiný přenosný Mac, může problém vyřešit vypnutí osvětlení klávesnice (stisknutím klávesy F8).

Problémy s Bluetooth

Baterie Blues!

Zkontrolujte, zda vaše problémy nesouvisí s problémy s připojením Bluetooth. Nejprve zkontrolujte, zda jsou ve všech zařízeních nainstalovány nové baterie, a pečlivě zkontrolujte kontakty. Jsou baterie v dobrém kontaktu? Pokud ne, vezměte malý kousek rozdrcené hliníkové fólie a vložte jej mezi kontakty baterie. Pokud dojde ke ztrátě připojení, mělo by to pomoci.

Odstraňte předvolby Bluetooth

Odstraňte soubory předvoleb pro Bluetooth. Otevřete Finder a přejděte do ~ / Knihovna / Předvolby.

Vyhledejte tyto soubory:
  • com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad.plist - Magic Trackpad
  • com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse.plist - Magic Mouse
  • com.apple.driver.AppleHIDMouse.plist - kabelová myš USB
  • com.apple.AppleMultitouchTrackpad.plist
  • com.apple.preference.trackpad.plist

A přesuňte tyto soubory do koše.

Přejděte na nižší verzi systému macOS nebo Mac OS X

Jako poslední možnost můžete přejít na starší verzi pomocí funkce „Archivovat a instalovat“ z instalačního disku macOS nebo Mac OS X nebo přes oddíl pro obnovení. Na webu společnosti Apple najdete informace a pokyny, jak provést downgrade, konkrétně pro verzi systému macOS nebo Mac OS X, kterou na svém počítači používáte.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found