Pomocí tohoto postupu vyřešíte problémy s GPS na Apple Watch Series 5

Další rok znamená další iteraci nejpopulárnějších inteligentních hodinek na světě s hodinkami Apple Watch Series 5. Letos přináší podobný design s několika novými funkcemi, které posílí schopnosti těchto úžasných hodinek.

Existují však někteří uživatelé, kteří tvrdí, že GPS na Series 5 byl „hrozný“. Je pravděpodobné, že důvodem je nutnost kalibrace GPS po otevření a prvním použití produktu. Ale naštěstí existuje snadný způsob, jak to opravit.

Co je nového na Apple Watch Series 5?

Ačkoli nejnovější Apple Watch mají podobný design pouzdra jako Series 4, jsou zde některé nové funkce. Největší z těchto nových funkcí je displej Always On Retina. To znamená, že si už nemusíte dělat starosti s klepáním na hodinky nebo násilným kroucením zápěstí, abyste získali čas.

Series 5 také přináší vestavěný kompas, který zajistí, že budete vždy vědět, jakým směrem se díváte. Jak se dalo očekávat, Apple umožnil přidat Compass jako komplikaci na váš ciferník, který také poskytuje další informace, jako je nadmořská výška, sklon a další.

Posledním největším přírůstkem do Apple Watch Series 5 je poskytnuté přizpůsobení. Ne, bohužel nemluvíme o vlastních cifernících. Mluvíme ale o skutečnosti, že existuje nová verze Titanium a Apple přivezl Ceramic. Nyní také existuje více než 1 000 různých kombinací hodinek mezi samotnými hodinkami a různými pásmy, které jsou k dispozici.

Opravte problémy s GPS na hodinkách Apple Watch

Jak jsme již zmínili, několik majitelů Apple Watch Series 5 má nějaké problémy s GPS. Z nějakého důvodu se zdá, že sledování GPS je všude, navzdory předchozím iteracím Watch funguje naprosto v pořádku.

Může to být způsobeno skutečností, že GPS nebyl správně kalibrován před opuštěním továrny. Ale dalším, pravděpodobnějším důvodem je, že každý chodí a běží jiným tempem a Apple Watch to musí zjistit pro každou osobu. To znamená, že budete muset provést kalibraci GPS.

Zkontrolujte správnost nastavení

Než se dostaneme k „zábavné“ části, budete si muset vzít iPhone a ujistit se, že je povoleno správné nastavení.

Zde je třeba zkontrolovat nastavení:

  1. OtevřiNastavení aplikace na vašem iPhone
  2. Přejděte dolů a vyberteSoukromí
  3. Klepněte naUmístěníSlužby
  4. Ujisti se že Poziční služby je přepnuto naNa pozice
  5. Přejděte dolů a vyberteSystémové služby
  6. Ujisti se že Kalibrace pohybu a vzdálenost je přepnuto naNa pozice

Jakmile povolíte Služby určování polohy a Kalibrace a vzdálenost pohybu, jste připraveni přejít k dalšímu kroku. Jen se ujistěte, že máte po ruce běžecké nebo turistické boty.

Kalibrujte své Apple Watch

Nyní, když máte po ruce vycházkovou nebo běžeckou obuv, nahoďte ty zlé chlapce a připravte se na rychlé cvičení. Abychom vám mohli správně kalibrovat (a přizpůsobit) GPS hodinky Apple Watch Series 5, Apple navrhuje provést cvičení Outdoor Walk nebo Outdoor Run.

Ve snaze získat co nejlepší data se budete muset ujistit, že se nacházíte v oblasti s jasnou oblohou, v rovném terénu a v oblasti musí být dobrý příjem GPS. Můžete to dvakrát zkontrolovat tím, že si pro jistotu vezmete svůj iPhone na cestu, ale není to nutné pro proces kalibrace.

Jakmile jste na správném místě, budete muset ve svých hodinkách Apple Watch otevřít aplikaci Cvičení. Poté klepněte buď na Outdoor Walk, nebo Outdoor Run a můžete si stanovit cíl, pokud se rozhodnete, že ho chcete udělat zajímavým pro sebe.

Po zahájení tréninku z hodinek budete muset buď chodit, nebo běžet „svým běžným tempem“ po dobu až 20 minut. Pomůže to hodinkám kalibrovat vaše tempo spolu s vašimi úrovněmi kondice a zároveň kalibrovat GPS. Apple doporučuje provádět několik tréninků po dobu 20 minut, pokud chodíte nebo běžíte různými rychlostmi.

Obnovte svá data

Protože mnoho lidí používá Apple Watch ke sledování své kondice, je důležité získat co nejlepší data. Apple doporučuje resetovat vaše údaje o kalibraci fitness, abyste získali nejlepší možnou zpětnou vazbu.

Můžete to udělat takto:

  1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Apple Watch
  2. Klepněte na ikonuMoje hodinkyzáložka
  3. Vybrat Soukromí
  4. Klepněte naResetujte data kalibrace fitness

Jakmile dokončíte všechny tyto kroky, měla by být GPS na vaší Series 5 znovu kalibrována a můžete se vrátit ke správnému sledování vašeho chůze nebo běhu. V případě, že se i nadále setkáte s problémy, doporučujeme kontaktovat podporu Apple, aby mohli určit, zda potřebujete získat náhradní zařízení.

Závěr

Apple Watch je skutečně kouzelné zařízení a doufáme, že v budoucnu uvidíme další a další funkce. Pokud jde o řadu 5, přidání Always On Display v kombinaci s watchOS 6 přináší naprosto brilantní zážitek.

Pokud narazíte na více problémů s GPS u vašich Apple Watch, dejte nám vědět v komentářích níže a podělte se o to, jak jste je mohli opravit. Mezitím nám dejte vědět o některých vašich oblíbených hodinkách a komplikacích, abychom je mohli vyzkoušet!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found