Vytvořte oblíbené akce ve sdíleném listu s iOS 13 a iPadOS

Velká část pokrytí týkající se iOS byla v souvislosti s iPadOS, a to je trochu nefér. iOS 13 nemusí být „novinkou“, ale Apple stále provedl mnoho změn, které jsme požadovali.

Jednou z takových změn je zcela přepracovaný sdílený list. Takto sdílíte nebo provádíte různé akce v celém iOS a Apple to nakonec aktualizoval. Tato funkce získala tolik potřebný facelift s iOS 13 / iPadOS a nejnovější aktualizace přidala další funkce.

Co je nového ve sdíleném listu iPadOS a iOS 13

Jak jsme uvedli výše, společnost Apple představila zcela přepracovaný list sdílení s uvedením iOS 13 a iPadOS. List sdílení nyní vypadá mnohem čistěji a konečně se zbavil starého pocitu iOS 10 dní.

S iOS 13 se list sdílení stal „inteligentním“, protože navrhuje vaše oblíbené kontakty nahoře. Pak máme sekci pro různé aplikace, jako jsou AirDrop, Zprávy, Poznámky a další.

Pohybem ještě dále dolů (tažením nahoru) existuje spousta dalších možností, v závislosti na tom, jaké aplikace máte. Můžete například dělat věci, jako je kopírování odkazu, přidání do seznamu čtení nebo otevření ve vaší oblíbené aplikaci Reddit.

Co chybí ve vašem sdíleném listu?

Velkým zdrojem frustrace je, že moji přátelé a rodina žijí uvnitř Facebook Messengeru nebo Google Hangouts. S tímto novým „inteligentním“ sdíleným listem není můj iPhone dostatečně „inteligentní“, aby věděl, že nepoužívám aplikaci Zprávy. To znamená, že jsem nechal hledání aplikace v navrhované sestavě pod mými možnostmi Zpráv.

S počátečním vydáním iOS 13 / iPadOS bylo další frustrací to, že všechny možnosti sdílení byly spojeny dohromady. Díky tomu bylo velmi nepříjemné, když se pokoušíte sdílet odkaz na něco jako Koncepty nebo Věci.

Sdílet list Nepracuje s iOS 13.4.1? Oprav to hned

Mnoho uživatelů uvedlo, že jejich funkce sdílení listů po aktualizaci na iOS 13.4.1 nefunguje. Při pokusu o sdílení čehokoli z aplikace se zobrazí prázdná obrazovka bez ikon sdílení a na okamžik zamrzne.

Pokud máte tento problém, je pravděpodobné, že to způsobuje aplikace WhatsApp spuštěná ve vašem zařízení.

Chcete-li tento problém vyřešit, odinstalujte WhatsApp z vašeho iPhone, znovu jej nainstalujte a nezapomeňte deaktivovat WhatsApp z listu Share aplikace.

Zde je příklad, jak zakázat sdílení WhatsApp ze Safari

 • Klikněte na ikonu listu sdílení v dolní části relace Safari
 • Na řádku možností, které chcete použít ke sdílení, počínaje AirDropem, klepněte na ‚Více‘ na konci řádku
 • Klepněte na Upravit v pravém horním rohu
 • Zakažte přístup WhatsApp ze sdílené složky

Když používáte WhatsApp k chatování s nekontakty, WhatsApp se pokusí naplnit návrhy sdílených listů nekontaktními chaty, což se zdá být důvodem problému se zamrznutím sdíleného listu.

Rychlou opravou je povolit zámek obrazovky v aplikaci WhatsApp (FaceId atd.), Protože zakáže návrhy sdílení listů.

Jak používat nový sdílený list v iOS 13 a iPadu

Nyní, když jsou k dispozici iPadOS a iOS 13, Apple obsahuje několik nových funkcí, které mi usnadňují život. Když otevřete sdílený list, uvidíte nynímnohem více možností, a to je dobré, ale také potenciálně matoucí.

Prvním z nich je přidání nových „sekcí“ do vašeho sdíleného listu. Nyní je k dispozici sekce pro vaše oblíbené akce, sekce pro aplikaci, která je aktuálně otevřená, a část „Další akce“. Ty jsou seskupeny dohromady, zatímco sekce jsou oddělené, což usnadňuje navigaci při sdílení.

List sdílení v iOS 13 a iPadOS má nyní tři sekce!

 1. An možnostidialog Nahoře
 2. Dvouřadý panel aplikací včetně rychlého přístupu k vašim nedávným kontaktům v aplikaci Zprávy a zařízením, s nimiž jste nedávno AirDropped
 3. An seznam akcí. V závislosti na aplikaci, kterou používáte, budete možná muset posunout dolů, aby se zobrazily všechny možnosti

Další OBROVSKÉ sčítání je schopnost přidávat zkratky do vašich akcí sdílení listů. To je jedna z věcí, o kterých jsem nikdy nepřemýšlel, ale teď, když je to tady, moje vzrušení je přes střechu.

Jak vytvořit oblíbené akce Sdílet list

Jak jsme již zmínili, Apple zahrnuje novou možnost mít „oblíbené akce“ přístupné ze sdíleného listu.

Místo toho, abyste museli procházet nesčetnými možnostmi, jednoduše přidáte své oblíbené a budete je mít přístupné nahoře.

Co je třeba udělat, abyste mohli upravit oblíbené akce sdílení listu:

 1. Otevřete aplikaci, ze které se pokoušíte sdílet
 2. Klepněte na ikonu "Podíl" knoflík
 3. Přejděte dolů a vyberte "Upravit akce ..."
 4. Klepněte na ikonu „Plus (+)“ ikona vedle akcí, které chcete přidat

Naopak, pokud můžete klepnout na ikonu "Mínus (-)" tlačítko pro všechny akce, které chcete odebrat. Postupem času si jej budete moci přizpůsobit a nechat si jej zcela přizpůsobit svým potřebám.

Po dokončení se tyto akce zobrazí na základě aplikace, kterou používáte, a podle toho, zda jsou nastaveny jako oblíbené. Nezapomeňte, že se tyto možnosti mohou lišit v závislosti na tom, jaké aplikace na iPhonu nebo iPadu máte.

Závěr

To je spolu s dalšími funkcemi 13 a iPadOS jen jedním z důvodů, proč jsem pro tuto aktualizaci nadšen.

Doufejme, že Apple i nadále všechny překvapuje a v budoucích verzích přináší do popředí nové funkce. Mezitím nám dejte vědět, jaké jsou vaše oblíbené nové funkce se systémem iOS 13 nebo iPadOS.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found