iPhone 11 a 11 Pro budou podporovat Wi-Fi 6 - proto je to velký problém

Nové iPhony společnosti Apple podporují výrazně upgradovanou verzi síťového standardu Wi-Fi. Ale pravděpodobně jste o tom ještě neslyšeli.

To je ve skutečnosti Apple o upgradu docela zticha. Apple to ve skutečnosti oznámil na své hlavní řeči 10. září, ale nezacházel podrobně o tom, co to je, ani o jeho výhodách. S ohledem na to je zde vše, co potřebujete vědět o Wi-Fi 6 a co to pro vás znamená.

Příbuzný:

  Co je Wi-Fi 6?

  Wi-Fi 6 je pro standard bezdrátové sítě velkým problémem.

  Wi-Fi 6 je další generací standardu Wi-Fi, který řídí rádiové technologie zabudované do našich zařízení. Stejně jako 4G je zlepšení oproti 3G, Wi-Fi 6 má oproti svému předchůdci řadu výhod.

  Pokud jste nikdy neslyšeli o standardech Wi-Fi, jako je Wi-Fi 6, je to naprosto pochopitelné. Wi-Fi 6 ve skutečnosti představuje zjednodušenou změnu názvu ze strany Wi-Fi Alliance.

  Vidíte, předchozí generace standardu Wi-Fi se jmenovala „802.11ac“, což přesně nevypadá z jazyka. Wi-Fi 6 se ve skutečnosti nazývá 802.11ax, ale můžete jej jednoduše nazvat Wi-Fi 6. Můžete také zpětně volat 802.11ac „Wi-Fi 5“ atd.

  Když už mluvíme o Wi-Fi 5, poslední generace standardu bezdrátových sítí byla skutečně vydána v roce 2014. To znamená, že Wi-Fi 6 je ve skutečnosti masivní změnou zhruba za pět let.

  Co pro vás znamená Wi-Fi 6

  Oznámení společnosti Apple o Wi-Fi 6 u řady iPhone 11 bylo celkem tiché.

  Jak již bylo zmíněno dříve, Wi-Fi 6 je velkým vylepšením oproti předchozí generaci (kterou pravděpodobně používáte už roky, aniž byste si to uvědomovali).

  Výhody Wi-Fi 6

  Bohužel některé z hlavních upgradů, které Wi-Fi 6 přináší, jsou trochu komplikované na pochopení. Zahrnují víceuživatelský, vícevstupový, vícevýstupový (MU-MIMO) a ortogonální frekvenčně dělený vícenásobný přístup (OFDMA).

  Protože tyto výrazy nejsou pro průměrného uživatele příliš užitečné, probereme některé z možných výhod, které Wi-Fi 6 pro iPhone přináší.

  • Wi-Fi 6 podporuje vyšší rychlost přenosu špičkových dat. I když se to evidentně liší, můžete očekávat zlepšení rychlosti o 30 až 40 procent.
  • Bude mít rychlejší a spolehlivější výkon v přeplněných nebo hustě osídlených prostředích. Představte si hudební festival nebo letiště.
  • Wi-Fi 6 podporuje více zařízení na jednom Wi-Fi kanálu, což zlepší účinnost signálu a dobu latence.
  • Výpočetní inteligence umožní směrovačům Wi-Fi 6 zvýšit sílu signálu zařízení, která jsou dále. Jinými slovy, váš dosah se zvýší, aniž by to mělo negativní dopad na vaše připojení.
  • Mechanismus „plánování“, který zajistí, že všechna zařízení v síti udrží silný signál Wi-Fi, i když je v síti více zařízení.
  • Wi-Fi 6 podporuje WPA3, nový bezpečnostní standard, který uživatelům nabízí hmatatelné výhody šifrování dat a další možnosti.

  Které nové iPhony mají Wi-Fi 6?

  Všechny tři telefony iPhone 2019 budou podporovat Wi-Fi 6. To zahrnuje iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

  I když Apple nad tím nestrávil mnoho času, společnost oznámila, že všechny tři letošní iPhony budou podporovat Wi-Fi 6.

  To je ve skutečnosti poměrně významné, protože Wi-Fi 6 je standardně relativně nový. Podle Wi-Fi Now existuje pouze asi 11 modelů smartphonů, které podporují nový rádiový standard.

  Pokud byste chtěli trochu trivia v dodavatelském řetězci, publikace také uvádí, že Broadcom vyrobil čipovou sadu Wi-Fi 6 v zařízeních iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Vyrobila také čipovou sadu v modelech Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy Note 10.

  Upozornění

  Přestože Wi-Fi 6 přináší oproti předchozí generaci řadu vzrušujících a hmatatelných výhod, neznamená to, že váš internet bude magicky rychlejší.

  Nejprve budete skutečně potřebovat směrovač nebo přístupový bod Wi-Fi 6, abyste mohli využít vylepšení. Zařízení Wi-Fi 6 jsou zpětně kompatibilní s routery Wi-Fi 6, ale nezískáte žádné výhody.

  Podobně rychlost internetu u vás doma závisí na službě, kterou zakoupíte od svého poskytovatele internetových služeb (ISP). Pokud je váš rychlostní limit například 100 Mb / s, Wi-Fi 6 vám nedovolí překročit tuto hranici.

  připojení iPhone

  Apple si obvykle pomalu osvojuje nové bezdrátové technologie, ale Wi-Fi 6 je dostatečně velký upgrade, který uživatelům udrží až 5G příští rok.

  Ačkoli Wi-Fi 6 rozhodně neměl uznání nebo fanfáry, které má 5G, stále představuje velký skok vpřed, pokud jde o bezdrátové připojení.

  A je vlastně docela překvapivé, že Apple již Wi-Fi 6 přijalo. Společnost zavádí nové bezdrátové technologie poměrně pomalu.

  Například Apple v příštím roce představí 5G iPhone - minimálně o rok později než někteří jeho konkurenti pro Android. Rovněž po několika svých soupeřích zavedla technologii 4 × 4 MIMO.

  Wi-Fi 6 je pro Apple a jeho zákazníky dobrým znamením. A není to ani jediný bezdrátový technologický upgrade v nových iPhonech. Kromě Wi-Fi bude řada iPhone 11 podporovat přírůstkově vyšší rychlosti dat 4G LTE. Podle jedné testovací firmy budou rychlosti asi o 13 procent lepší.

  Předobjednali jste si svůj iPhone 11? Nebo budete čekat na tento cyklus upgradu? Rádi bychom vás slyšeli.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found