Běžné problémy se systémem iOS 12 - komplexní průvodce řešením problémů

Apple navrhl nový iOS 12 pro výkon a spolehlivost. Díky tomu jsou aplikace rychlejší a rychlejší. Nový operační systém pro váš iPhone a iPad také obsahuje mnoho nových a pozoruhodných funkcí, jako je aplikace Screentime, Zkratky a automatické sdílení nouzové polohy.

V tomto článku se podíváme na některé běžné problémy se systémem iOS 12 a nabídneme tipy a návrhy, jak je opravit.

Vývojáři podrobili iOS 12 přísnými testovacími cykly (12 vývojářských beta verzí před událostí Apple) a zjistili jsme, že je rychlejší a rychlejší iu starších modelů iPhone.

Pokud nemáte nainstalovaný iOS 12 a čtete tento článek, vezměte prosím na vědomí, že tyto problémy nejsou rozšířené a mají tendenci se vyskytovat u některých zařízení v každém cyklu vydání iOS a lze je snadno opravit pomocí různých resetů nebo s pomocí operátora.

Nezapomeňte na zálohování!

Jak připravit iPhone nebo iPad na iOS 12

Před instalací nového softwaru nebo prováděním činností při odstraňování problémů se zařízením si vždy nezapomeňte zálohovat iPhone nebo iPad.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 • 25 iOS 12 tipů, které fungují
 • 10 nových funkcí iOS 12 Siri, které můžete použít
 • Zkratky pro iOS 12, Jak nastavit a používat tuto novou funkci

Nelze nainstalovat iOS 12, během instalace iOS došlo k chybě

Takže zálohujete zařízení, ujistěte se, že má dostatek místa pro aktualizaci iOS, a poté klepněte na Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru zahájit proces instalace iOS 12 a vypukne peklo.

Většina instalačních chyb se netýká vás ani vašeho zařízení, pokud je vaše zařízení plně nabité, připojené k silné síti Wi-Fi a máte v zařízení dostatečné bezplatné úložiště.

K tomuto problému většinou dochází z mnoha důvodů, které nesouvisí se zařízením. Hlavním důvodem, proč to může souviset se zařízením, je situace, kdy váš iPhone nebo iPad nemá dostatek volného úložiště.

Vyzkoušejte iTunes pro aktualizaci iPhonu nebo iPadu

Pokud se ve svém zařízení snažíte najít volné úložiště, lepší je použít iTunes k aktualizaci zařízení na iOS 12, na rozdíl od OTA.

Zjistili jsme, že používání iTunes k aktualizaci vašeho zařízení je často méně náchylné k chybám než aktualizace OTA (vzduchem), zvláště pokud jste čelili chybě při instalaci a pokoušíte se znovu nainstalovat

 • Chyby při instalaci iOS 12, zde je návod, jak je opravit.
 • Nelze aktualizovat na watchOS 5, internetová chyba? Zde je návod, jak to opravit

Pokoušíte se znovu aktualizovat svůj iOS? Nejprve odstraňte částečné instalační soubory

Mnoho uživatelů narazí na problémy s instalací systému iOS, když před pokusem o opětovnou instalaci nevymaže částečné stažení systému iOS z úložiště zařízení. Ujistěte se, že stažený soubor z úložiště odstraníte a poté se pokusíte znovu nainstalovat.

U podivných chyb, jako je zpráva „Žádné připojení k internetu“, neexistuje žádné řešení, které by problém vyřešilo

 • Doporučujeme vám projít si některé tipy v komplexním průvodci řešením problémů s instalací iOS 12, který vám pomůže překonat obtížné chyby.
 • Tento článek také zdůrazňuje, jak můžete upgradovat z Bety na běžný iOS 12.

Zkontrolujte stav systému Apple

S problémy souvisejícími s instalací systému iOS je důležité si uvědomit, že po zpřístupnění softwaru existuje velký provoz na serverech Apple.

Než tedy začnete, navštivte stav systému Apple a ujistěte se, že nedochází k žádným aktuálním problémům nebo výpadkům kvůli problémům nebo vyššímu než očekávanému provozu.

Nebo počkejte jeden nebo dva dny a zkuste aktualizaci znovu nainstalovat.

Zařízení žádající o heslo po instalaci iOS 12?

Nainstalován iOS 12 Úspěšně, ale nemůžete se dostat za obrazovku přístupového kódu?

Vyžaduje vaše aktualizace nebo zařízení šestimístný přístupový kód ??

Nikdy jste ale neměli ani šestimístný bezpečnostní přístupový kód pro iPhone a nyní se přes tuto obrazovku prostě nedostanete.

Zkuste jako přístupový kód zadat 1234 nebo 123456 a zkontrolujte, zda to děláte za vás. Možná budete muset resetovat, až budete mít přístup k zařízení.

iPhone po aktualizaci iOS požaduje přístupový kód, vyzkoušejte tyto kroky

Viděli jsme tento problém s iOS 10 a iOS 11 a sestavili jsme tento článek, abychom vám pomohli, pokud se vám po aktualizaci iOS někdy tento problém zasekne.

Čas na obrazovce vyžadující přístupový kód?

Pokud po aktualizaci Screen Time žádá o přístupový kód, ale buď ho neznáte, nebo jej nikdy nenastavíte, podívejte se na tento článek, kde získáte pomoc.

Pro lidi, kteří měli před a během aktualizace Omezení, je váš přístupový kód Čas obrazovky stejný jako váš starý přístupový kód Omezení.

V nastavení můžete deaktivovat přístupový kód Screen Time

V této části stojí za zmínku dva další problémy, které jsme našli

 • IOS 12 nyní obsahuje automatickou aktualizaci softwaru. Zjistěte, jak můžete tuto funkci povolit nebo zakázat
 • Po aktualizaci systému iOS aplikace Nastavení ukazuje, že musíte aktualizovat své telefonní číslo související s vaším Apple ID. Přiložený odkaz ukazuje, co můžete udělat pro vyřešení této zprávy po aktualizaci.
 • Podobně jako Apple ID mnoho uživatelů hlásí, že viděli požadavek na aktualizaci svého Apple ID. Jakmile zadají přístupový kód, nastavení zamrzne pomocí rotujícího kola vpravo nahoře. Uživatel také nemůže vyhledávat pomocí vyhledávacího pole v Nastavení. Nejjednodušší opravou je změna výchozího jazyka z angličtiny USA na angličtinu UK. Zavřít aplikaci Nastavení. Změňte jazyk zpět na angličtinu USA a znovu zavřete aplikaci Nastavení. Až příště otevřete aplikaci Nastavení, problém by byl vyřešen.

Nucené restartování, proč ne? Neexistují žádná rizika.

Pokud vaše aktualizace iOS 12 proběhla hladce bez škytavek a snažíte se hledat odpovědi na jiné chyby, doporučujeme vám nejprve vyzkoušet dva jednoduché resetování, než budete hledat řešení svých problémů s iOS 12.

Většinu problémů souvisejících se softwarem lze často vyřešit jednoduchým vynuceným restartováním zařízení iPhone nebo iPad

 • Jak vynutit restartování zařízení iPhone 7/8 / X
 • Jak obnovit iPhone 7, kompletní průvodce

Další možností, kterou můžete vyzkoušet, je resetovat všechna nastavení pomocíNastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení

Tím se obnoví výchozí nastavení všeho v Nastavení, včetně upozornění, výstrah, jasu a nastavení hodin, jako jsou budíky a obnoví všechny vaše přizpůsobené a přizpůsobené funkce, jako jsou tapety atd., Zpět na výchozí tovární nastavení.

Jakmile se váš iPhone nebo iDevice restartuje, musíte tato nastavení znovu nakonfigurovat.

Ani jeden z nich nemá žádná významná rizika. Při vynuceném restartu neztratíte žádná data ze svého zařízení.

Možná budete muset trochu změnit své nastavení (název WiFi a přístupové kódy atd.), Pokud provedete Resetovat vše, ale vaše data zůstanou ve vašem zařízení neporušená.

Změny v systému iOS 12, zde je to, co byste měli vědět

Pamatujete si, jak Apple změnil umístění Airdropu v iOS 11? V systému iOS 12 existuje několik změn, které by mohly stát za povšimnutí, pokud jde o běžné věci.

Nejsou to problémy se systémem iOS 12, ale změny v navigaci a umístění, jejichž vyhledání může nějakou dobu trvat.

Zde jsou běžné změny v iOS 12, o kterých potřebujete vědět

 • Kde jsou omezení v iOS 12
 • Jak obnovit heslo Screentime
 • Proč si můj iPhone v iOS 12 vybírá heslo pro mě

První z těchto změn se týká omezení. Místo nastavení omezení se změnilo. V systému iOS 12 je k dispozici nová funkce Silné heslo, která navrhuje silná hesla.

Druhou, kterou jsme považovali za zajímavou, je Control center pro iPad.

Je to trochu jiné, než jak jste v dřívějších verzích iOS přistupovali k ovládacímu centru v iPadu.

 • Kde je ovládací centrum v iPadu s iOS 12?

Další zajímavou změnou je sdílení fotografií při používání aplikace iMessage

 • Jak sdílet fotografie v iMessage

Jak AirDrop Safari heslo a ušetřit čas v iOS 12

AirDrop je v systému iOS 12 chytřejší. Zde je skvělý tip, když potřebujete pomocí iPhonu sdílet heslo s někým z rodiny.

Prostě AirDrop do zařízení jiné osoby!

 • Klepněte na Nastavení> Hesla a účty> Hesla webů a aplikací
 • Zadejte svůj přístupový kód nebo použijte k ověření Face ID / TouchID
 • Nyní klepněte na web, pro který chcete sdílet heslo
 • Na další obrazovce podržte pole hesla a uvidíte „Výsadek“ vyskočí v možnostech
 • Odtud můžete heslo vypustit přes Airdrop

Aplikace chybí po aktualizaci iOS 12?

Pokud zjistíte, že některé z vašich aplikací se po aktualizaci na iOS 12 nezobrazují, je zde krátký seznam věcí, které je třeba zkontrolovat.

 • Vyhledejte aplikaci ve svých složkách
 • Zkontrolujte, zda je aplikace stále k dispozici v App Store
  • V závislosti na tom, ze kterého iOS jste aktualizovali, některé aplikace již nemusí být kompatibilní s iOS 12
 • Po dokončení aktualizace restartujte nebo vynuťte restartování zařízení

Další tipy najdete v našem článku Jak najít chybějící nebo skryté aplikace na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch.

Problémy se Safari se systémem iOS 12? Stránka se nenačítá a další problémy 

S iOS 12 jsme neviděli mnoho problémů souvisejících se Safari. Vzhledem k tomu, že Safari je nejběžnějším webovým prohlížečem, chtěli jsme poskytnout několik ukazatelů, které by vám měly pomoci s problémy souvisejícími se Safari v systému iOS 12.

 • Zkontrolujte nastavení Safari a deaktivujte experimentální funkce. Klepněte na Nastavení> Safari> Pokročilé> Experimentální funkce a deaktivovat swapovou navigaci, pokud je zapnutá
 • Když se setkáte s problémem neúplného načtení stránky v Safari, rychlým řešením je změna orientace zařízení iPhone nebo iPad
  • Přepněte zařízení na pár sekund do režimu na šířku a stránka se okamžitě načte. Toto řešení funguje většinu času. Nejsme si jisti, co tento problém způsobuje
 • Chyba 403 při otevírání Safari. S touto chybou jsme se setkali brzy a zjistili jsme, že se jedná o problém související s dopravcem.
  • Přepnutí na Wi-Fi a vypnutí Cellular ukázalo, že Safari funguje bez problémů
 • Pravidlo pro problémy související se Safari: Když se ve svém zařízení potýkáte se problémy Safari, nejprve vymažte historii ( Nastavení> Safari> Vymazat historii a data webových stránek> Vymazat historii a data)
  • Ujistěte se, že je Javascript ZAPNUTÝ v Nastavení> Safari> Pokročilé> Javascript a poté restartujte iPhone nebo iPad
 • Nakonec se zdá, že přepínání iCloudu pro Safari někdy také pomáhá, když čelíte problémům, jako je například Soukromé procházení nenalezeno, synchronizace záložek zmizí atd.
  • Klepněte na Nastavení> Vaše ID nahoře> iCloud> Safari
  • Zde deaktivujte Safari, počkejte minutu a znovu jej znovu aktivujte

V průběhu let jsme vytvořili dlouhý seznam článků o odstraňování problémů se Safari, které vám budou užitečné, pokud po aktualizaci uvíznete v Safari na iPhonu nebo iPadu.

Safari již nezobrazuje hesla v systému iOS 12

Mnoho uživatelů má po aktualizaci systému iOS problémy s heslem. Pokud nemůžete najít uložená hesla Safari, bude tento podrobný článek užitečný, když prozkoumáme soubory iCloud a pokusíme se zjistit, jak obnovit hesla Safari.

Tip: Nejjednodušší věc, kterou můžete vyzkoušet, pokud Safari již v iOS 12 nezobrazuje hesla, je klepnout na Nastavení> Vaše Apple ID nahoře> iCloud> Klíčenka. Přepněte přepínač klíčenky do polohy VYPNUTO, počkejte minutu nebo dvě a poté jej znovu zapněte. Restartujte svůj iPhone a měli byste snad vidět hesla v Safari.

Hesla Safari chybí po aktualizaci iOS, jak na to

Chybějící jména kontaktů po aktualizaci iOS nebo WatchOS

Historicky mnoho uživatelů mělo po nedávném upgradu problémy se svými kontakty App v iPhonu, iPadu a Apple Watch.

Problém, který se projevuje, je, že tam jsou vaše kontakty. Jejich čísla vidíte v iMessage a dalších aplikacích, ale z nějakého důvodu se jména kontaktů nezobrazí.

Tento problém je primárně problémem souvisejícím s funkcí synchronizace a lze jej snadno opravit. Postupujte podle pokynů v těchto dvou částech a vyřešte problémy s chybějícími jmény kontaktů

 • Po aktualizaci systému iOS chybí kontaktní jména. Zobrazí pouze čísla
 • Jména kontaktů chybí Po aktualizaci watchOS. Tady je oprava

Problémy s vizuální hlasovou schránkou po aktualizaci iOS 12

Tento problém je další z těch přetrvávajících chyb, které se objevují při vydání nového iOS. Myslíme si, že se to stalo kvůli aktualizace softwaru operátora problémy.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je aktualizovat heslo vizuální hlasové schránky pomocí operátora. Devět z desetikrát jsme viděli, že díky tomu vaše hlasová schránka funguje.

 • Vizuální hlasová schránka nefunguje po aktualizaci iOS, jak na to
 • Problémy s voláním přes Wi-Fi a jak je opravit

V závislosti na tom, kterého operátora pro svůj iPhone používáte, existují způsoby, jak tuto položku vyřešit. Do výše uvedeného článku jsme zahrnuli tipy na nejběžnější přepravce.

Problémy související s Bluetooth a GPS se systémem iOS 12, zde je několik tipů

V časném testování iOS 12 jsme zjistili, že při sledování GPS došlo k některým významným problémům, ale ty byly opraveny v následujících verzích iOS 12.

Tip GPS pro aplikace třetích stran

 • Snadné řešení, které většinou funguje, když čelíte problémům s GPS u aplikací třetích stran, je zavřít všechny aplikace na vašem iPhone, které používají GPS
 • Dále otevřete Apple Maps a zadejte adresu, počkejte 10 sekund a poté spusťte aplikaci GPS jiného výrobce a zkontrolujte, zda správně sleduje polohu GPS

Nejsme si jisti proč, ale čtenář hlásil úspěch, když vypnul Nerušit funkčnost úplně na jejím iPhone. GPS začalo fungovat perfektně.

Se zapnutým DND měla její Mapy Google zpět problémy s geolokacemi.

Problémy s GPS po aktualizaci iOS, jak opravit

Podobně vypnutí Wi-Fi na iPhone ukázalo, že GPS funguje.

Když čelíte přetrvávajícím problémům souvisejícím s GPS

 • Nezapomeňte obnovit nastavení sítě a zkontrolujte ( Nastavení> Obecné> Obnovit nastavení sítě)
 • Někdy může být čisté obnovení iOS pomocí iTunes velmi užitečné při řešení problémů souvisejících s GPS.

Bluetooth nefunguje se systémem automobilu, zakažte synchronizaci kontaktů

Zjistili jsme, že když deaktivujete část „Synchronizace kontaktů“ při integraci Bluetooth ve vozidle, Bluetooth funguje dobře.

Nejprve odstraňte iPhone z paměti vašeho auta. Znovu jej připojte a až vás krok vyzve k synchronizaci kontaktů, obejděte jej. Ne ideální řešení, ale řešení pomohlo během raných verzí iOS 12.

Pro vaše Bluetooth do auta může být nová aktualizace firmwaru. Někdy pomůže aktualizace softwaru vozu na nejnovější verzi.

Problémy související s iOS 12 Bluetooth, jak je opravit

U některých nejběžněji používaných doplňků Bluetooth, jako jsou reproduktory Jaybirds nebo BOSE, jsme uvedli několik tipů pro řešení potíží, které by vám mohly připadat užitečné.

Problémy s AirDrop po aktualizaci iOS 12 - přepněte z výchozího nastavení

Po aktualizaci iOS 12 mnoho uživatelů vidělo, že se zdá, že jejich Airdrop nefunguje správně. Můžete odesílat soubory, ale nikdo vás při hledání přes Airdrop nenajde.

Tato chyba pravděpodobně souvisí s výchozím chováním aplikace Airdrop po aktualizaci.

Pomocí ovládacího centra nebo aplikace Nastavení budete muset přepnout nastavení Airdrop zpět na „Všichni“ (Nastavení> Obecné> Airdrop).

AirDrop nefunguje, jak opravit

U dalších problémů s Airdrop po aktualizaci iOS 12 doporučujeme resetovat všechna nastavení a zkontrolovat, zda je problém vyřešen.

Tip pro řešení potíží s AirDrop:

 • Bez ohledu na aktualizaci iOS, pokud váš Airdrop nepracuje s žádným z vašich zařízení Apple, zkuste se ze všech svých zařízení smazat z aplikace Kontakty a znovu vytvořit. ( Nastavení> Kontakty> Moje informace)
 • Vyhledejte své jméno a otevřete jej 3D Touch. Přejděte dolů a poté odstraňte kontakt
 • Poté můžete kontakt znovu vytvořit a přiřadit jej) Vyzkoušejte výsadek a zkontrolujte

Není čas? Podívejte se na naše video AirDrop!

Problémy a tipy pro iOS 12 týkající se běžně používaných aplikací

iOS 12 je nabitý novými funkcemi ve většině oblíbených aplikací. Existuje spousta nových funkcí, počínaje seskupenými oznámeními, skupinovým chatováním v Facetime, podporou Dual FaceID a zbrusu novými funkcemi ScreenTime a Shortcuts.

Tato část zdůrazňuje některé běžné problémy s aplikacemi, jako jsou iMessage, Facetime a další.

Problémy související s oznámeními v systému iOS 12

Funkce oznámení byly v iOS 12 vylepšeny, aby zahrnovaly podporu pro seskupená oznámení. Můžete si také zvolit, že budete doručovat tiše a viditelně v iOS 12. (Nová funkce oznámení).

První z problémů, které jsme prozkoumali, bylo kolem chybějících upozornění, když do vašeho zařízení dorazí nová oznámení.

Chybějící Upozornění na oznámení? Zde se podívejte na tipy.

Seskupená oznámení fungují celkem dobře, až na drobné problémy, které jsme našli. Zde je několik tipů, které vám pomohou, pokud máte problémy s novou funkcí skupinových oznámení v systému iOS 12

Oprava skupinových oznámení nefunguje v systému iOS 12, jak na to

Zdá se, že nastavení Obnovit vše dělá zázraky u mnoha problémů souvisejících s oznámeními. Jedinou výjimkou byla push oznámení na Facebooku.

Měli jsme problémy s tím, že to fungovalo pořád. Pokud máte problémy, nezapomeňte upgradovat své aplikace FB na nejnovější verze. Užitečné může být také rychlé odstranění a opětovná instalace aplikace.

iMessage a FaceTime nefungují se systémem iOS 12. Jak na to

Strávili jsme dost času prací s novými funkcemi iMessage a Facetime v iOS 12.

Na základě našich zkušeností jsme pro tyto dvě aplikace vytvořili dva velmi podrobné průvodce řešením problémů, které vám budou užitečné, pokud narazíte na problémy s iMessage a FaceTime.

 • Jak opravit iMessage s iOS 12
 • Problémy a chyby FaceTime po upgradu na iOS 12? Vyzkoušejte tyto opravy
 • Jak opravit Apple Music nefunguje na iPhone nebo iPad

Změny navigace iBooks v iOS 12

Knihy, jak se v iOS 12 nazývá, změnily některé ze svých funkcí. K dispozici je nová funkce Seznam přání a samostatná část pro zvukové knihy spolu s novými možnostmi sdílení.

Knihy, tipy a triky pro iOS 12 pro běžně používané funkce

Názvy Skrýt a Zobrazit v Knihách se trochu změnily. Tento praktický průvodce bude užitečný, pokud hledáte přehled o změnách souvisejících s některými nejběžnějšími akcemi v Knihách v iOS 12

Aktualizace iOS 12 způsobující problémy s baterií?

Po každé významné aktualizaci systému iOS jsme viděli čtenáře stěžovat si na problémy s baterií.

U systému iOS 12 jsme nezaznamenali žádné problémy s vybíjením baterie. Ve skutečnosti byl výkon baterie mnohem lepší než u předchozích verzí systému iOS.

Je důležité si uvědomit, že někdy může po aktualizaci systému iOS trvat několik dní, než uvidíte ideální výkon baterie. Po použití aktualizace iOS je spuštěno mnoho úkolů souvisejících s reindexováním na pozadí, což může způsobit problémy s baterií.

Nabíjení baterie v systému iOS 12 je pevné (při nabíjení přepněte zařízení do režimu Letadlo a zajistěte tak rychlejší nabíjecí cyklus).

Rychlé nabíjení fungovalo podle očekávání a trvalo necelých 30 minut, než se dostalo na 80% nabití.

Důležitý tip:

Program výměny baterií Apple za 29 $ končí za pár měsíců. Pokud máte s iPhonem problémy s baterií nebo výkonem, měli byste tuto nabídku využít.

Podobně pro uživatele iPhone 8, kteří mají problémy s restartováním / zmrazením, nezapomeňte zkontrolovat program výměny logické desky společnosti Apple, abyste zjistili, zda je vaše zařízení ovlivněno.

Doufáme, že vám tato komplexní stránka pro řešení potíží byla užitečná. V příštích týdnech plánujeme tento příspěvek aktualizovat o nové tipy a triky i tipy pro čtenáře.

Zůstaňte naladěni a dejte nám vědět, pokud máte jakékoli dotazy nebo komentáře níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found