Používat iPhone nebo iPad bez dotyku? Jak k tomu použít plný přístup pomocí klávesnice

Pokud potřebujete další důkazy o tom, že se iPad stále více podobá Macu, můžete si v klidu přidat iPadOS: Full Keyboard Access s klávesovými zkratkami. Tato funkce je pro iPad s iPadOS (a iOS13) nová, ale na Macu je již nějakou dobu k dispozici.

  V zásadě se jedná o funkci usnadnění přístupu, která by měla uživatelům pomoci efektivněji se orientovat na iPadech bez dotykového zadávání. Úplný přístup pomocí klávesnice by se ale mohl hodit každému uživateli iPadu.

  S ohledem na tuto skutečnost byste měli o této funkci vědět.

  Co je úplný přístup pomocí klávesnice?

  Jakmile je povolen, Full Keyboard Access vám umožní procházet váš iPad pomocí externí klávesnice.

  Plný přístup pomocí klávesnice vám umožňuje procházet uživatelské rozhraní iPadOS (UI) bez použití dotykových vstupů. To znamená, že můžete přepínat mezi obrazovkami, otevírat aplikace a dělat téměř cokoli jiného pomocí klávesnice.

  Jak jsme již zmínili, Full Keyboard Access je v macOS k dispozici už nějakou dobu. Ale teď, když je to na iPadOS, mohlo by to pro řadu iPadů otevřít přístupnost a obecné možnosti produktivity.

  Jak nastavit úplný přístup pomocí klávesnice na iPadu

  Výchozí příkazy.

  Poznámka: Abyste mohli používat Full Keyboard Access, budete potřebovat externí hardwarovou klávesnici - něco jako Bluetooth nebo kabelová klávesnice. Tyto ovládací prvky nebudete moci používat s integrovanou virtuální klávesnicí iPadOS.

  Chcete-li nejprve aktivovat úplný přístup pomocí klávesnice, budete muset přejít do nové části Usnadnění v iPadOS.

  • Otevři Nastavení aplikace na iPadu
  • Klepněte na Přístupnost
  • Navigovat do Klávesnice
  • Odtud klepněte na Plný přístup pomocí klávesnice pod podnadpisem Hardwarové klávesnice
  • Klepněte na přepínač vedle Úplný přístup pomocí klávesnice

  Jakmile je funkce aktivována, můžete k procházení iPadu nyní používat externí hardwarovou klávesnici.

  Pokud tyto možnosti na iPadu nevidíte, pravděpodobně nepoužíváte iPadOS (iOS13 +). Chcete-li zkontrolovat, přejděte na Nastavení> Obecné> O aplikaci> Verze softwaru.

  Běžné příkazy a přizpůsobení klávesnice

  Úplný přístup ke klávesnici si trochu zvykne, ale je to docela jednoduché, jakmile se dostanete na kloub.

  Například pomocí kláves na kartě a kláves se šipkami na klávesnici můžete procházet mezi různými funkcemi uživatelského rozhraní - včetně aplikací na domovské obrazovce nebo tlačítek v aplikaci. Tabulátor a šipka doleva je vlevo, karta a šipka vpravo jsou atd.

  Chcete-li něco aktivovat, stačí stisknout mezerník. Funguje to v zásadě jako jeden klepnutí. Aplikace budete otevírat tímto způsobem nebo klepnete na tlačítka v nabídce. Pokud chcete zadat „kontejner“, například složku aplikace, stiskněte tabulátor a A. Ukončení kontejneru se provádí pomocí Tab a Q.

  Zde je několik dalších užitečných příkazů pro váš iPad s iPadOS

  • Siri: Tab + Option + S
  • Přepínač aplikací: Tab + Command + A
  • Řídicí centrum: Tab + Command + C
  • Centrum oznámení: Tab + Command + N
  • Restart: Tab + Command + R.
  • Uzamknutá obrazovka: Tab + L

  Ale to není vše.

  Všechny tyto klávesové příkazy jsou plně mapovatelné uživatelem. To znamená, že budete moci přiřadit každý rychlý příkaz ke konkrétnímu klíči, pokud se vám nelíbí způsob, jakým společnost Apple tuto funkci nastavila.

  Mapování nových příkazů je stejně snadné jako klepnutí na možnost a zadávání stisknutí kláves.

  Mapování nových příkazů na iPadOS

  • Navigovat do Nastavení -> Usnadnění -> Klávesnice -> Plný přístup pomocí klávesnice
  • Poté klepněte na Příkazy tlačítko v této nabídce
  • Odtud uvidíte úplný seznam klávesových zkratek a příkazů použitých ve funkci Full Keyboard Access
  • Klepnutím na libovolný příkaz nastavíte novou klávesovou zkratku
  • Zobrazí se nová nabídka - stačí zadat zkratku
  • Po registraci klikněte na Hotovo

  Jak můžete použít iPadOS Full Keyboard Access

  Úplný přístup ke klávesnici má především umožnit lidem s různými schopnostmi používat své iPady v plném rozsahu. Na základě schopností platformy se zdá, že tato funkce dělá právě tohle.

  Úplný přístup pomocí klávesnice by se ale mohl hodit jakémukoli uživateli zařízení iPadOS - a může to vyžadovat trochu kreativního myšlení, než přijde na to, jak by to mohlo pomoci zvýšit vaši produktivitu.

  Například pokud je součást citlivá na dotek na vašem iPadu poškozená nebo nefunguje správně, můžete z iPadu stále získat plnou použitelnost pomocí externí klávesnice.

  (Za zmínku stojí také to, že Full Keyboard Access je k dispozici také v systému iOS 13. To znamená, že jej budete moci použít k uskutečnění alespoň telefonního hovoru, pokud dotykový displej vašeho iPhone nefunguje.)

  Pokud vám je mnohem pohodlnější navigovat v operačním systému pomocí klávesnice - řekněme, že jste pokročilý uživatel nebo průvodce příkazovým terminálem Linuxu - pomocí Full Keyboard Access by se potenciálně mohlo zvýšit, jak rychle můžete iPadOS používat.

  Dokonce i Apple připouští, že dotýkat se displeje je trochu únavné. Pravděpodobně je ergonomičtější a rychlejší naučit se používat úplný přístup pomocí klávesnice k obcházení iPadOS.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found