Jak poznám, že je můj iPhone odemčený?

Pokud chcete získat nový nebo použitý iPhone nebo mobilní iPad, je dobré ověřit, zda je zamčený nebo odemčený. Odemčený iPhone nebo iPad není omezen na konkrétního operátora. Připojuje se k vybranému mobilnímu operátorovi.

Cena, kterou platíte, je velký rozdíl, protože odemčené iPhony a iPady jsou obecně dražší než ty, které jsou uzamčeny u konkrétního operátora. Pouhým pohledem na iPhone bohužel nerozeznáte, zda je zamčený nebo odemčený.

Na rozdíl od jiných výrobců mobilních telefonů Apple nedovoluje, aby mobilní telefony označovaly iPhony nebo iPady, takže to není tak jednoduché jako hledat logo.

Pokud nejste původním vlastníkem smlouvy, je těžké odemknout iPhone nebo jakýkoli mobilní telefon. Pokud si koupíte iPhone s uzamčeným operátorem a chcete změnit mobilního operátora, přidává to čas, frustraci a pravděpodobně náklady na vaši celkovou nákupní cenu iPhone.

Podle těchto rychlých tipů zkontrolujte stav uzamčení zařízení

 • Podívejte se na Možnosti mobilních dat (Nastavení> Mobilní). Pokud je přepínač Mobilní data (nazývaný také Celulární datová síť), váš iPhone je pravděpodobně odemčený. Pokud tuto možnost nevidíte, je váš iPhone pravděpodobně uzamčen k operátorovi
 • Otestujte své zařízení pomocí alespoň dvou SIM karet od různých operátorů
 • Najděte IMEI svého zařízení a pomocí jakékoli kontroly IMEI akreditované CTIA vyhledejte databázi GSX společnosti Apple
 • Zkontrolujte svůj IMEI pomocí webu dopravce nebo navštivte jeho stránku BYOD (Bring Your Own Device)
 • Zavolejte svému dopravci (nebo budoucímu dopravci) a požádejte ho, aby vás zkontroloval

Co je vlastně iPhone zamčený u nosiče?

Zámek je softwarový kód, který na iPhone umístil výrobce, aby splnil požadavky mobilního operátora. Tyto softwarové zámky jsou umístěny tam, aby bylo zajištěno, že používáte svůj iPhone s konkrétní mobilní společností. Tyto zámky jsou na svém místě, dokud nezadáte jiný softwarový kód pro odemčení zařízení.

Nosné zámky jsou tedy v zásadě smluvní zámky. Myšlenka je, že když si koupíte telefon se slevou, souhlasíte s určitou smlouvou na dobu určitou (obvykle přibližně na dva roky.) Tato dohoda vykompenzuje slevu na iPhone, tj. Společnost vám vrátí toto snížení ceny během doby platnosti vašeho smlouva.

Proto vám společnost při porušení smlouvy účtuje poplatek za předčasné ukončení - takže tuto slevu dostane zpět.

Ale i když zaplatíte plnou cenu, váš iPhone je pravděpodobně stále uzamčen k operátorovi. Pouze telefony iPhone, které výslovně říkají „odemčené“, skutečně nejsou uzamčeny na nosiči. Proto je nanejvýš důležité znát stav zamčeného nebo odemčeného iPhonu nebo toho, který chcete zakoupit!

Proč odblokovat záležitosti

Je to jednoduché. Po odemčení můžete iPhone (modely, které jsou zařízeními GSM se SIM kartami) používat u jakéhokoli mobilního operátora po celém světě poskytujícího služby GSM. Jednoduše vyjměte aktuální SIM kartu a vysuňte novou SIM kartu z vašeho vybraného operátora.

Proto je tak důležité provést tuto zásadní kontrolupřed jakýkoli nákup. Měli byste si být 100% jisti, že iPhone nebo jiné zařízení je skutečně odemčeno.

Zde je tedy několik kroků, které vám pomohou potvrdit stav odemčení iPhone.

Pomocí SIM karty zkontrolujte, zda je váš iPhone odemčený

Spolehlivějším způsobem, jak zkontrolovat, zda je iPhone odemčený, je použití SIM karty. Tento test funguje pouze na iPhonech, protože vyžaduje, abyste telefonovali. Pamatujte, že pro tento test budete potřebovat dvě SIM karty ze dvou odlišný dopravci. Požádejte tedy přítele nebo člena rodiny, zda si můžete dočasně půjčit SIM kartu jeho iPhone.

Jakmile máte dvě SIM karty, postupujte podle těchto pokynů

 1. Vypněte iPhone pomocí tlačítka Spánek / Probuzení
 2. Vysuňte aktuální funkční SIM kartu pomocí nástroje pro vysunutí, který se dodává s vaším iPhone nebo sponkou na papír
 3. Nyní vložte druhou SIM kartu
 4. Zapněte iPhone
 5. Zkontrolujte, zda ve vašem iPhonu funguje nová SIM karta operátora (v levém horním rohu uvidíte název operátora)
 6. Nyní zavolejte, abyste potvrdili, zda aktuální SIM karta funguje
 7. Pokud úspěšně zavoláte, je to váš iPhone odemčený
  1. Pokud se to nepodaří, váš telefon ano uzamčeno na operátora první SIM karty

Použití čísla IMEI k ověření odemčení iPhone

Další metodou ke kontrole stavu zámku vašeho iPhonu nebo iPadu je použití čísla IMEI. Váš IMEI je sériové číslo vašeho iPhonu nebo iPadu. Komunikuje se servery Apple a poskytuje všechny informace o vašem iPhonu nebo iPadu.

Tato metoda je spolehlivý a bezpečný způsob, jak ověřit vaše zařízení iDevice. Číslo IMEI najdete následujícími způsoby:

 • Ze zadní strany iPhonu
 • (Nastavení> O aplikaci), zde vidíte číslo IMEI
 • Propojením iPhonu nebo iPadu s počítačem a spuštěním iTunes
  • Při používání iTunes přejděte na Souhrn zařízení
  • U iPhonů klikněte na telefonní číslo a uvidíte sériové číslo IMEI
  • U iPadu vyhledejte IMEI kliknutím na sériové číslo
 • Pokud stále máte originální obal zařízení, zkontrolujte čárový kód IMEI
 • U některých iDevices se podívejte na přihrádku na SIM kartu, je tam vytištěn IMEI

Zkontrolujte IMEI pro iPhone odemčený

Jakmile získáte IMEI, přejděte do jakékoli kontroly IMEI akreditované CTIA, která prohledává databázi GSX společnosti Apple - tyto vyhledejte prostřednictvím svého oblíbeného vyhledávače.

Některé z těchto kontrolorů IMEI akreditovaných CTIA jsou zdarma, ale nejspolehlivější poplatek za poplatek. A některé weby na tržišti, jako Swappa a Orchard, obsahují IMEI Checker, který prochází kontrolou jak černé listiny GSMA, tak kontrolou bílé listiny a detekuje problémy s aktivací operátora.

Vynikající tip pro čtenáře!

Děkujeme našemu čtenáři Zisisovi za to, že poukázal na několik velmi důležitých věcí o službách iPhone IMEI Check

 • Bohužel neexistují ŽÁDNÉ služby ZDARMA pro provádění správné služby IMEI Check pro iPhone (Důvodem je to, že pro správnou kontrolu IMEI pro iPhone potřebujete mít přístup k databázi GSX společnosti Apple. K těmto databázím má přístup pouze několik společností a také za jejich přístup účtovány poplatky - není možné je nabídnout ZDARMA!).
 • Služba iPhone IMEI Check musí mít přístup k databázím GSX společnosti Apple, jinak informace, které obdržíte, nebudou přesné. Pouze databáze GSX mají aktuální a přesné informace o čísle IMEI a je důležité mít nejnovější stav vašeho iPhone!
 • Zpráva iPhone IMEI Check neodemkne váš iPhone. Objasní však, jakou službu odemknutí zvolit (Nebo jakou mobilní síť zavolat a zajistit odemčení - pokud máte nárok).
 • Existuje mnoho služeb / společností pro kontrolu IMEI pro iPhone, ale vždy si vyberte ty, které mají přístup GSX (zkontrolujte, zda mají ukázku své zprávy a zjistěte, zda mají hodnotu „Zásady dalšího sdílení:“. Pokud mít to, pak toto je zpráva GSX!).

Před několika lety si Zsis připomněl, že existují některé weby, které by mohly poskytovat bezplatné zprávy GSX IMEI Check, ALE kvůli masivnímu úniku účtů GSX, dnes je vše mnohem přísnější.

Pokud tedy najdete web, který nabízí bezplatnou kontrolu IMEI, bude to pravděpodobně ze soukromé databáze NEDOSTATKOVÉ (ne přesné informace), nebo se vám pokusí účtovat poplatky poté, co jim poskytnete své číslo IMEI.

Informujte se u svého současného nebo budoucího mobilního operátora pro iPhone odemčený

Mnoho bezdrátových operátorů má pro uživatele k dispozici také kontroly IMEI. AT&T má vlastní kontrolu IMEI stejně jako T-Mobile.

Požádejte tedy svého mobilního operátora, aby zjistil, zda nabízí svůj vlastní nástroj IMEI Checker.

Tyto kontroly vám poskytnou všechny podrobnosti o vašem zařízení iDevice včetně jeho stavu zámku. A jejich použití pomáhá zajistit, aby vaše transakce byly bezpečné.

Někteří dopravci, jako je AT&T, mají portál pro odemknutí zařízení, který také umožňuje zákazníkům, kteří nejsou zákazníky, zadat číslo IMEI svého zařízení a vyplnit požadavek na odemknutí.

Jak však zdůrazňuje čtenář Andrew, tato kontrola nefunguje pro všechny IMEI, zejména pro ty, které jsou stále aktivní na něčím účtu AT&T.

Jakmile se tedy rozhodnete pro svou kontrolu IMEI, zadejte své konkrétní číslo IMEI. A podívejte se na své výsledky.

Někteří naši čtenáři uvádějí, že dostali chyby nebo nedostatečné údaje. Pokud tedy jedna kontrola IMEI neposkytuje žádné informace nebo je nesprávná, zkuste jinou.

Zavolejte dopravce

Pokud vidíte nekonzistentní výsledky, zavolejte svého operátora a požádejte některého z pracovníků podpory, aby zkontroloval stav zařízení.

Při kontaktování svého aktuálního operátora je požádejte o odemčení zařízení.

Pokud váš účet a zařízení splňují požadavky na odemknutí, jsou ze zákona povinni (v USA a mnoha dalších zemích) odemknout zařízení v určitém časovém rámci (obvykle 24–48 hodin).

Černá listina GSM

Než navštívíte mobilního operátora, zjistěte, zda je váš zamčený iPhone na černé listině GSM. Blacklist je pro všechny iPhony, iPady a další mobilní zařízení nahlášená jako ztracená nebo odcizená. Jakmile je iPhone nebo iPad nahlášen, umístí se do této černé listiny GSM a identifikuje se pomocí svého jedinečného čísla IMEI. IMEI je zkratka pro International Mobile Equipment Identity a to, jak váš telefon nebo jiné mobilní zařízení rozpoznávají výrobci a mobilní operátoři.

K černé listině dochází také v případě, že uživatel zařízení již není schopen platit za svou smlouvu nebo pokud bylo zařízení získáno podvodem. Blacklist GSM je udržován mobilními operátory a zahrnuje národní a globální databáze pro sdílení zařízení uvedených jako ztracené nebo odcizené.

Od vytvoření těchto databází blacklistů je pro spotřebitele snadné zkontrolovat stav jakéhokoli zařízení pomocí vhodných nástrojů. To pomáhá každému přijímat informovaná rozhodnutí na rozdíl od slepého nákupu použitého zařízení.

Nástroje k identifikaci zařízení na černé listině

 • Jakýkoli kontrolér IMEI akreditovaný CTIA: Tyto kontroly IMEI odhalují, zda je telefon na černé listině. Pokud si chcete koupit použitý nebo nový iPhone nebo iPad od cizí osoby, vždy si vyžádejte IMEI zařízení. Pomocí kontroly IMEI se ujistěte, že telefon nebyl odcizen nebo nahlášen jako ztracený
 • Bezdrátové nosiče:Pokud si nejste jisti, zda některou z těchto služeb využívat, nebo pokud máte smíšené výsledky, zavolejte jakéhokoli bezdrátového operátora. Měli by odpovědět na jakékoli otázky týkající se černé listiny iPhone.

Pokud je iPhone nebo iPad na černé listině, je těžké jej odemknout. Mobilní operátoři jsou jen ty kteří mají moc obrátit iPhone na černou listinu. Pokud znáte operátora spojeného s iDevice, kontaktujte jej přímo a zeptejte se na stav IMEI.

Pokud zjistíte, že je váš iPhone uzamčen A NE na černé listině GSM existují způsoby, jak ji odemknout. Kontaktování aktuálního mobilního operátora telefonu je obvykle první cestou, jak iPhone odemknout. Měli by to odemknout za vás.

Ke kontrole stavu černé listiny použijte BYOD (Bring Your Own Device)

Čtenář Andrew zdůrazňuje, že je nyní mnohem snazší zkontrolovat, zda je iPhone nebo iPad na černé listině. Navštivte stránku BYOD (Bring Your Own Device) kteréhokoli operátora a zadejte číslo IMEI svého zařízení.

Pokud je iPhone (nebo iPad) na černé listině, stránka zobrazí tyto informace.

Bonusem navíc je, že kontrola BYOD IMEI vám také dá vědět, zda je konkrétní model iPhone / iPad kompatibilní se sítí dopravce!

O odblokování prostřednictvím dopravců

V USA FCC vyžaduje, aby operátoři odemkli telefony na žádost spotřebitele, pokud splnil určité podmínky (jak je uvedeno níže).

Tato zásada vyžaduje, aby mobilní operátoři v USA:

 • Zveřejňujte na svých webových stránkách jasné a přístupné informace o tom, jak odemknout zařízení
 • Odemkněte zařízení pro spotřebitele, kteří na požádání dokončili své smlouvy
 • Odemkněte předplacená zařízení do jednoho roku od aktivace, což vám umožní přiměřený čas, požadavky na platby nebo použití
 • Informujte zákazníky, když jejich zařízení mají nárok, nebo je automaticky odemkněte
 • Zahájené odblokování zařízení do dvou pracovních dnů od oprávněného požadavku
 • Umožněte veškerému vojenskému personálu nasazenému v zámoří odemknout svá zařízení, i když smlouvy nebyly dokončeny

Pokud tedy splňujete tyto požadavky, pokračujte a zavolejte svého mobilního operátora nebo navštivte jeho web a zahájte proces odemykání vašeho iPhone. Nebo pokud kupujete použitý iPhone, požádejte aktuálního vlastníka, aby jej nejprve odemkl, zejména pokud neznáte jeho stav uzamčení.

 • Připojte iPhone k iTunes a klikněte na tlačítko Obnovit jako nové (NE Obnovit ze zálohy.) Pokud je telefon odemčený, měla by se zobrazit zpráva „Gratulujeme; váš iPhone je odemčen “po dokončení obnovy. Pokud zprávu neobdržíte, telefon je uzamčen k operátorovi. Zkuste to znovu za několik dní. Zpracování požadavku na odemknutí dopravcem často trvá nějakou dobu
 • Čtenáři, které Steve považoval za opravdu užitečný A RYCHLE, šli na web podpory Apple, vybrali jeho iDevice a poté skočili na rychlý chat nebo telefonní hovor s podporou Apple. Požádají o sériové číslo vašeho zařízení (ne IMEI) a mohou vám říci, zda je uzamčeno nebo ne, stejně jako to, jaké operátory / účty aktuálně zobrazují. Najděte sériové číslo zařízení v Nastavení> Obecné> O aplikaci nebo zapněte zařízení na zádech a vyhledejte tam sériové číslo. Pokud jste obal uložili, je tam také uveden.

souhrn

Je zásadní vědět, zda je váš iPhone zamčený nebo odemčený. To platí zejména v případě, že si koupíte použitý iPhone / iPad nebo pokud si koupíte nový iPhone / iPad z eBay, craigslist nebo od jakéhokoli místního nebo online prodejce. Před nákupem si vyžádejte IMEI. Pokud to strana není ochotna poskytnout, nejlepší je jít dál a vyhledat prodejce, který vám nabídne IMEI, než si koupíte iPhone nebo iPad.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found