Jak blokovat webové stránky v iOS 7 pro iPhone a iPad

S příchodem iOS 7 do něj Apple vložil mnoho funkcí, které musíte mít. Jednou z nejlepších funkcí v systému iOS 7 je rodičovská kontrola, nyní můžete povolit nejen omezení v systému iOS, ale můžete také blokovat určité weby pro vaše děti. Tato funkce je velmi snadno použitelná a nikdo nemá přístup k blokovaným webům kromě osoby, která zná heslo.

Pomocí této skvělé funkce můžete buď zablokovat obsah pro dospělé ve vašem zařízení iDevice, nebo můžete zablokovat konkrétní webové stránky. Možnost „Omezit obsah pro dospělé“ omezí všechny druhy webů pro dospělé nebo vyhledávání ve webovém prohlížeči Safari. Možnost „Blokovat konkrétní webové stránky“ však zablokuje určité webové stránky na vašem iPhone. Pod hlavní kapotou můžete také povolit vždy povolit určité webové stránky. Tato funkce může být pro některé lidi velmi užitečná, ale někdy může být velmi otravná. Například pokud má web mobilní verzi, verzi pro iPad a verzi pro počítač. Budete muset zablokovat všechny tři adresy URL nejen konkrétní webové stránky. Pokud chcete blokovat přístup k Facebooku na vašem iPhonu nebo iPadu, budete muset zablokovat stránky www.Facebook.com i m.Facebook.com. Podle níže uvedeného průvodce zablokujte nebo odblokujte přístup na určité webové stránky. První věc je, že budete muset povolit omezení na vašem iPhone, iPod Touch nebo iPad. Zde je průvodce, jak povolit omezení.

Jak povolit omezení na iPhone, iPod Touch nebo iPad?

Přejděte na domovskou obrazovku svého iPhonu, iPodu Touch nebo iPadu a klepněte na „Nastavení“

Na hlavní stránce nastavení vyberte „Obecné“

Přejděte dolů a povolte je klepnutím na „Omezení“. Požádá vás o přístupový kód, zadejte nový přístupový kód. Tento přístupový kód se může lišit od přístupového kódu na uzamčené obrazovce.

Jakmile zadáte přístupový kód, bude povoleno „Omezení“. Chcete-li blokovat přístup na webové stránky v Safari, postupujte podle následujících pokynů.

Jak blokovat konkrétní webové stránky v Safari?

Po povolení omezení přejděte dolů a v části „Povolený obsah“ vyberte „Web“

Zde budete mít tři možnosti blokování všech webových stránek pro dospělé nebo konkrétních. Můžete vybrat libovolnou z možností podle požadavku.

Po výběru druhé nebo třetí možnosti klepněte na kartu „Přidat web“ na kartě „Nikdy nepovolit“

Přidejte adresu požadovaného webu. Jak bylo zveřejněno výše, pokud má web různé verze „Desktop“ nebo „Mobile“. Přidejte obě adresy.

Jak rychle odblokovat webové stránky?

Pokud jste již web zablokovali, ale zapomenete jej odblokovat. Můžete to udělat přímo ze Safari. Pokud jste přesměrováni na „webovou stránku Safari“, klikněte na „povolit web“ a zadejte přístupový kód omezení. A je to! Budete přesměrováni na tuto stránku.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found