Uložte si své oblíbené do Apple Maps pro rychlý přístup

Apple Maps je skvělá aplikace pro získávání pokynů a navigaci na nová místa. Aplikace nabízí užitečnou sbírku kategorií míst, ze kterých si můžete vybrat, jako je jídlo, nakupování, služby a zdraví. Spolu s těmito užitečnými funkcemi přichází způsob, jak uložit svá oblíbená místa.

Používání oblíbených položek v Mapách Apple vám umožňuje rychle navigovat na místa, která pravidelně navštěvujete, kontrolovat otevírací dobu místa nebo dokonce volat do firmy klepnutím. Pokud s používáním oblíbených položek v Mapách Apple začínáte, pak vás tento výukový program provede konkrétním způsobem, jak je spravovat.

Související články pro Apple Maps a Google Maps:

 • Jak zkontrolovat kvalitu vzduchu na vašem iPhone v aplikaci Mapy a počasí
 • 11 Google Maps Tipy pro aplikace pro iPhone, o kterých nevíte
 • Jak připojit kontakty k aplikaci Apple Maps

Spravujte své oblíbené položky na všech svých zařízeních

Ať už přidáte Oblíbené na svůj iPhone, iPad nebo Mac, můžete je zobrazit na každém zařízení. To znamená, že pokud si jeden přidáte na svůj iPhone, můžete jej vytáhnout na svém Macu. Ukážeme vám, jak přidat, zobrazit a odebrat oblíbené položky v iOS i macOS.

Mapy Apple pro iPhone a iPad

Na iPhonu a iPadu můžete své oblíbené položky rychle a snadno spravovat.

Přidejte oblíbené položky v Mapách Apple

Přidání místa k oblíbeným je v iOS velmi snadné. Navíc můžete město, adresu nebo firmu označit jako oblíbené.

Najděte místo, které chcete označit, pomocí funkce vyhledávání nebo jedné z kategorií míst. Poté přejeďte prstem od spodní části obrazovky Apple Maps nahoru. Uvidíte Oblíbená krabička, tak na něj prostě klepněte a je to!

Přidejte do svého iPhonu oblíbené položky

Zobrazte své oblíbené položky

Jakmile přidáte oblíbenou položku, je snadné ji zobrazit na iPhonu a iPadu spolu s dalšími, které uložíte.

Otevřete Apple Maps a přejetím prstem nahoru otevřete vyhledávací pole. Dole byste měli vidět Oblíbené. Stačí na to klepnout a uvidíte všechna ta skvělá místa, která jste uložili.

Zobrazte oblíbené položky na svém iPhone

Můžete klepnout na místo a zobrazit stejné podrobnosti, které jste udělali při prvním hledání, včetně pokynů, hodin, adresy, jejich webových stránek a dalších.

Odebrat oblíbené položky

Možná jedna z těch oblíbených, které jste uložili, již není oblíbená. Žádný strach, můžete jej rychle odebrat ze seznamu v Mapách Apple pro iOS.

Otevřete aplikaci, přejeďte nahoru a klepněte na Oblíbené. Poté můžete přejet prstem zprava doleva a klepnout Odstranit nebo klepněte na místo a zrušte označení pole, které je aktuálně označeno Oblíbené.

Odeberte z iPhonu oblíbené položky

Mapy Apple pro Mac

Správa oblíbených položek Apple Maps je jednoduchá i na vašem Macu.

Přidejte oblíbené položky v Apple Maps

Chcete-li na Macu přidat oblíbenou položku, otevřete Mapy Apple a najděte místo, které chcete označit. Poté klikněte na ikonu Informační ikona (malé písmeno „i“) pro dané umístění. V horní části vyskakovacího okna klikněte na ikonu Ikona srdce. To vyplní srdce a přidá místo k vašim oblíbeným.

Přidejte do počítače Mac oblíbené položky

Zobrazte své oblíbené položky

Otevřete Apple Maps a klikněte na Ikona lupy nalevo od vyhledávacího pole. Když se zobrazí rozevírací nabídka, klikněte na Oblíbené.

Prohlédněte si oblíbené položky na počítači Mac

Můžete kliknout na místo, zobrazit ho na mapě a poté kliknutím na ikonu Informace zobrazit podrobnosti, pokyny a možnosti sdílení, pokud chcete.

Odebrat oblíbené položky

Pokud chcete odebrat oblíbenou položku na Macu, je to stejně snadné jako na vašem iPhone. Otevřete aplikaci a otevřete své oblíbené položky, jak je popsáno výše. Klikněte na ikonu Upravit v pravém dolním rohu vyskakovacího okna. Poté klikněte na ikonu X vedle místa, které chcete odstranit, a klikněte na Hotovo až skončíte.

Odeberte oblíbené položky z počítače Mac

Alternativně, pokud náhodou vidíte místo na mapě, klikněte na Informační ikona. V horní části vyskakovacího okna klikněte na ikonu Ikona srdce. Tím se vyprázdní srdce a odebere se z vašich oblíbených položek.

Vytvářejte v Mapách oddělené sbírky pomocí iOS 13

Počínaje iOS 13, Apple nyní obsahuje novou funkci nazvanou Collections.

Můžete vytvořit jednu nebo více sbírek různých zajímavých míst a nechat je uspořádat úhledně. Můžete například shromáždit všechny své oblíbené restaurace do jedné sbírky a ponechat si všechny své oblíbené sportovní hospody pro sledování nedělního fotbalu v jiné.

Začněte používat novou funkci Apple Maps Collections

 1. Otevřete Mapy na svém iPhone se systémem iOS 13
 2. Klepněte na + Nová kolekce ...
 3. Pojmenujte svou sbírku. V tomto příkladu jsme vytvořili „Restaurents“
 4. Nyní můžete do této nově vytvořené kolekce přidat místa. vyhledejte restaurace a přidejte je Chcete-li jej přidat, klepněte na „+“ napravo od místa

 5. Podobně můžete tyto sbírky vytvořit pro různé kategorie.
 6. Když příště otevřete Mapy Apple, budou vaše sbírky uvedeny na hlavní obrazovce pro snadný přístup

  Personalizované sbírky dostupné v Apple Maps

Mapujte své oblíbené

Pro rychlý a snadný přístup k podrobnostem o vašich oblíbených místech jsou Apple Maps úžasné. A pokud si svůj domov uděláte jako jeden ze svých oblíbených, bude cesta z neznámého místa ještě snazší!

Chystáte se přidat nějaké oblíbené do Apple Maps? Dej nám vědět!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found