Připojte ovladač Xbox One nebo PS4 na iPadOS a prozkoumejte své oblíbené hry

Snad jedno z nejpřekvapivějších oznámení týkajících se iOS 13 a iPadOS na WWDC ’19 bylo v souvislosti s hraním her. Společnost Apple oznámila, že s nejnovější verzí svého mobilního softwaru budou uživatelé moci spárovat a připojit ovladač Xbox One nebo PlayStation 4 na iPadOS a hrát své oblíbené hry.

Jak by se dalo očekávat, v této integraci je háček, protože nemůžete použít jen jakýkoli starý ovladač pro Xbox One nebo PlayStation.

Pokud jde o ovladač společnosti Microsoft, budete chtít nejnovější verzi, která je dodávána s Xbox One S a nese číslo modelu 1708. To najdete na zadní straně ovladače pod bateriemi. U těch, kteří vlastní ovladače PlayStation, se musíte ujistit, že se pokoušíte spárovat s Ovladač DualShock 4.

Oba tyto řadiče se již mohou k vašim počítačům připojit přes Bluetooth, a to je klíčová složka pro nastavení všeho.

Bohužel ti, kteří mají původní řadič Microsoft Elite, nebudou mít štěstí, dokud se Elite Controller 2 nespustí později v tomto roce.

Jak spárovat ovladač Xbox One

Za předpokladu, že máte správný ovladač verze, je proces párování vašeho ovladače Xbox One S jednoduchý a přímočarý. Při spárování ovladače postupujte podle těchto pokynů:

1. Otevřete Nastavení na iPadu

2. Klepněte na Bluetooth

3. Na ovladači jej zapněte stisknutím prostředního tlačítka Xbox

4. Přepněte ovladač do režimu párování podržením tlačítka Připojit nahoře po dobu 3 sekund

5. Na iPadu Bezdrátový ovladač pro Xbox se objeví pod „Další zařízení

6. Klepněte na Bezdrátový ovladač pro Xbox spárovat

Podle našich zkušeností to může trvat několik pokusů o spárování vašeho řadiče iPad a Xbox. Jakmile však začne fungovat, zobrazí se ovladač v nabídce Bluetooth v části „Moje zařízení“.

Snadno zkontrolujte stav baterie herního ovladače vašeho iPadu.

Apple také hodil nějaké další pohodlí, protože můžete dokonce zkontrolovat zbývající životnost baterie ovladače z widgetu Baterie.

Jak spárovat ovladač DualShock 4

Kroky pro spárování ovladače PS4 DualShock se trochu liší od kroků potřebných pro spárování ovladače Xbox One S. Přesto je předpoklad téměř stejný a můžete to udělat takto:

1. Otevřete Nastavení na iPadu

2. Klepněte na Bluetooth

3. Na ovladači stiskněte několik sekund tlačítko PlayStation and Share, dokud nezačne blikat kontrolka

4. Na iPadu Ovladač DualShock 4 se objeví pod „Další zařízení

5. Klepněte na Ovladač DualShock 4 spárovat s iPadem

Nebudeme se zabývat tím, zda je jeden ovladač lepší než druhý, protože to otevírá plechovku červů, která byla upřesněna jinde. Po spárování ovladače DualShock 4 však budete moci hrát jakékoli kompatibilní hry z pohodlí svého oblíbeného ovladače.

Jak zrušit párování ovladače s iPadOS

Odebrání herního ovladače pro iPad je snadné díky zrušení párování

Pokud přijde čas, že již nechcete mít svůj ovladač spárovaný s iPadem, proces párování je snadný. Tyto kroky fungují bez ohledu na to, který řadič používáte:

1. Otevřete Nastavení aplikace na vašem iPadu

2. Klepněte na Bluetooth

3. Najděte buď Bezdrátový ovladač pro Xbox nebo Ovladač DualShock 4 v seznamu „Moje zařízení

4. Klepněte na „i”Vedle ovladače

5. Vyberte „Zapomeňte na toto zařízení“Z nabídky

6. Potvrďte zrušení spárování klepnutím na „OK

Další snadnou metodou zrušení párování bezdrátového ovladače pro Xbox je jednoduché vyjmutí baterií. Tím jej odpojíte od iPadu, abyste jej mohli používat s počítačem nebo Xboxem. Ovladač PS4 bohužel nemá žádné vyměnitelné baterie, takže jej budete muset odstranit výše uvedeným způsobem.

Jaké hry fungují s ovladačem Xbox One nebo PS4?

Aby bylo možné používat ovladač Xbox nebo PS4 s iPadOS, musí mít hra podporu MFi. Jedná se o licenční standard vytvořený společností Apple, který umožňuje různým hrám pracovat s gamepady a řadiči třetích stran.

I když v App Storu existuje mnoho her, které podporují ovladače MFi ihned po vybalení, existují i ​​některé, které to ne. Našli jsme však několik našich oblíbených, se kterými si můžete zahrát.

Minecraft PE Edition - 6,99 $

Minecraft je zde jasnou volbou, protože léta bere svět útokem a stále je na vrcholu grafů placených aplikací. Můžete si vytvořit svůj vlastní svět, blok po bloku, zatímco budete bojovat proti různým šéfům, které najdete.

Real Racing 3 - zdarma

Real Racing 3 vám dá fantastický pocit ze silniční tratě, přičemž obsahuje více než 40 různých tratí a více než 200 různých vozů, ze kterých si můžete vybrat. Nejsou to jen vaše běžná auta, protože existují možnosti od Ferrari, Bugatti, Porsche a dalších.

Grand Theft Auto: San Andreas - 6,99 $

GTA existuje už tak dlouho, že některé jeho hry byly portovány na iOS a Android. Jedním z příkladů je Grand Theft Auto: San Andreas, což je plná verze hry a její kombinace s ovladačem poskytne dokonalý přenosný herní systém.

Dead Trigger 2 - zdarma

Spojte myšlenku klasického shoot-em-upu s více zombie, než dokážete spočítat, a skončíte s Dead Trigger 2. Budete bojovat proti zombie apokalypse pomocí 50 různých zbraní v průběhu více než 600 různých scénářů .

Herní ovladač se nepřipojuje k iPadu, How-To Fix

Jelikož jsme stále v počátcích iPadOS a iOS 13 (je to pouze beta 2), byly nalezeny některé problémy. Někteří uživatelé, kteří se pokusí použít ovladač DualShock 4, zjistili, že iPhone nebo iPad skončí ve smyčce, pokud se pokusíte ovladač probudit.

Zdá se, že v softwaru je chyba, která brání probuzení Bluetooth spárovaným ovladačem. Chcete-li tento problém vyřešit, budete chtít spárovat nebo připojit jiné zařízení Bluetooth a poté, co je hotovo, znovu připojit ovladač.

Jeden uživatel měl toto řešení pro vlastníky AirPod:

Vyzkoušejte tuto práci, pracoval pro mě na mém XS Max. Nejprve se připojte k AirPods a poté připojte ovladač, zatímco jsou AirPods připojeny. Tím se dostanete kolem havárie a budete moci otestovat ovladač.

Pokud používáte jakýkoli jiný bluetooth headset než AirPods, mělo by to také fungovat.

Zde jsou další běžné tipy, když se váš herní ovladač nepřipojí:

  • Pokud po aktualizaci iPadOS máte problémy s připojením, klepnutím na Obnovte nastavení sítě Nastavení> Obecné> Obnovit nastavení sítě
  • Zkontrolovat úrovně baterie na herním ovladači. Pokud máte slabší baterie, může to způsobit problém s navázáním připojení Bluetooth.
  • Pokud vidíte herní ovladač v seznamu připojených zařízení na iPadu, ale stále to nebude fungovat, nejlepší je klepnout naNastavení> Bluetooth > Klepněte na „i“ vedle ovladače a vyberte „zapomenout na toto zařízení“. Restartujte iPad a znovu jej připojte a otestujte, zda funguje.

Nepochybujeme o tom, že Apple vyřeší chyby, ale je jen otázkou času, abychom zjistili, co se stane s budoucími vydáními. Pokud jste našli jiné řešení nebo opravu nebo tip související s herním ovladačem, dejte nám vědět v komentářích níže!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found