Plán pro iPhone: Stejné v roce 2019, velké změny v roce 2020

Očekává se, že Apple odhalí svoji řadu iPhone pro rok 2019 na podzim. Cupertino opět ohlásí tři nová sluchátka. Ačkoli nejvýznamnější změny v nabídce iPhonů pravděpodobně dorazí až v roce 2020, letošní trojice by se přesto měla ukázat zajímavá - a ne nutně v dobrém smyslu.

Tady je pohled na to, co se na modelech iPhone a iPad v letech 2019 a 2020 zakládá na nejnovějších pověstech.

2019: Co očekávat

V loňském roce společnost Apple představila 5,8palcový iPhone XS, 6,5palcový iPhone XS Max a 6,1palcový iPhone XR. Nástupci každého z nich pravděpodobně dorazí v září.

Dobrý

Nová sluchátka téměř jistě budou obsahovat nový a vylepšený procesor, který nahradí čip A12 Bionic, a Neural Engine nové generace, který se nachází u modelů 2018. Nový čip bude samozřejmě rychlejší a pokročilejší než předchozí model. Kromě toho je o čipu známo jen málo.

Existují také zprávy, že největší ze tří iPhonů 2019 bude obsahovat zadní systém tří kamer. Díky tomu budou mít větší zorné pole a širší rozsah zoomu. Nejlevnější nástupce iPhonu XR zároveň pravděpodobně získá duální fotoaparát. Také se nedivte, pokud se megapixely na všech třech fotoaparátech zvětší; téměř vždy ano. Co se týče fotoaparátu, očekává se, že Apple odhalí vylepšenou verzi funkce Live Photos. Následující verze zvýší délku videa ze tří sekund na šest sekund.

Co se týče hardwaru, u nástupců iPhone XS a iPhone XS Max se očekává, že budou obsahovat OLED displej, zatímco další verze iPhone XR se bude držet LCD. Toto rozhodnutí má smysl a umožňuje společnosti Apple i nadále nabízet levnější iPhone.

Doporučeno:

  • 12 skvěle užitečných zkratek Siri pro váš iPhone
  • Jak nastavit iPhone SE jako „lehký“ telefon a proč byste chtěli
  • Jak pomocí trvalých oznámení iOS nikdy nezmeškáte upozornění

Špatný

Koncem loňského roku společnost Apple představila 11palcový iPad Pro a 12,9palcový iPad Pro třetí generace. Oba tablety byly první od společnosti Apple, které obsahovaly Face ID. Byly také prvními mobilními zařízeními Apple, které podporovaly USB-C (ne Lightning) pro nabíjení a rozšiřování. Je nepravděpodobné, že by Apple udělal stejný krok na iPhone - alespoň v roce 2019.

Na jedné straně respektuji zjevné rozhodnutí Apple držet se Lightningu svého nejprodávanějšího produktu. Přechod na USB-C by způsobil stejné krátkodobé zhoršení u uživatelů, jako rozhodnutí Apple odstranit konektor sluchátek na iPhonu před lety. S oslabením prodeje iPhonu je to jedna bolest hlavy, kterou Apple nepotřebuje.

Pokud jde o Lightning, očekává se, že Apple dodá telefony iPhone 2019 s dlouho používaným (a pomalým) 5W adaptérem s konektorem USB-A.

Řekni, co?

Důvodem tohoto rozhodnutí je bezpochyby zisková marže. S OLED iPhone, jak překonat bariéru 1 000 $, je takový krok nepřijatelný. Nesouhlasíte?

The Big Unknowns

Nedostatek výrazných hardwarových změn v letošní řadě iPhonů navazuje na tradiční vzorec společnosti Apple, který provádí vnější změny každý druhý rok. Z tohoto důvodu bych očekával, že nejvýznamnější změny pro letošní modely dorazí prostřednictvím příští aktualizace softwaru pro iOS.

Takzvaný „iOS 13“ může zahrnovat zcela nový tmavý režim, přepracovanou domovskou obrazovku, vylepšenou aplikaci Soubory, nové emodži a další. Největší změny přicházející na iOS budou bezpochyby odhaleny až po ohlášení nových iPhonů. Tyto nové funkce budou téměř jistě exkluzivní pro modely iPhone 2019.

2020: Počáteční čtení

Pokud čekáte na přepracovaný iPhone, budete si muset počkat až do září 2020. Ačkoli pověsti o budoucím sortimentu iPhonů zůstávají vzácné, v nejlepším případě to, co slyšíme, naznačuje, že přicházejí velké věci.

Mezi změnami by mohlo být odstranění takzvaného zářezu a zavedení zcela nového 3-D kamerového systému. Sestava iPhone pro rok 2020 by také mohla být první, která neobsahuje model LCD. Příští rok by iPhony mohly být také první, které podporují 5G.

A ano, očekával bych Apple se chystá pro příští rok Lightning pro USB-C.

Odstranění zářezu by odstranilo jednu z nejkontroverznějších funkcí éry iPhonu X. Navržen pro umístění kamerového systému Apple TrueDepth, zářez nikdy nebyl populární jako designová volba. Nezdá se však, že by si Apple vybral nástupce.

Jednou z možností je, že zářez nemusí být nutně odstraněn, ale zmenšen, takže je méně nápadný. Další možností je, že Apple jde s redesignem „děrování“. Tento design, který se nyní objevuje na nových zařízeních se systémem Android, bude pravděpodobně obsahovat přední kameru v malém otvoru „Infinity-O“ umístěném v levé horní části obrazovky.

Jak Bloomberg poprvé poznamenal, navrhovaná 3-D kamera směřující dozadu je navržena ke skenování prostředí a vytváření trojrozměrných rekonstrukcí skutečného světa.

Laserová 3D kamera by vylepšila rozšířenou realitu na iPhone, což by umožnilo přesnější vnímání hloubky a umístění virtuálních objektů.

Představení nové 3-D kamery bude pravděpodobně předchůdcem pozdějšího příchodu dlouho očekávaných brýlí rozšířené reality od Apple.

  • Rozšířená realita společnosti Apple by mohla pohánět platformy pro sdílení jízd
  • Mohlo by se MetaiO stát odpovědí společnosti Apple na Google Lens

Odebrání LCD iPhonů z trhu má smysl, za předpokladu, že to nepovede k dalšímu zvýšení cen v celé sestavě. LCD displej není v módě a OLED poskytuje mnohem lepší zobrazení.

  • Displej, který se obaluje kolem celého iPhonu, říká Patent Apple
Zdroj obrázku: číslice

Pokud jde o 5G, je to jednoznačné. Když Apple uvidí, že američtí dopravci plně přijali nástupce 4K, dorazí k mobilním produktům společnosti.

  • 5G se blíží. Budou vaše iPhony připraveny?

Ještě jedna věc …

V řadách iPhonů pro roky 2019 a 2020 chybí opětovné zavedení 4palcového telefonu. Po většinu roku 2018 to vypadalo, že Apple měl odhalit iPhone SE druhé generace. Místo toho Apple v září zabil stávající model. Mnoho lidí má pocit, že jde o chybu.

I když miluji svůj 6,5palcový iPhone XS Max, určitě to není pro každého. Mnoho uživatelů by si s radostí koupilo 4palcový iPhone nové generace se všemi zvonky a píšťalkami současné sestavy. Zdá se, že to bohužel není směr, kterým se Apple ubírá, i když je možné všechno. Možná Apple pracuje na něčem, co překvapí.

Kolem nejnovější řady iPhonů máme několik nových pověstí z důvěryhodných zdrojů. Zůstaňte prosím naladěni tento týden, protože ověřujeme a potvrzujeme informace.

Sečteno a podtrženo

IPhone, který byl poprvé představen v roce 2007, se stal vyspělým produktem. To znamená, že hardwarové a softwarové změny budou mezi posunem vpřed jen velmi málo. Pokud vlastníte iPhone z roku 2018, šance jsou docela vysoké, že model z roku 2019 nepotřebujete. Místo toho byste měli počkat do spuštění 2020. Pokud máte zájem o upgrade, navrhuji koupit iPhone z roku 2018, který je v prodeji, nebo trpělivě počkat až do podzimu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found