Jak nastavit rodinné sdílení na Macu a Apple TV

Pokud jste vy a další členové rodiny všichni zakořeněni v ekosystému iOS, pak existují některé další výhody. Díky Rodinnému sdílení můžete sdílet své nákupy na všech zařízeních ve vaší „rodině“ Apple.

Mnohým to usnadní život, protože nebudete muset kupovat více aplikací pro více uživatelů. Uživatelé s rodinným sdílením mohou navíc sdílet digitální nákupy, jako jsou filmy, televizní pořady a hudbu.

Co je rodinné sdílení?

Jak jsme uvedli výše, Sdílení vám umožňuje sdílet různé nákupy se členy rodiny. Zde je rychlý seznam sdílených položek:

 • Nákupy v App Storu
 • Nákupy iTunes Store (filmy / televizní pořady)
 • Plán úložiště iCloud
 • Rodinný kalendář
 • Fotoalba
 • Nákupy Apple Books
 • Apple Music (rodinný tarif)

„Úlovkem“ sdílení je to, že jste omezeni na možnost sdílet pouze s pěti dalšími členy. Pokud máte větší rodinu, můžete se podívat na nastavení jiného účtu, který bude fungovat jako primární účet sdílení.

Další velká výhoda přichází pro rodiče, protože existují zvláštní pravidla, pokud jde o děti. Můžete například nastavit funkci „Zeptejte se na nákup“, která rodiči pošle upozornění, kdykoli bude zahájen nákup. Z oznámení můžete nákup schválit nebo zamítnout, ať jste kdekoli.

Jak nastavit sdílení rodiny na počítači Mac

Než budete moci nastavit sdílení, je třeba si uvědomit několik upozornění. Nejprve musíte mít vytvořeno Apple ID pro všechna přidávaná možná zařízení. Zde je několik dalších požadavků:

 • iPhone, iPad nebo iPod Touch se systémem iOS 8 nebo novějším
 • Mac s OS X Yosemite nebo novějším

Pokud máte vše ostatní nastaveno a splňujete požadavky, můžete začít. Proces nastavení Rodinného sdílení na vašem Macu je velmi jednoduchý a postupujte takto:

 1. Otevřete nabídku Apple 
 2. Vyberte Předvolby systému
 3. Klepněte naRodinné sdílení v pravém horním rohu
 4. Potvrďte Apple ID, které chcete použít
 5. V nabídce vyberteSdílení nákupu a zkontrolujteSdílet moje nákupykrabice
 6. Postupujte podle pokynů na obrazovce

Jakmile nastavíte sdílení, chcete začít pozvat lidi, aby se připojili k rodině. Následuj tyto kroky:

 1. Vyberte nabídku Apple 
 2. Vyberte Předvolby systému
 3. Klikněte na Rodinné sdílení
 4. Klikněte na Přidat člena rodiny a postupujte podle pokynů na obrazovce

Členové, které pozvete, budou muset pozvání přijmout. Jakmile to ale proběhne, vaše nákupy se nyní sdílejí s kýmkoli, kdo je ve vaší skupině Rodinného sdílení.

A co Apple TV?

Sdílení je úžasné a usnadňuje život, stejně jako zabránění používání vašeho běžného účtu. Pokud jde o Apple TV, schopnost sledovat oblíbené filmy a televizní pořady každého je úžasná.

Rodinné sdílení bohužel nemůžete zahájit ani nakonfigurovat přímo z Apple TV. Místo toho musíte vše nastavit na zařízení Mac, iOS nebo iPadOS. Stále však můžete zobrazit obsah sdílený ve skupině Sdílení.

Kde je domácí sdílení na macOS Catalina?

Co byste měli dělat s těmi videi, která jste si sami stáhli a přidali do svého počítače Mac? V systému macOS Catalina se proces sdílení tohoto obsahu trochu změnil, což způsobilo určité nejasnosti.

Chcete-li nastavit skladby, videa a další mediální obsah z počítače Mac do Apple TV, postupujte takto:

 • Vyberte nabídku Apple 
 • Vyberte Předvolby systému
 • Klepněte naSdílení
 • PřepnoutSdílení médií na

Poté, co jste to zapnuli, musíte povolit další zaškrtávací políčko - Domácí sdílení. Můžete přepínat aktualizaci Play Count a možnost sdílet fotografie s Apple TV, pokud to vyhovuje vašim potřebám, ale není to nutné.

Závěr

Existuje důvod, proč je ekosystém Apple považován za absolutně nejlepší na trhu. Díky funkcím, jako je Rodinné sdílení, byste jen těžko hledali lepší možnost na jiné platformě.

Dejte nám vědět, zda jste při nastavování sdílení na Macu narazili na nějaké problémy. Pokud jste v komentářích nezazněli a dejte nám vědět některé ze svých oblíbených filmů v roce 2019!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found