Viry a další malware. Může být můj iPad (nebo iPhone) infikován?

Virus je typ softwarového programu, který se šíří z jednoho zařízení do druhého. Počítače se systémem Windows jsou nejvíce škodlivou platformou ve světě počítačů. V mobilním světě zaujímá Android první místo v žebříčcích jako nejvíce škodlivá platforma. Pokud jste však právě přešli na iOS (např. IPad nebo iPhone) a máte obavy z virů a dalšího malwaru, nebojte se, od nynějška nejsou známy žádné viry iOS (např. Červi, trojské koně nebo spyware) který může infikovat iPad nebo iPhone, který nebyl jailbroken. Útěk z vězení však může způsobit chyby zabezpečení.

To znamená, že pokud váš iPhone nebo iPad není jailbroken, není možné se nakazit virem. Zařízení iOS navíc nemají správce souborů, který by virus napadl, a většina virů je zapsána jako spustitelné soubory (soubory .exe), které se na iPadu nebo iPhonu jednoduše nespustí. Důkladná kontrola Apple nad iOS a App Store zajišťuje ochranu před malwarem a viry.

A co e-maily a zprávy?

Je známo, že viry se často šíří přílohami e-mailových zpráv nebo textových zpráv. Můžete svobodně otevírat své e-maily a přílohy bez obav, pokud e-maily / zprávy / přílohy obsahují viry, protože je nemožné spustit program, pokud není stažen z App Store.

Související: Tipy pro zabezpečení Mac a prevenci virů

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found