Jak používat diktát na Apple Watch

Apple Watch jsou nejnovější produktovou kategorií společnosti Apple, a přestože zařízení dělá spoustu skvělých věcí, jeho obrazovka je docela malá. To znemožňuje zahrnout klávesnici, ale u věcí, jako jsou aplikace, je to někdy nutné. Dnes se podíváme na to, jak používat diktát na Apple Watch.

Jak používat diktát na Apple Watch

Zaměříme se na tři případy použití. První je používání diktátu při odpovědi na zprávu na Apple Watch. Druhá se zaměřuje na použití funkce diktování k vypracování odpovědi na e-mail a nakonec se podíváme na některá další potenciální využití diktátu, jako je použití pro navigaci.

PŘÍBUZNÝ:

 • Apple Watch - Správa oznámení
 • Příchozí hovory na sledování chybějících informací, řešení problémů
 • Řešení běžných problémů s Apple Watch

Odpověď na zprávu na Apple Watch

Když obdržíte zprávu na Apple Watch, můžete snadno odpovědět pouhým hlasem. Udělat toto:

 1. Zadejte zprávy a klikněte na zprávu, nebo si nechejte otevřít zprávu ze zprávy
 2. Klikněte na mikrofon
 3. Vyslovte svou zprávu. Chcete-li přidat interpunkci, můžete to udělat tak, že řeknete něco jako „Jak to jde se Stevovým otazníkem“.

Můžete také změnit nastavení Apple Watch, abyste je mohli posílat jako hlasové zprávy, nikoli jako textové zprávy. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Apple Watch, přejděte na kartu Moje hodinky a poté na Zprávy> Diktované zprávy.

Odpověď na e-mail pomocí hlasu na Apple Watch

Na e-maily lze také snadno reagovat hlasem na Apple Watch.

 1. Zadejte e-mail a klikněte na e-mail, nebo nechte otevřít oznámení z e-mailu
 2. Klikněte na Odpovědět
 3. Klikněte na mikrofon
 4. Řekněte svou zprávu, interpunkci můžete přidat opakováním slov jako „tečka“ a „otazník“. Až zprávu dokončíte, pečlivě ji zkontrolujte.

Hlas na Apple Watch pro navigaci

Finální implementace Dictation na Apple Watch je v Navigaci. Díky této funkci můžete snadno říci, kam chcete jít, místo toho, abyste se ji snažili najít pomocí malé suti.

 1. Otevřete Mapy
 2. Klikněte na Hledat
 3. Klikněte na Diktát
 4. Řekněte, kam chcete jet

Jiné metody

Kromě diktátu přidala společnost Apple řadu způsobů, jak snadno zadávat textovou komunikaci na Apple Watch. Například ve Zprávách posouváte stále dál kolem tlačítka Diktát a zobrazí se seznam odpovědí na základě předchozí zprávy.

Zprávy a pošta navíc mohou automaticky rozpoznávat ruční psaní pomocí nové funkce čmáranice. na hodinkách můžete snadno načmárat zprávu a Apple ji převede na text.

Jak na Apple Watch nefunguje diktát

Na nových Series 3 běžících watchOS 4 jsou Siri stejně jako diktáty velmi citlivé a fungují dobře po většinu času. Existují však chvíle, kdy se zdá, že funkce diktátu nespolupracuje, zejména při přípravě odpovědi na zprávu. Zde je několik obecných tipů, které můžete vyzkoušet, pokud narazíte na problémy s funkcí Diktování na hodinkách.

 1. Vypněte hodinky a poté iPhone. Dále nejprve zapněte iPhone a poté hodinky. Tato posloupnost vypnutí a zapnutí zařízení někdy může vyřešit řadu problémů, včetně funkce diktování.
 2. Pokud chcete změnit jazyk diktátu spojeného s aplikací v hodinkách, nezapomeňte, že je svázán s aktivním jazykem klávesnice na iPhonu. Změnou jazyka klávesnice pro iPhone pro zprávu nebo aplikaci změníte jazyk diktátu pro danou konverzaci nebo aplikaci na Apple Watch. To je užitečné, pokud chcete na hodinkách používat k diktování více jazyků.
 3. U tvrdohlavějších problémů může být nápomocné restartování Apple Watch. Stiskněte a podržte boční tlačítko a korunku Digital po dobu nejméně 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple. Nechte hodinky spustit se samy a poté můžete zkontrolovat, zda stále dochází k technickým problémům na jednotce.

Doufáme, že vám tento krátký článek pomohl. Nezapomeňte se podívat na AppletoolBox, kde najdete další návody a tipy, novinky a další. Neváhejte se podělit o své komentáře níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found