Jak obnovit smazané karty Safari v iOS 13 a iPadOS

Je to období roku, kdy se do rukou nových iPhonů a iPadů dostává více lidí. Tohle znamená, že iOS 13 a iPadOS jsou díky nejnovější verzi stále více vystaveny.

IPadOS prošel zásadním upgradem, když došlo na Safari a software jako celek. Stále však existují některé chyby, které jsou zpracovávány i po nedávných vydáních aktualizací.

Co je nového v Safari v iOS 13 a iPadOS

Počínaje iPhone viděl Safari několik různých doplňků funkcí pro mobilní webový prohlížeč. K dispozici je zcela nová nabídka Start spolu s návrhy Siri založenými na historii procházení.

Kromě toho máme zcela novou nabídku nastavení, ke které lze přistupovat klepnutím na ikonu na levé straně adresy URL. Po klepnutí získáte přístup k následujícím položkám:

 • Možnosti velikosti textu
 • Zobrazit pohled čtenáře
 • Skrýt panel nástrojů
 • Vyžádejte si web pro stolní počítače
 • Vypněte blokátory obsahu
 • Nastavení webových stránek

Zdá se, že Apple je konečně blízko k tomu, aby nám poskytl co největší kontrolu nad našimi zařízeními, i když je to jen se Safari. Společný pro iOS 13 i iPadOS je zcela nový Správce stahování.

Kdykoli budete vyzváni ke stažení souboru, na pravé straně lišty URL se zobrazí ikona. Poté můžete klepnutím na ikonu zobrazit stahování a otevřít složku Stahování na iCloud Drive.

Co se týče Safari na iPadu, Apple o tom hovoří jako o „procházení na úrovni stolního počítače“. To znamená, že na velké obrazovce již nebudete narazit na neoptimalizované mobilní webové stránky.

 • Naše nejlepší tipy a triky pro kartu Safari pro iPhone

Nakonec Apple také zahrnoval spoustu nových klávesových zkratek, takže můžete procházet prohlížeč ještě rychleji. Jedná se o vítané doplňky, ale ne všechno jsou růže a sedmikrásky.

Jak obnovit smazané karty Safari

Nedávno společnost Apple vydala aktualizaci zařízení iPad a iOS, která způsobila odstranění karet Safari. I když je v mobilním prohlížeči nastaveno automatické mazání karet po určité době, existují uživatelé, kterých se tato chyba dotkla.

Není příliš mnoho oprav nebo řešení, ale jeden způsob, jak obnovit smazané karty Safari, je následující:

 1. Otevřeno Safari na iPadu
 2. Přejetím zdola nahoru odhalte dok
 3. Klepněte na ikonu Safari

Pokud je to možné, objeví se v pravém horním rohu displeje tlačítko, které říkáZnovu otevřete uzavřená okna. Jakmile klepnete na toto tlačítko, měly by se znovu zobrazit všechny vaše zavřené karty, abyste měli přístup ke všemu, co jste si uložili na později.

Pokud tuto možnost nevidíte, máte bohužel smůlu a budete se muset spolehnout na historii Safari. U uživatelů iPhone to navíc nefunguje, místo toho existuje jiná metoda.

 1. Otevřete Safari na svém iPhone
 2. Klepněte na ikonu „Karty“ v pravém dolním rohu
 3. Stiskněte a podržte+“Ikona dole

Odtud budete moci vybrat, které karty chcete znovu otevřít. Toto není funkce, která je důkladně vysvětlena, ale stále je něco, co si zaslouží být zahrnuto do Safari.

Závěr

Rádi vidíme, že všechny velké aktualizace konečně přicházejí do Safari na iPhonu i iPadu. Ještě více nás těší, když vidíme, že Apple začíná být vážný s tím, že se řada iPad ve srovnání s některými notebooky stává ještě výkonnějším zařízením.

Je jen škoda, že existují brouci, kteří i nadále chovají své ošklivé hlavy ve špatnou dobu. Pokud jste narazili na to, že nemůžete obnovit smazané karty Safari, ale našli jste jiné řešení, dejte nám vědět v komentářích níže. Mezitím nám dejte vědět, jaká je vaše oblíbená funkce iOS 13 nebo iPadOS!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found