Textové výstřižky: Málo známá, ale užitečná funkce pro Mac, která je tu navždy

Pokud jste průměrným uživatelem systému Mac, pravděpodobně byste mohli těžit z málo známé funkce zvané Textové výstřižky.

Pokud jste ale průměrným uživatelem počítačů Mac, máte velkou šanci, že nevíte, co to Text Clippings jsou - nebo jak je používat. Což je škoda, protože by mohly potenciálně zvýšit vaši produktivitu a pomoci automatizovat zdlouhavé úkoly při psaní.

Pokud jste zvědaví, čtěte dál.

Co jsou výstřižky textu?

Výstřižky textu jsou v zásadě malé kousky textu, které byly „uloženy na později“. Nejsou to ale vůbec nové funkce. Ve skutečnosti existují už od OS X 9.

Je to tak jednoduchá součást zkušeností s OS X a macOS, že ji pravděpodobně snadno zmeškáte. Nemá také analogový systém Windows, což by mohlo vysvětlovat, proč mnoho uživatelů přecházejících z PC nemá o této funkci ponětí.

Také se snadno vytvářejí. Jednoduše zvýrazněte část textu - libovolnou část textu - a přetáhněte ji na plochu nebo do okna Finderu.

Odtud uvidíte zvýrazněný text jako malý dokument .txt. To je o tom všechno.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak používat nové funkce obrazovky v systému macOS Mojave
  • Jak používat MacOS Grab Utility
  • Praktický průvodce všemi bezplatnými nástroji pro macOS

Jak používat textové výstřižky na vašem MacBooku

Jakmile vytvoříte textový ořez, můžete s nimi zacházet jako s jakýmkoli jiným standardním textovým dokumentem.

Ve výchozím nastavení bude oříznutí textu pojmenováno po několika prvních slovech nebo frázích zvýrazněného textu. Ale samozřejmě je můžete přejmenovat.

Odtud můžete kliknout na výstřižek a klepnutím na mezerník rychle zobrazit text.

Nebo můžete poklepáním otevřít výstřižek a otevřít jej ve standardním textovém editoru pro Mac. Odtud můžete zvýraznit menší část textu přímo v samotném ořezávání textu.

Výřez můžete přetáhnout do jiného souboru, například do dokumentu Microsoft Word, a v podstatě jej zkopírovat a vložit. Funguje to i v prohlížečích: ořez můžete přetáhnout do vyhledávací lišty, Google nebo do libovolného online textového pole.

Výstřižky z textu budou žít neomezeně, kamkoli je umístíte - dokud je samozřejmě nevymažete. To může být obzvláště užitečné, pokud vytvoříte složku „Clippings“ na ploše nebo ve Finderu.

Některé další tipy

Potenciální využití pro textové výstřižky je prakticky neomezené. Můžete je však použít k ukládání důležitých a drobných informací, které pravidelně zadáváte.

Můžete například vytvořit textové výstřižky pro e-mailové podpisy, které často připojujete k obchodním nebo osobním zprávám.

Pomocí textových výstřižků můžete také vytvořit šablony pro motivační dopis, doporučující dopis nebo jiné e-mailové zprávy, které je třeba pouze nominálně změnit.

Pokud jste programátor nebo pracujete s kódem, můžete „ořezat“ malé kousky programovacího jazyka, který často používáte.

Celkově to může být vážná úspora času, v závislosti na práci, kterou děláte a na tom, jak často opakovaně zadáváte malé kousky textu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found