Jak nastavit iCloud Mail, kontakty, kalendáře a další na iPhonu a iPadu

Zakoupili jste si tak nový lesklý iPhone nebo iPad a jste připraveni vyrazit. Jednou z prvních věcí, které pravděpodobně budete chtít udělat, je zajistit nastavení e-mailu, kontaktů a kalendářů. Většina lidí pro tyto informace používá řadu vysoce profilovaných služeb. Dvě nejoblíbenější jsou pravděpodobně služby od Google a Microsoft. Společnost Apple však pokračovala ve vývoji iCloudu a stala se pravděpodobně nejlepší volbou pro ty, kteří používají více zařízení Apple.

Ať už jste právě upgradovali na svůj pátý iPhone, nebo jste na platformě noví, tento článek vás provede instalací iCloudu k nastavení nejdůležitějších informací o vašem novém zařízení.

Nastavení jiných služeb než iCloud

Samozřejmě, pokud jste hluboko v systému Google nebo Microsoft, můžete váhat s přechodem na iCloud. To je pochopitelné a naštěstí mají tyto služby iPhone a iPad vynikající podporu. Ani jeden z nich není tak pevně integrován do zařízení jako iCloud, ale poslouží vám v pohodě.

Pokud se rozhodnete jít touto cestou, přejděte do aplikace Nastavení, najděte Pošta, kontakty a kalendáře a jednoduše vyberte svůj účet a přihlaste se. Odtud můžete vybrat konkrétní služby, které chcete synchronizovat, a vše bude nastaveno.

Synchronizace iCloud Mail, Kontakty a Kalendáře

iCloud, pro ty neznámé, je služba společnosti Apple, která zajišťuje synchronizaci všech vašich informací mezi zařízeními. Nejjednodušší způsob, jak nastavit iCloud na vašem novém zařízení, je zálohování starého iPhonu nebo iPadu. Pokud upgradujete z předchozího zařízení iOS, můžete obnovit své nové zařízení Apple ze zálohy. Pokud jste měli iCloud aktivovaný na svém starém zařízení, služba se automaticky nastaví na vašem novém.

Pokud je to váš první iPhone nebo iPad nebo pokud nechcete nové zařízení nastavovat ze zálohy, nastavení iCloudu je stále docela bezbolestné. V aplikaci Nastavení má iCloud vlastní kartu. Vyberte iCloud a budete požádáni o zadání hesla iCloud pro váš účet iCloud. Noví uživatelé měli být vyzváni k nastavení účtu iCloud, když jste původně nastavovali zařízení.

Po zadání hesla se vám zobrazí seznam služeb iCloud. Podobně jako dříve můžete jednoduše aktivovat služby, které chcete synchronizovat mezi zařízeními. Po aktivaci se vaše data zobrazí na všech ostatních zařízeních s aktivovaným iCloudem. iCloud se bude synchronizovat mezi zařízeními Apple a dokonce i Windows PC. Pokud máte zájem, můžete si iCloud pro Windows stáhnout na webu společnosti Apple. Všechna budoucí data, která přidáte, budou navíc synchronizována napříč zařízeními.

Další možnosti iCloudu

Okamžitě si všimnete, že s iCloudem získáte mnohem více možností než synchronizovat účet Google nebo Microsoft. Směrem nahoru je iCloud Drive. Tuto službu si můžete představit jako verzi Dropboxu od Apple, ale mnohem integrovanější s iPhone a iPad. Tato služba je relativně nová, ale Apple dal spoustu zdrojů k tomu, aby se stala solidní službou.

Fotky jsou další významnou funkcí iCloudu. Apple nedávno přepracoval aplikaci Fotografie a přidání iCloud Photo Library bylo jedním z hlavních přírůstků. Jak název napovídá, tato služba synchronizuje všechny vaše fotografie a videa na iCloudu, což je zpřístupní na vašich ostatních zařízeních.

Tato příručka vám pomůže začít s iCloud. Apple za posledních několik let vylepšil službu, ale pokud máte problémy se synchronizací, podívejte se do našeho průvodce řešením problémů. Apple tuto službu neustále přidává, takže zůstaňte naladěni na Apple Toolbox, abyste získali informace o aktualizacích a nových funkcích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found