Které počítače Mac budou pracovat s 4K HDR a Dolby Atmos v aplikaci Apple TV?

Aplikace Apple TV je na cestě k vašemu počítači Mac a přichází s macOS Catalina na podzim. S aplikací Apple TV si můžete na svém počítači Mac vychutnat 4K HDR video a zvuk Dolby Atmos. Ale co je 4K HDR nebo Dolby Atmos a se kterými Macy to bude fungovat?

Co je 4K HDR?

4K HDR znamená neuvěřitelnou kvalitu obrazu.

4K označuje rozlišení obrazovky, počet pixelů na ní. Displej s rozlišením 4K má šířku přibližně 4 000 pixelů - téměř čtyřnásobek oproti svému předchůdci, 1080p HD. Toto rozlišení umožňuje neuvěřitelné detaily a jasnost.

HDR znamená High Dynamic Range. Odkazuje na rozsah barev znázorněných na obrazovce. S HDR můžete zažít nejhlubší černou vedle nejzářivějších barev. Vytváří výbušnou barevnou škálu.

Spojte je dohromady a získáte 4K HDR: podrobná a živá videa.

Co je to Dolby Atmos?

Dolby Atmos vás obklopí stropními reproduktory.

Dolby Atmos je nejnovější technologie prostorového zvuku. Poskytuje pohlcující zvuk v plném rozsahu, který vás obklopí ve 3D prostoru.

Tradiční technologie prostorového zvuku využívala nastavení reproduktorů 5.1, přičemž pět reproduktorů obklopilo publikum a jeden subwoofer pro basy. Dolby Atmos dodává zvuku třetí dimenzi obložením stropu alespoň dvěma dalšími reproduktory, což z něj činí 7.1.

Některá kina na planetě mají systémy Dolby Atmos s až 400 reproduktory. Systém je navržen tak, aby byl škálovatelný tak, aby odpovídal jakémukoli prostoru, ve kterém posloucháte.

Jak Dolby Atmos funguje s mým Macem?

Váš Mac má pouze dva reproduktory - daleko od konfigurace 7.1 Dolby Atmos. Jak vám tedy macOS Catalina umožňuje poslouchat videa v prostorovém zvuku?

Chytří lidé z Dolby se na tento scénář připravili při navrhování svého systému.

Pro nastavení stereofonních reproduktorů, jaké má váš Mac, používá Dolby Atmos virtuální technologii k simulaci toho, jak se mění zvuky, když vycházejí z různých směrů. To znamená, že Dolby Atmos napodobuje způsob, jakým věci jako naše ušní lalůčky ovlivňují zvuk.

Dolby Atmos simuluje zvuky přicházející z celého vašeho okolí. Obrázek z Dolby.

To přimělo náš mozek, aby si myslel, že zvuk vychází z jiného směru: nad nebo pod námi, před nebo za námi. Stejně jako zleva nebo zprava. Takto získáte smartphony, sluchátka a televizory s podporou Dolby Atmos.

Konečným výsledkem je simulovaný 360 ° prostor se zvukem, který zřejmě vychází z celého vašeho okolí.

Dobře, chci to ... které Macy pracují s 4K HDR a Dolby Atmos?

Společnost Apple hrdě oznámila na WWDC 2019, že macOS Catalina přináší kompatibilitu 4K HDR a Dolby Atmos pro Mac. Nezvýraznili však, kterých konkrétních počítačů Mac bude tato aktualizace ovlivněna.

Malým písmem na webu společnosti Apple se uvádí:

Obsah 4K, 4K HDR, 4K Dolby Vision, Dolby Atmos a HDR10 je k dispozici u všech modelů Mac uvedených na trh v roce 2018 nebo později s obrazovkami v rozlišení 4K.Jablko

To dává smysl, že si 4K videa nemůžete dobře vychutnat bez obrazovky s rozlišením 4K. Určitě byste ale měli být schopni používat Dolby Atmos - všechny počítače Mac mají dva reproduktory.

Dolby Atmos je k dispozici na noteboocích Mac představených v roce 2018 nebo novějších.-Jablko

No, tak jdeme na to. Dolby Atmos pravděpodobně potřebuje konkrétní reproduktory nebo dostatek výpočetního výkonu.

Jak zkontroluji, zda můj Mac pracuje s 4K HDR nebo Dolby Atmos?

Vše, co potřebujete, abyste zkontrolovali, zda váš Mac bude pracovat s 4K HDR a Dolby Atmos v macOS Catalina, je najít datum vydání a rozlišení displeje.

  1. Na řádku nabídek v počítači Mac přejděte na >O tomto počítači Mac.
  2. Datum vydání vašeho Macu najdete vedle jeho modelu.
  3. Klepněte na Displeje pro zobrazení rozlišení obrazovky.

U 4K HDR a Dolby Atmos musí být váš Mac od roku 2018 nebo novější se šířkou rozlišení displeje nejméně 4 000 pixelů. Abyste mohli pracovat pouze s Dolby Atmos, potřebujete MacBook od roku 2018 nebo novější s libovolným rozlišením displeje.

Můj MacBook Pro byl vydán v polovině roku 2014 a také nemá obrazovku 4K. To pro mě znamená žádné 4K HDR nebo Dolby Atmos.

Které počítače Mac z webu Apple pracují s 4K HDR a Dolby Atmos?

Pokud váš současný Mac nepodporuje 4K HDR nebo Dolby Atmos v připravované aplikaci Apple TV, může být čas na upgrade. Podívejte se na náš seznam níže a podívejte se, které z aktuálních počítačů Mac od společnosti Apple jsou kompatibilní.

Macy, které budou pracovat s 4K HDR a Dolby Atmos:

  • iMac 21,5 palce. (Retina 4K)
  • 27palcový iMac. (Sítnice 5K)
  • Mac Pro (nový) - v závislosti na nastavení obrazovky a reproduktorů

Vzhledem k tomu, že aktuální iMac Pro byl vydán v roce 2017, není bezpečné předpokládat, že bude fungovat s videi 4K HDR v aplikaci Apple TV. Navzdory skutečnosti, že má 5K obrazovku.

Macy, které budou fungovat pouze s Dolby Atmos:

  • MacBook Air (sítnice)
  • 13palcový MacBook Pro. (Touch Bar)
  • 15palcový MacBook Pro. (Touch Bar)
Apple neuvádí rok vydání na svých webových stránkách, proto se před nákupem nového Macu vraťte k tomuto seznamu.

Sdělte nám v komentářích své myšlenky na událost WWDC 2019 společnosti Apple. Je váš Mac připraven na videa 4K HDR a Dolby Atmos? Nebo plánujete upgrade na ten, který je?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found