Kde je můj iPad manuál? Jak najít uživatelskou příručku k iPadu

Máte zbrusu nový iPad a rádi jej používáte, ale kde je návod? Tuto otázku dostáváme od našich čtenářů pořád! Místo uživatelské příručky pro iPad nebo odkazu na video průvodce získáte malý leták se třemi panely, který obsahuje pouze základní gesta a tlačítka.

Vím, na co myslíte: Musí se toho naučit víc!

No, je. Je toho hodně co se naučit. A Apple připravuje úplnou příručku k iPadu, kterou si můžete přečíst a dozvědět se o ní všechno. Prostě to nedávají do krabice.

Proč není k mému iPadu manuál?

Existuje několik důvodů, proč Apple nemusí do krabice zahrnout příručku k iPadu. Kromě nákladů a úspor na životním prostředí si myslíme, že je nejpravděpodobnější, že Apple učiní prohlášení o svém produktu:

Váš iPad je tak intuitivní, že ne potřeba návod k jeho použití.

A nemýlí se.

Namísto uživatelské příručky je váš iPad vybaven letákem se třemi panely. Obrázek z DetroitBORG.

Leták, který získáte, vám řekne základní informace o tom, které tlačítko je které a jak se v iPadu pohybovat.

Poté je většina ostatních věcí poměrně přímočará nebo vysvětlující. Pokud se nadechnete, přečtete si vše na obrazovce a budete sledovat vnitřnosti, možná zjistíte, že nepotřebujete ani příručku!

To znamená, že Apple vytváří příručku pro ty z nás, kteří si je stejně rádi přečtou. Ve skutečnosti jich produkují několik. Dokonce vytvářejí řadu videoprůvodců, které můžete sledovat na YouTube.

Kde najdu příručku k iPadu?

Manuál nebo uživatelskou příručku k iPadu najdete na dvou různých místech: na webu Apple nebo v obchodě iBooks. Mluvíme vás oběma těmito možnostmi níže.

Jak číst uživatelskou příručku k iPadu na webu Apple

Apple nabízí spoustu praktických informací na stránce podpory pro iPad.

Bez ohledu na to, jaké zařízení používáte, si můžete přečíst uživatelskou příručku k iPadu prostřednictvím webu společnosti Apple. Pokud se cítíte dost odvážní, můžete to udělat na iPad.

Pomocí tohoto odkazu přejděte na stránku podpory iPadu na webu společnosti Apple.

Přejděte dolů a najděte Uživatelskou příručku pro iPad ve spodní části stránky Podpora pro iPad.

Pouze na této stránce je spousta skvělých informací, zejména pokud hledáte průvodce, který vám s nastavením pomůže. U uživatelské příručky k iPadu je ale třeba přejít úplně dolů a podívat se pod Režim učení nadpis.

Kliknutím na tlačítko Uživatelská příručka k iPadu přejdete k interaktivní příručce k iPadu od společnosti Apple.

Otevřete obsah a přeskočte na konkrétní oblast zájmu nebo procházejte ručně po jednotlivých stránkách pomocí navigačních tlačítek ve spodní části každé stránky.

Jak stáhnout uživatelskou příručku k iPadu v iBooks

Možná to ještě nevíte, ale na iPadu si můžete přečíst knihy. Všechny druhy knih: včetně uživatelské příručky k iPadu. Pokud ji plánujete číst od obálky k obálce, aplikace iBooks na iPadu je pravděpodobně nejlepší způsob, jak to udělat.

Po stažení uživatelské příručky pro iPad si ji můžete dokonce přečíst i bez internetu!

Postupujte podle pokynů níže a stáhněte si uživatelskou příručku k iPadu do iBooks:

 1. Pokud jste to ještě neudělali, dokončete nastavení iPadu. Začíná to stránkou „Hello“ a končí, když se na iPadu dostanete na domovskou obrazovku.

  Dokončete nastavení podle pokynů na iPadu.

 2. Na domovské obrazovce najděte ikonu a ťukněte na ni iBooks aplikaci otevřete. Vypadá to jako bílá kniha na oranžovém pozadí.

  Najděte na svém iPadu ikonu aplikace iBooks.

 3. Pokud se iBooks otevírají přímo do knihy, klepnutím do středu obrazovky zobrazíte ovládací prvky, klepnutím na šipku obrácenou v levém horním rohu se vrátíte zpět.
 4. Z iBooks byste měli vidět a Vyhledávání tlačítko vpravo dole. Klepněte na něj a poté na klávesnici.

  Klepnutím na Hledat v obchodě iBooks najdete cokoli.

 5. Napište „ipad“ a vyhledejte kliknutím na modré tlačítko Enter.
 6. Měli byste vidět výběr uživatelských příruček pro iPad pro různé verze iOS nebo iPadOS. Pokud nemáte starší iPad, měli byste vybrat ten, který je nejnovější (obvykle s nejvyšším číslem). V přední části výsledků vyhledávání byste měli vidět nejnovější uživatelskou příručku pro iPad.
 7. Klepnutím na Uživatelskou příručku k iPadu otevřete stránku náhledu a poté klepněte na velkou Dostat knoflík. Pokud účet nemáte, musíte se přihlásit pomocí účtu Apple ID nebo si jej vytvořit.

  Knihu stáhnete klepnutím na Získat a zadáním podrobností Apple ID.

 8. Jakmile uživatelská příručka pro iPad dokončí stahování, najdete ji ve svém Knihovna ve spodní části obrazovky iBooks. Klepnutím otevřete knihu, automaticky načte poslední stránku, na které jste byli.

  Klepnutím na tlačítko Knihovna zobrazíte všechny knihy na iPadu.

Jak najít příručku pro starší iPady

Uživatelská příručka k iPadu od Apple je založena na softwaru, který používáte, nikoli na iPadu, který máte. Tento software se jmenuje iOS nebo iPadOS a Apple pro něj každý rok vydává významnou aktualizaci. Obvykle lidé používají nejnovější verzi softwaru, ale starší iPady jsou někdy omezeny hardwarem.

Můžete zkontrolovat, jaký software je ve vašem iPadu v Nastavení.

Zjistěte, jakou verzi iOS nebo iPadOS máte ve svém iPadu:

 1. Na domovské obrazovce klepněte na šedou Nastavení aplikaci otevřete.

  Aplikace Nastavení vypadá jako šedý zub.

 2. Klepněte na Všeobecné, poté vyberte O.
 3. Váš software je uveden vedle Verze softwaru.

  Vyhledejte uživatelskou příručku k iPadu, která odpovídá verzi vašeho softwaru.

Starší příručky k iPadu najdete na webu Apple

Na webu společnosti Apple si můžete zobrazit uživatelské příručky pro starší verzi softwaru na stránce s manuály k jejich produktům. Postupujte podle tohoto odkazu a pomocí vyhledávací lišty vyhledejte uživatelskou příručku pro iPad pro vaši verzi softwaru.

Najděte starší příručky k iPadům v iBooks

Z výsledků vyhledávání iBooks můžete vidět několik uživatelských příruček pro různé verze softwaru pro iPad. Pokud svou verzi nevidíte, klepněte na Vidět vše nebo proveďte konkrétnější vyhledávání.

Sledujte videonávody pro iPad na YouTube

Apple vyrábí spoustu video průvodců YouTube, které vám ukáží různé tipy a triky pro iPad.

Pokud dáváte přednost sledování videí, Apple vás dostane! K dispozici je vyhrazený kanál Apple Support YouTube se spoustou video průvodců o používání všech vašich zařízení Apple, včetně iPadu.

Každé video je krátké, jasné a zábavné. Můžete se přihlásit k odběru kanálu a dozvědět se spoustu nových věcí o svých zařízeních. Nebo prohledejte jejich stávající videa.

Podívejte se na tento seznam skladeb a podívejte se na všechny videonávody pro iPad, které mají!

Jak najít příručku pro iPad v cizím jazyce

Apple má různé webové stránky pro širokou škálu jazyků a regionů.

Uživatelskou příručku pro iPad pro cizí jazyk najdete na webu společnosti Apple. Nebo si můžete prohlédnout cizojazyčné videonávody pro iPad na YouTube.

V příručce k iPadu na webu Apple přejděte do dolní části stránky a klikněte na vlajku. Ze zobrazené stránky vyberte svou zemi a příručka k iPadu by měla být přeložena do vašeho jazyka.

U cizojazyčných videoprůvodců iPadem musíte přejít na hlavní kanál YouTube společnosti Apple. Podívejte se na další stránky uvedené v části Kanály a v seznamu najděte svůj jazyk. Apple nemá stejný rozsah průvodců v jiných jazycích, ale mělo by jich být dost, abyste mohli začít.

Vyberte si z řady různých jazykových příruček pro iPad na kanálu YouTube společnosti Apple.

Mám podezření, že v obchodě iBooks existují i ​​cizojazyčné uživatelské příručky pro iPad, ale sám je nemohu najít. Pokud víte, kde jsou, řekněte nám, abychom jej mohli přidat k tomuto příspěvku!

Dejte nám vědět, jak se vám daří v komentářích. A podívejte se na další články na našem webu, kde najdete další průvodce používáním iPadu.

Myslíte si, že je iPad dostatečně intuitivní, abyste se dostali bez uživatelské příručky? Nebo si myslíte, že je to drzá taktika šetření peněz od Apple?

Hledáte informace o menších verzích?

Zatímco Apple zveřejňuje uživatelské příručky pro svá zařízení a jeho hlavní vydání operačního systému (iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS), obecně nezveřejňuje uživatelské příručky pro menší vydání.

Například existuje uživatelská příručka pro hlavní vydání macOS Catalina (10.15), ale nikoli uživatelská příručka pro menší vydání macOS Catalina, jako je macOS 10.15.3.

Chcete-li najít informace o menších verzích, podívejte se na webovou stránku Apple Developer Documentation a přejděte dolů do sekce Poznámky k verzi. Poté vyberte poznámky k verzi operačního systému, které chcete zkontrolovat.

Poslední příspěvky