Jak co nejlépe využít funkci klávesnice QuickPath na iPadOS a iOS

Pro fanoušky aplikací na klávesnici, jako je Swype nebo Gboard, které vám umožňují klouzat prsty po klávesách a vytvářet slova, nikoli psát jedno písmeno po druhém, je nová funkce QuickPath pro iPadOS a iOS skvělou funkcí.

S QuickPath jednoduše přejedete písmeny ve slově a uvidíte tuto „cestu“ jako vy. Slovo se poté objeví ve vaší zprávě, dokumentu nebo e-mailu. Díky tomu může být psaní mnohem rychlejší, zejména pro ty, kteří na klávesnicích svých mobilních zařízení nejsou úplně svižní.

Tady jsou vstupy, výstupy, funkce a možnosti pro funkci klávesnice QuickPath na vašem iPhonu nebo iPadu a informace o tom, jak toho nejlépe využít.

Příbuzný:

  Povolte na své klávesnici QuickPath

  Chcete-li se ujistit, že je funkce povolená a připravená k použití, přejděte do svého Nastavení a proveďte následující.

  1. Ve vašem Nastavení, vyberte Všeobecné.
  2. Klepněte na Klávesnice.
  3. Přejděte dolů na a ujistěte se, že je přepínač zapnutý (zelený) pro Posuňte na plovoucí klávesnici a zadejte.
  Povolte QuickPath na iPadOS

  Všimnete si, že hned pod tímto nastavením je to pro Odstranit Prezentace Wordem. Toto je volitelné nastavení, které jde společně s nastavením nad ním. Pokud toto povolíte, můžete při psaní přejetím prstem jednoduše klepnout na tlačítko mazání jednou a odstranit tak celé slovo, které jste právě zadali. Super, že?

  Povolte funkci Delete-by-Word na iPadu

  Zatímco tohle Odstranit Prezentace Wordem nastavení může být pohodlné, může to být také trochu složité. Pokud zvolíte jedno z předpovězených slov, přidá se k němu mezera. Tlačítko mazání tedy celé slovo neodstraní. Pokud ale přejedete jedním slovem a zjistíte, že potřebujete jiné, funkce funguje dobře a je docela užitečná!

  Použijte QuickPath na klávesnici

  I když je tato funkce přejetí prstem pro klávesnici Apple iPad, iPhone nebo iPod dobrým doplňkem, musíte si uvědomit, že funguje pouze na plovoucí klávesnici iPadu.

  To je nešťastné a doufejme, že Apple přidá funkce při používání klávesnice iPad v plné velikosti. Stále je to však docela užitečné a tady je návod.

  Jakmile aktivujete plovoucí klávesnici iPadu a přeměníte ji na malý čtverec, můžete přejet prstem.

  Plovoucí klávesnici můžete přesunout kamkoli na obrazovku, takže ji můžete umístit tam, kde vám to bude nejpohodlnější. Úplné podrobnosti o povolení, zakázání a pohybu plovoucí klávesnice najdete v našem užitečném průvodci.

  Chcete-li zadat slovo, jednoduše přejeďte prsty přes každé písmeno. Můžete vidět „rychlou cestu“ písmen, kterými přejíždíte. Díky tomu je velmi snadné psát nejen jednou rukou, ale jedním prstem.

  Použijte QuickPath na plovoucí klávesnici iPadOS

  Pokud tedy plovoucí klávesnici přesunete na stranu obrazovky, můžete ve skutečnosti psát to, co potřebujete, pouze jedním palcem, zatímco držíte iPad!

  Můžete přejet prstem pomocí aplikace QuickPath a klepnutím současně psát na iPadu nebo iPhonu!

  iPadOS umožňuje zaměňovat psaní přejetím nebo klepnutím.

  Mezi QuickPath a zadáváním kláves po klávesách můžete přepínat kdykoli, dokonce i uprostřed věty. Navíc můžete prediktivní slova v horní liště klávesnice používat stejným způsobem a kdykoli.

  A co vkládání čísel nebo interpunkce pomocí psaní QuickPath na iPhone, iPad nebo iPod?

  Funkce QuickPath bohužel v současné době nezahrnuje přístup k podnabídce interpunkčních znamének, jak to dělá mnoho klávesových zkratek třetích stran. A to je velký dohled!

  Nemůžete přejet prstem na žádný jiný znak, včetně čísel, interpunkčních znamének nebo jiných znaků, které nejsou součástí klávesnice na obrazovce QuickPath!

  Prozatím vše, co získáme, je přístup k symbolu tečky (.). Poklepáním na mezerník umístíte tečku za slovo. Ale to je vše, co právě teď máme.

  Bez jakékoli interpunkce nebo zkratky čísel je používání QuickPath trochu těžkopádnější pro úkoly, jako je zadávání adres, hesel, telefonních čísel nebo čehokoli jiného, ​​co zahrnuje čísla, interpunkci nebo jiné speciální znaky!

  Klíč k QuickPath na iPadu

  Chcete-li tuto užitečnou funkci co nejlépe využít, je klíčem umístit plovoucí klávesnici na nejpohodlnější místo, abyste mohli použít jakýkoli prst, pro který je nejjednodušší přejet prstem.

  Sdělte nám své myšlenky na funkci klávesnice QuickPath na iPadu v níže uvedených komentářích!

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found