Jak nastavit šestimístný přístupový kód na Apple Watch

Mnoho lidí se pokusilo konkurovat a všichni selhali, pokud jde o inteligentní hodinky. Apple Watch jsou i nadále nejlepší volbou pro každého, kdo chce rozšíření svého smartphonu. Navíc společnost Apple nadále přidává do hodinek stále více funkcí zaměřených na fitness, takže je užitečnější než kdy dříve.

Ale co máte dělat, když narazíte na problém? Jedním z takových problémů, které stále vznikají, je výskyt šestimístného přístupového kódu na Apple Watch. Tento přístupový kód zmátl několik různých uživatelů s malým vysvětlením, co se děje.

Apple Watch 5 číslic místo 6 číslic přístupový kód

Bylo několik uživatelů, kteří prošli procesem spárování Watch s iPhone, aby zůstali zmatení. Důvodem je to, že na Apple Watch se místo šestimístného hesla zobrazí pětimístný přístupový kód.

Důvodem je skutečnost, že se jedná pouze o přístupové kódy pro různé účely. Pětimístný přístupový kód se zobrazí, když spárujete hodinky Apple Watch s iPhone ručně. Ačkoli je označen jako přístupový kód, ve skutečnosti jde o identifikátor, který vám a iPhonu pomůže zjistit, které hodinky se spárují.

Obvykle se to objeví, když jste přeskočili proces ručního párování. Když k tomu dojde, musíte projít a pomocí aplikace Watch na vašem iPhone vybrat správné hodinky, aby se mohly spárovat a synchronizovat.

Funguje to takto:

 1. Na hodinkách klepnutím na ikonu „I“ v nastavení zobrazíte její název
 2. Otevřete na iPhonu aplikaci Watch
 3. Vyberte Apple Watch s 5místným kódem ze seznamu

Pokud je tato možnost vybrána, na vašich hodinkách Apple Watch se zobrazí šestimístný přístupový kód. To je třeba zadat do aplikace Watch na vašem iPhone, ale jene stejný přístupový kód, který se používá k odemčení hodinek nebo iPhonu.

Jak nastavit šestimístný přístupový kód na Apple Watch

Někdy budete chtít (nebo potřebujete) šestimístný přístupový kód na Apple Watch, abyste ho udrželi v bezpečí. Bez ohledu na to je přístupový kód vyžadován, pokud plánujete používat Apple Pay nebo chcete použít automatické odemknutí spárované s vaším Macem.

Je možné, že jste přeskočili obrazovku nastavení na začátku procesu, ale můžete se vrátit a přidat přístupový kód. Můžete to udělat takto:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení na Apple Watch
 2. Přejděte dolů a klepněte naPřístupový kód
 3. VybratZapněte přístupový kód
 4. Zadejte přístupový kód, který chcete použít na Apple Watch

Nejprve budete muset zadat 4místný kód, abyste mohli pokračovat. Jakmile však potvrdíte kód, vraťte se zpět na obrazovku Passcode na Watch a přepněte Simple Passcode naVypnuto.

Po potvrzení čtyřmístného kódu, který jste právě vytvořili, budete moci zadat delší šestimístný přístupový kód. Po zadání hesla klepněte na tlačítko OK a poté potvrďte na hodinkách.

Jak přepnout ze 4místného na 6místný přístupový kód na Apple Watch

V případě, že chcete na Apple Watch přepnout ze čtyřmístného na šestimístný přístupový kód, musíte udělat následující:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení na Apple Watch
 2. Přejděte dolů a klepněte naPřístupový kód
 3. PřepnoutJednoduchý přístupový kód doVypnuto pozice
 4. Potvrďte svůj čtyřmístný přístupový kód
 5. Na Apple Watch zadejte nový šestimístný přístupový kód
 6. Klepněte naOK
 7. Potvrďte šestimístný přístupový kód, který jste právě vytvořili

Nyní budou vaše hodinky Apple Watch zabezpečeny šestimístným přístupovým kódem namísto tradiční čtyřmístné možnosti. Pokud někdy potřebujete přepnout zpět, jednoduše přepněte jednoduchý přístupový kód zpět do polohy Zapnuto a zadejte čtyřmístný kód.

Závěr

Apple Watch jsou skvělé pro spoustu věcí a mnoho různých situací. Někdy se musíme trochu ponořit do zařízení, abychom dosáhli požadovaných výsledků, které hledáme.

Pokud jste narazili na problémy s 5místným nebo 6místným přístupovým kódem na Apple Watch, dejte nám vědět. Mezitím vypněte zvuk a dejte nám vědět, zda jste upgradovali na Series 5, nebo zda se držíte svých současných hodinek.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found