Ochrana vašeho soukromí a zabezpečení na Apple Watch

Pravděpodobně existuje jen velmi málo zařízení, která jsou pro vás stejně intimní jako vaše Apple Watch. Jen o tom přemýšlejte - váš iPhone nemusí být neustále v ruce, ale vaše Apple Watch jsou skoro vždy na vašem zápěstí.

Vaše Apple Watch pravděpodobně obsahují mnohem méně vašich osobních údajů než váš iPhone, ale nositelné zařízení může stále vystavovat spoustu vašich citlivých dat. Z tohoto důvodu je chytré seznámit se s některými nastaveními ochrany soukromí a zabezpečení dostupnými ve watchOS.

Zkontrolujte svá oprávnění pro Apple Watch

Apple Watch a iPhone jsou složitě propojeny - zejména pokud nevlastníte mobilní model.

V zásadě to znamená, že aplikace watchOS se v současné době spoléhají na svá protějšky iOS pro oprávnění aplikací. To se ve watchOS 6 může změnit, protože Apple Watch dostávají svůj vlastní App Store.

Zkontrolujte nastavení ochrany osobních údajů, které ovlivňují Apple Watch

Ale v současné době to znamená, že aplikace, které mají oprávnění k přístupu k vašim údajům o poloze, kontaktům a nastavení zdraví na vašem iPhone, budou mít stejná oprávnění v watchOS.

 • Oprávnění služeb určování polohy pro aplikace můžete upravit v Nastavení -> Ochrana osobních údajů. Je vhodné omezit to u většiny aplikací, které to nepotřebují.
 • V aplikaci iOS Health můžete vyladit, které aplikace mají oprávnění ke čtení nebo zápisu zdravotních dat. Stačí klepnout na tlačítko Zdroje ve spodní liště nabídky.
 • Úpravy oprávnění k analýze se provádějí v části Nastavení -> Ochrana osobních údajů - Analytics. Zakažte přepínač vedle možnosti Sdílet s vývojáři aplikací.

Pokud se zvláště obáváte toho, že Apple má vaše údaje o srdečním tepu a sledování kondice obecně, můžete tyto metriky dat v aplikaci iOS Watch omezit. Stačí přejít do nabídky Ochrana osobních údajů.

Začněte klepnutím na Nastavení> Soukromí na Apple Watch

Mějte na paměti, že to naruší některé ze zdravotních a fitness funkcí Apple Watch - což může být pro některé obchodník.

Přehodnoťte svůj přístupový kód Apple Watch

Pokud jde o zařízení Apple, bývaly čtyřmístné přístupové kódy normou. V dnešní době společnost Apple doporučuje delší přístupové kódy - a to z dobrého důvodu. Přidejte k přístupovému kódu několik číslic a vaše zařízení bude mnohem bezpečnější

Ve výchozím nastavení používají Apple Watch čtyřmístný přístupový kód. Toto chování však můžete upravit v aplikaci iOS Watch. Stačí klepnout na nabídku Passcode a deaktivovat přepínač vedle Simple Passcode.

Jakmile je vypnuto, můžete zadat přístupový kód, který je libovolný. Tímto způsobem budou vaše Apple Watch mnohem bezpečnější.

Za zmínku stojí také to, že byste neměli deaktivovat přepínače vedle možností Detekce zápěstí a Odemknout pomocí iPhone. Díky oběma těmto funkcím bude používání hodinek Apple Watch mnohem pohodlnější s delším přístupovým kódem, takže se neoplatí je deaktivovat.

  I když si možná budete chtít Apple Watch sundat a používat na stole, není to dobrý nápad. Jednoduše jej nechejte uzamčený za delší přístupový kód a držte jej na zápěstí.

  Pokud máte konkrétní potřeby v oblasti ochrany osobních údajů nebo zabezpečení, nebo máte obavy pouze o svá data, může být vhodné povolit Smazat data.

  Tím se vaše Apple Watch po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla vymažou. To je skvělé pro lidi v obzvláště bezpečnostních situacích, ale méně skvělé pro ty s dětmi, kteří rádi hrají s vašimi technologickými gadgety.

  Ztratili jste Apple Watch? K vyhledání použijte aplikaci FindMy

  Takže vaše Apple Watch byly odcizeny - co teď? I když možná nebudete moci zabránit odcizení nebo ztrátě hodinek, můžete se seznámit s několika možnostmi, které se vám v tomto případě mohou hodit.

  Pěkně popořádku. Seznamte se s aplikací Najít můj iPhone nebo Najít moji aplikaci pro iOS. Můžete k němu přistupovat dvěma způsoby, prostřednictvím aplikace nebo na webu iCloud.com. V každém případě vám aplikace Najít moje umožní sledovat poslední známé umístění Apple Watch (nebo jeho aktuální polohu, pokud máte mobilní model). V iOS 13 byly tyto nahrazeny FindMy App.

  Nová aplikace FindMy vám pomůže vypátrat ztracené hodinky Apple Watch

  Můžete také vzdáleně vymazat data z Apple Watch nebo zapnout Ztracený režim. Ztracený režim mimo jiné deaktivuje Apple Pay na vašich Apple Watch.

  Další dobrou obranou proti ztrátě nebo krádeži je Activation Lock. V zásadě brání tomu, aby někdo utíral vaše Apple Watch a znovu je používal, pokud nemá vaše Apple ID a heslo.

  Aktivační zámek je ve výchozím nastavení zapnutý. Pokud své Apple Watch vidíte v aplikaci Najít moje, je povoleno.

  Pamatujte, že budete muset deaktivovat zámek aktivace, pokud budete někdy potřebovat přivést své Apple Watch do provozu. Jakmile Apple Watch obdržíte zpět od techniků opravy, nezapomeňte se na hodinkách znovu přihlásit do iCloudu a znovu je povolit.

  Další rychlé tipy

  Oprávnění, přístupové kódy a aplikace Najít moji jsou primární metody pro udržení zabezpečení a ochrany osobních údajů na hodinkách Apple Watch. Zde je ale několik dalších tipů, které vám pomohou podpořit vaše nositelná a související zařízení Apple.

  • Nezapomeňte odemknout Mac. Pokud máte Mac a Apple Watch, můžete mít odemčené pomocí Apple Watch povoleny. Jedná se o neuvěřitelně rychlou a snadnou funkci, ale uvědomte si ji. Někdo by se mohl dostat do vašeho počítače Mac, pokud jste prostě poblíž, ale ne u počítače. Zatímco Apple Watch na vás klepnou, když odemkne váš Mac, nemusíte si toho všimnout mezi mnoha dalšími oznámeními, která dostanete.
  • Zvyšte soukromí svých oznámení. Získávání oznámení přímo na zápěstí je samozřejmě docela pohodlné - ale může to také představovat riziko ochrany soukromí v závislosti na tom, kdo je kolem vás. Obsah oznámení na Apple Watch můžete skrýt tak, že přejdete do aplikace Watch -> Oznámení a povolíte soukromí oznámení.
  • Nebojte se o Emergency SOS. Toto je užitečná funkce, která by vám mohla v nouzové situaci potenciálně zachránit život. Apple bere na vědomí, že vaše poloha je odeslána pouze blízkým záchranným službám, které mají systém Rapid SOS. Veškerá data, která Apple sdílí s prvními respondenty, jsou smazána za 24 hodin.

  Doufáme, že vám byl tento článek užitečný. Produkty Apple jsou obecně velmi bezpečné a společnost Apple jde nad rámec snahy chránit soukromí a zabezpečení svých uživatelů. Rizika se často projevují při používání méně známých aplikací třetích stran ve vašich produktech Apple. Stále máte kontrolu a můžete blokovat přístupová oprávnění pro tyto aplikace.

  Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found