Problémy se zálohováním iCloud na iPhone 6S, oprava

Nelze popřít skutečnost, že Apple iCloud je jednou z nejlepších a bezpečných metod pro ukládání důležitých dat z vašeho iPhone. Čas od času se objeví malé vtípky a mohou být velmi frustrující. Někteří čtenáři z našich fór hlásí problémy se zálohováním iCloud na svém iPhone 6S.

U některých uživatelů tento problém souvisí s automatickým zálohováním; mohou svůj iPhone a iPad ručně zálohovat na iCloud, ale nemohou používat funkci automatického zálohování. To může být hlavní problém. Nejprve se ujistěte, že splňujete všechny níže uvedené požadavky pro vytvoření zálohy iCloud na vašem iPhone 6S.

Požadavky:

  • Váš iPhone musí být připojen ke zdroji napájení. Můžete jej připojit pomocí zástrčky nebo pomocí USB portu vašeho počítače.
  • Druhou nejdůležitější věcí je, že pro zálohování budete muset mít funkční připojení Wi-Fi.
  • Další důležitá věc, ať už používáte bezplatný účet iCloud nebo placený účet, se ujistěte, že máte na svém iCloudu k dispozici dostatek úložného prostoru pro uložení nových záložních dat.

Řešení:

Reset nastavení Wi-fi:

Pokud je váš iPhone připojen k Wi-Fi, ujistěte se, že nepoužíváte žádné služby VPN třetích stran, protože někdy mohou způsobit problém. Nejjednodušší způsob, jak vyřešit problémy související se sítí, je resetovat nastavení sítě na vašem iPhone. Obnovením nastavení sítě odstraníte všechna uložená hesla Wi-Fi ve vašem účtu.

Krok -> 1: V iPhonu přejděte do Nastavení a klikněte na Všeobecné

Krok -> 2: Přejděte dolů na konec stránky a klepněte na Resetovat

Krok -> 3: Klepněte na Obnovte nastavení sítě, k tomu budete muset zadat heslo.

Proveďte měkký reset:

Pokud pro vás resetování sítě nefungovalo, můžete provést měkký reset na vašem iPhone. To by mělo vyřešit problémy se zálohováním iCloud pro většinu uživatelů.

  • Stiskněte a podržte tlačítko Spánek a tlačítko Domů, dokud se restartuje iPhone a neuvidíte logo Apple. Tlačítko spánku je umístěno na pravé straně iPhonu, zatímco tlačítko Domů je ve středu iPhonu.

Znovu aktivovat iCloud:

Odhlaste se z účtu iCloud na svém iPhone a znovu se přihlaste, tato metoda již u některých uživatelů fungovala. Jít do Nastavení> iCloud a klikněte na svůj účet. Odhlaste se a znovu se přihlaste v účtu iCloud.

Překonání problémů s úložištěm:

Pokud na svém iPhone nemáte dostatek místa, měli byste tuto metodu vyzkoušet. Odeberte nejnovější zálohu z iPhonu a poté ji znovu zálohujte.

Krok -> 1: Přejděte do Nastavení a klepněte na iCloud

Krok -> 2: Na další stránce klepněte na ikonu Úložný prostor

Krok -> 3: Klepněte na Správa úložiště

Krok -> 4: Vyberte svůj iPhone, zobrazí se pod zálohy

Krok -> 5: Přejděte dolů do dolní části stránky a klepněte na ikonu Odstranit zálohu

Pokud si myslíte, že některé aplikace zabírají příliš mnoho místa, můžete je zde také deaktivovat. To vám ušetří na vašem účtu iCloud nějaké místo navíc a poskytne vám úložiště pro úspěšné dokončení zálohování. Pokud máte trvalé problémy s úložištěm, můžete zvážit upgrade úložiště iCloud.

Pokud máte problémy se synchronizací související s vaším účtem iCloud, klikněte sem. Pokud vám žádný z výše uvedených kroků nepracoval, můžete použít kontaktní podporu Apple iCloud, klikněte sem.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found