Proč byste měli zvážit mechanickou klávesnici pro váš Mac

Hledáte dobrou klávesnici pro svůj počítač Mac? Pokud jste neuvažovali o mechanických klávesnicích, měli byste je určitě přidat do seznamu.

Zatímco kdysi doménou hráčů a PC nadšenců pro Windows, mechanické klávesnice se v poslední době prudce rozšířily. A s touto popularitou přišla nová vlna mechanických klávesnic vyrobených speciálně pro macOS.

A pokud žádný ještě nemáte, měli byste zvážit jeho vyzvednutí. Čtěte dále a dozvíte se proč.

Co je to mechanická klávesnice?

Mechanický spínač v akci prostřednictvím klávesnice Das.

Nejprve základy. Abyste pochopili, co to mechanická klávesnice je a jak vám může prospět, musíte vědět několik věcí o klávesnicích.

Klávesnice se spoléhají na přepínače, které se aktivují, když stisknete klávesu dolů. Nejběžnější klávesnicí dnes jsou membránové nebo gumové kopulovité klávesnice.

Tyto klávesnice mají pod každou klávesou skutečnou gumovou kopuli, která se spustí, když je stisknete. Dokonce i nůžkové spínače nebo motýlkové klávesnice, jak je známá řada Apple MacBook, spoléhají na gumové kopule.

Ale mechanické klávesnice se liší. Kdysi dávno byly všechny počítačové klávesnice mechanické. Jejich popularita však klesala, protože membránové klávesnice - jejichž výroba je levnější - se staly normou. Nyní, jak jsme již zmínili, se vrací.

Namísto gumového kopulovitého nebo membránového spínače kláves budou mít mechanické klávesnice kovovou pružinu nebo jiné analogové řešení, které spínač aktivuje, když stisknete nebo stisknete klávesu.

To má za následek výrazně odlišný zážitek z psaní - a také několik dalších výhod.

Výhody mechanické klávesnice pro macOS

Azio MK Mac je drátová mechanická klávesnice plné velikosti se zřetelnou estetikou ve stylu Apple.

Proč byste si tedy měli pořídit mechanickou klávesnici pro vaše zařízení Mac? Ve skutečnosti může existovat spousta různých důvodů pro různé lidi. Ale tady jsou některé z největších.

 • Trvanlivost. Většina mechanických klávesnic odolává milionům stisknutí kláves. Například slavné přepínače MX Cherry jsou hodnoceny na 30 až 70 milionů, ve srovnání s 5 miliony u standardní gumové kopulovité klávesnice. Jinými slovy, mohou být jen dokonalým protijedem proti problémům s klávesovými spínači Apple.
 • Robustnost a odolnost proti opotřebení. Jistě, vaše mechanická klávesnice na vás pravděpodobně neselže. Zážitek z psaní se ale také časem nezmění. Je to proto, že mechanické spínače se opravdu „neopotřebovávají“, jako to mohou gumové klíče. Vaše mechanické spínače budou psát stejným způsobem od prvního dne do budoucích let. Více než to, že mechanické spínače jsou při psaní mnohem robustnější a stabilnější.
 • Přesnost. Mechanická klávesnice je mnohem hmatatelnější než gumová kopule nebo nůžkový spínač. Zkuste psát na staromódním psacím stroji. V závislosti na vašem stylu psaní to může znamenat výhody rychlosti a přesnosti oproti běžnějším typům klávesnice.
 • Přizpůsobitelnost. Existuje celá komunita lidí, kteří jsou nadšení přizpůsobováním mechanických klávesnic. Pokud nám nevěříte, použijte „řemeslné klíčenky“ Google. To je něco, co u Magic Keyboard prostě nedostanete.

A konečně je těžké přeceňovat, jak zábavné může být psaní na mechanické klávesnici. Může se vám dokonce stát, že budete produktivnější, zvláště pokud jste v kariéře náročné na psaní, jako je programování nebo psaní.

Nějaké nevýhody mechanické klávesnice?

Boční srovnání mechanické klávesnice a klávesnice Magic Keyboard. Obrázek přes Oliur.

Jak již bylo zmíněno dříve, mechanická klávesnice představuje naprosto odlišný zážitek ze psaní, než na jaký je většina uživatelů macOS zvyklá. Ale to, že je to jiné, ještě neznamená, že je to špatné.

Jak již bylo řečeno, při používání mechanických klávesnic byste určitě měli vzít v úvahu několik aspektů, zejména pokud používáte MacOS.

 • Dostupnost. Pro uživatele Windows PC existují mechanické klávesnice. Ale pro macOS je to jiný příběh. I když s Macem můžete použít jakoukoli mechanickou klávesnici, může být užitečná ta s rozložením klávesnice specifickým pro macOS. A pokud jde o mechanické klávesnice Mac, možnosti mohou být tenké.
 • Cena. Obecně budou mechanické klávesnice dražší než membránové nebo gumové kopulovité klávesnice. To může platit zejména pro mechanické klávesnice specifické pro macOS, protože jsou v současné době jakousi „speciální“ položkou.
 • Hluk. Skutečnost, že mechanické klávesnice mohou zesílit, se neobejde. To platí zejména v případě, že zvolíte „klikatý“ přepínač, jako je MX Cherry Blue. Nezáleží však jen na přepínači. Svou roli hraje také konstrukce a použité materiály.
 • Přizpůsobovací období. Pokud jste zvyklí na tenké a nízkoprofilové klíčové přepínače, které Apple používá, budete potřebovat období úpravy mechanické klávesnice. Mechanické kryty kláves jsou obvykle vyšší. A i když nízkoprofilové mechanické klávesnice existují, nejsou tak běžné jako standardní „vysoká“ velikost.

Některá doporučení mechanické klávesnice

Keychron K2 je dobrou volbou pro kompaktní, bezdrátovou a dostupnou mechanickou klávesnici s rozložením specifickým pro Mac.

Pokud výhody znějí lákavě a nevýhody nejsou lámači obchodů, měli byste zvážit vyzvednutí mechanické klávesnice pro nastavení Macu.

Neexistuje však univerzální mechanická klávesnice pro každého. Nejlepší je udělat si průzkum a zjistit, který výrobce a model je vhodný pro vaše potřeby.

Jak již bylo řečeno, na trhu jsou některé oblíbené klávesnice specifické pro macOS, které můžeme doporučit.

Série Keychron například nabízí špičkové mechanické klávesnice s připojením Bluetooth a RGB podsvícením. Můžeme doporučit K2 jako kompaktní, ale vysoce profilovou klávesnici, nebo K1 jako klávesnici s nízkým profilem.

Pokud chcete, aby jednoduchá bílá mechanická klávesnice odpovídala vaší myš Magic Mouse nebo stávajícímu nastavení Apple, pak je tento model Azio MK Mac dobrou volbou. (Rozhodněte se pro kabelovou verzi, protože někteří uživatelé zaznamenávají problémy s variantou Bluetooth.)

Klávesnice Das jsou také špičkovými možnostmi s rozložením pro Mac. A pokud jste purističtí klíčoví přepínači, používají také přepínače Cherry MX namísto přepínačů Gateron viděných na jiných klávesnicích v podobné cenové kategorii.

Samozřejmě existují mechanické klávesnice, které nejsou specifické pro MacOS. Ty nebudou mít rozložení klávesnice, které znáte, ale na Macu budou i nadále fungovat. Teoreticky byste si také mohli zakoupit aftermarket klíčenky pro vaše rozložení Mac později.

Některé dobré klávesnice jiné než Mac zahrnují Ducky One Mini 2 a tento levnější model s modrým přepínačem od Amazonu.

Poznámka o klíčových spínačích

Vyberte si svůj klíčový přepínač moudře. Všechny nabízejí různé zážitky z psaní.

Ne všechny mechanické klávesnice vám ve skutečnosti umožní vybrat si klíčový přepínač. Ale pro ty, kteří to dělají, stojí za to se zamyslet, který z nich je pro vás ten pravý.

Mezi nejoblíbenější možnosti patří Blues, Reds a Browns. Budou si docela podobné napříč značkami, včetně Cherry MX nebo Gateron.

 • Blues jsou považovány za přepínače psaní. Mají taktický náraz, stejně jako výrazné a vysoké „cvaknutí“. Upozorňujeme, že mohou být docela hlasité.
 • Červené jsou považovány za herní přepínače. Jsou popsány jako „lineární“ a jsou obecně nejtišší.
 • Browns jsou dobrým prostředníkem mezi Blues a Reds. Mají hmatový „náraz“, ale ne hlasité cvaknutí.

Na konci dne není „lepší“ přepínač. Všechno záleží na osobních preferencích. Doporučujeme jít do Best Buy nebo Fry's Electronics a vyzkoušet všechny mechanické klíčové spínače, které tam mají.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found