2019 MacBook Pro versus 2019 MacBook Air: Který byste si měli koupit?

Koupě nového MacBooku je velké rozhodnutí. Nyní je také o něco obtížnější, že pro nejlepší MacBook, který si můžete koupit, existují dva uchazeči o krk v krku: nový MacBook Pro 2019 a nový MacBook Air.

Jedná se o poměrně odlišné notebooky zaměřené na různé části trhu. Pokud ale zjistíte, že si nejste jisti, ve které části trhu se nacházíte, a máte potíže s rozhodováním mezi zařízeními, jsme tu, abychom vám pomohli.

Příbuzný:

  2019 MacBook Air vs 2019 MacBook Pro

  2018 MacBook Air nebo 2019 MacBook Pro - které byste si měli vybrat?

  Níže porovnáme některé specifikace a funkce nového MacBooku Air s novým 13palcovým MacBookem Pro. Skutečná bitva se zde odehrává mezi dvěma základními 13,3palcovými modely, ale pro srovnání zahrneme 13- a 15palcový model vyšší třídy.

  Procesor

  Stručně řečeno, MacBook Pro je výkonnější stroj. I když čip Core i5 8. generace MacBooku Air není žádným nepořádkem, stále nezasahuje do čtyřjádrových procesorů Intel 8. generace v základním MacBooku Pro. Je to také čip řady Y s nízkou spotřebou, což je další rozlišovací faktor.

  Samozřejmě stojí za zmínku, že většina lidí si kupuje „příliš mnoho“ notebooků. Pokud nejste editor videa nebo nepracujete s programy náročnými na procesor, bude MacBook Air dostatečně zippy pro téměř cokoli jiného, ​​co na něj hodíte.

  Modely vyšší třídy MacBook Pro jsou ještě výkonnější než základní MacBook Pro. 15palcový model základní úrovně má 2,6GHz 6jádrový procesor Intel Core i7 9. generace a může být specifikován pro 8jádrový procesor. 13palcový model vyšší třídy má čtyřjádrový čip 2,4 GHz.

  Zobrazit

  MacBook Air i 13palcový MacBook Pro mají 13,3palcový displej s rozlišením 2560 x 1600. 15palcový MacBook Pro má 15palcový displej s displejem 2880 x 1800.

  Pokud jde o další specifikace displeje, MacBook Pro hrany s novým MacBookem Airs. Maximální jas MacBooku Pro je 500 nitů, ve srovnání s 300 niti Airu. Od července 2019 jsou všechny modely MacBooků vybaveny technologií True Tone. To předtím nebyla pravda.

  Hmotnost a rozměry

  MacBook Air, jak můžete očekávat, je o něco lehčí než menší MacBook Pro - je to 2,75 liber oproti 3,02 liber. Ale pokud jde o skutečný profil, oba stroje budou poměrně tenké.

  Pokud je přenositelnost velkým faktorem, doporučujeme zkontrolovat oba modely osobně. Možná vás překvapí, jak podobné jsou, což do značné míry popírá starou výhodu Airu. Mějte na paměti, že MacBook Air je stále mírně tenčí, zejména proto, že má trochu sklon k podvozku.

  15palcový MacBook Pro je samozřejmě větší a těžší než dva 13palcové modely.

  Životnost baterie

  Jak MacBook Air, tak 13palcový MacBook Pro mají baterii s výkonem 54 wattů. Obecně však bude mít MacBook Air o něco lepší výdrž baterie.

  Apple říká, že MacBook Air je hodnocen na 13 hodin přehrávání videa, zatímco MacBook Pro je hodnocen přibližně na 10 hodin. Baterie obvykle nedochází, ale silnější čip a jasnější displej MacBooku Pro vydrží delší výdrž baterie.

  15palcový MacBook Pro má větší baterii, ale při přehrávání videa je stále přibližně stejný.

  Touch ID versus Touch Bar

  MacBook Pro má dotykovou lištu, která je vybavena Touch ID. Samozřejmě, že dotykový panel je funkcí, kterou milujete nebo nenávidíte - a i když ji máte, možná zjistíte, že to není všechno užitečné.

  MacBook Air má naopak zabudovaný skener otisků prstů pro Touch ID. Nemá dotykovou lištu, která by se mohla líbit uživatelům, kteří prostě nejsou fanoušky OLED zobrazovacího pruhu, který jim odnímá funkční klávesy.

  Přístavy

  Pokud jde o porty, dostanete porty Thunderbolt 3 pouze na MacBook Air nebo MacBook Pro. Jediný rozdíl mezi modely je, kolik.

  Jak MacBook Air 2019, tak základní MacBook Pro mají celkem dva porty Thunderbolt 3. Vyšší modely MacBooků Pro, které jsou o něco dražší, mají čtyři porty Thunderbolt 3. Stále nebudete mít rozmanitost portů, ale obvykle je lepší více.

  Grafika

  Aniž bychom se zde příliš zabývali plevelem, stojí za to poukázat na to, že GPU u modelů MacBook Pro překoná grafický čip na MacBooku Air.

  MacBook Air má grafiku Intel UHD 617 ve srovnání s Intel Iris Plus 645 nebo 655 13palcového MacBooku Pro nebo AMD Radeon Pro 555X 15palcového modelu. Pokud potřebujete více grafického výkonu, rozhodněte se pro modely Pro.

  Cena a základní modely

  • MacBook Air začíná na 1 99,99 $. To vám zajistí 8 GB RAM a 128 GB SSD.
  • Základní 13palcový MacBook Pro začíná na 1299 USD za 8 GB RAM a 128 GB SSD.
  • MacBook Pro vyšší třídy začíná na 1799 $ a je dodáván s 8 GB RAM a 256 GB SSD.
  • Základní model 15palcového MacBooku Pro je vybaven 16 GB RAM a 256 GB SSD. Začíná na 2399 $.

  Jako vždy zkontrolujte stránky Apple Certified Refurbished. Existuje velká šance, že budete moci najít model, který chcete, mnohem levnější než nový.

  Závěr

  Pro drtivou většinu lidí jim bude MacBook Air 2019 sloužit velmi dobře. Je tenký, lehký a přenosný, ale přesto má dostatek energie pro většinu školních, pracovních a zábavních úkolů. Jinými slovy, je to nejlepší sázka pro většinu uživatelů Mac.

  Základní MacBook Pro je o něco silnější, pokud jde o výkon procesoru a grafiku, ale je o něco dražší. Je to také o něco jasnější displej a dotyková lišta. Hodí se dobře do kanceláře i do školy a může se dokonce hodit i pro menší úkoly spojené s úpravami fotografií nebo videí.

  Vyšší modely MacBooků Pro budou výrazně dražší. Nejlevnější 13palcový model začíná na 1799 $. Ale obě zařízení vyšší třídy MacBook Pro mají své vlastní výhody. Mají čtyři porty místo dvou a mají lepší grafiku a procesory mimo bránu. Jsou velmi vhodné pro úlohy úpravy videa a další pracovní postupy náročné na CPU, zejména pro 15palcový model.

  Poznámka o klávesnici

  Ano, klávesnice na vás může selhat. Ale Apple to napraví zdarma (obecně).

  MacBook Air z roku 2019 a všechny aktuální modely MacBooků Pros mají motýlí klávesnici. Mezi uživateli počítačů Mac je to jedno z nejspornějších designových rozhodnutí, která Apple v poslední době učinil.

  Většinou je to proto, že klávesnice má ve zvyku v průběhu času selhávat. Apple vydal několik iterací motýlkové klávesnice, které pomáhají tento problém zmírnit - ale neřešit -.

  Ať už si vezmete MacBook Pro 2019 nebo MacBook Air 2019, získáte nejnovější variantu klávesnice MacBook Pro, která je podle Apple odolnější.

  V každém případě je každý MacBook Pro zahrnut do programu výměny motýlkové klávesnice Apple. Pokud vaše klávesnice začne selhávat, měli byste mít možnost si ji zdarma vyměnit.

  A co model bez dotykové lišty?

  S pomalejšími vnitřními částmi, horší klávesnicí a hrozící obnovou není mnoho důvodů kupovat MacBook Pro bez dotykové lišty.

  V době vydání Apple neprodává žádný MacBook Pro s dotykovou lištou. Stárnoucí základní MacBook Pro byl osvěžen lepším procesorem a dotykovou lištou.

  Navzdory tomu je MacBook Pro bez dotykové lišty stále k dispozici na sekundárním trhu a na renovovaných stránkách společnosti Apple. Pravděpodobně ho najdete za poměrně nízkou cenu, ale nedoporučujeme to.

  Za prvé, MacBook Pro bez dotykové lišty byl vydán v roce 2017. To znamená, že obsahuje stárnoucí procesor Intel Core 7. generace. Ve srovnání s 2019 MacBookem Air je to o něco rychlejší čip (a samotné zařízení má jasnější displej). Lidé ale nepotřebují tolik energie navíc k procházení webu nebo k běžné práci s produktivitou.

  Podobně MacBook Pro bez dotykové lišty má starší klávesnici motýlů bez nedávných změn, které ji činí robustnější. Podle neoficiálních uživatelských zpráv je náchylnější k selhání než současné klávesnice MacBooku Pro.

  Který MacBook uvažujete o koupi? Co je kromě ceny největší funkcí, kterou budete hledat při nákupu nového Macu?

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found