Jak převést AppleCare na použitý Mac

Existuje spousta věcí, které Apple dělá pro své zákazníky správně, a to zahrnuje možnost přidat AppleCare. Nedávno to společnost Apple dokonce zpřístupnila majitelům AirPods, protože dříve to bylo k dispozici pouze pro zařízení jako Mac, iPhone a iPad.

Ještě úžasnější je, že místo toho, abyste byli nuceni platit peníze navíc v době nákupu, můžete si nyní zaregistrovat měsíční předplatné. To vám umožní získat požadované zařízení spolu s požadovanou zárukou, aniž byste předem potřebovali další peníze.

Co je součástí AppleCare?

Po vybalení z krabice má vaše zařízení Apple omezenou roční záruku a 90denní „bezplatnou technickou podporu“. Zakoupením AppleCare + pro Mac získáte následující:

 • Tři roky pokrytí hardwarem a technickou podporou
 • Dva případy krytí náhodných škod
  • Každý incident podléhá poplatku za službu 99 USD za poškození obrazovky nebo externího krytu
  • Pokud je událost jiná, bude účtován poplatek 299 $ plus daň
 • AppleCare + také poskytuje 24/7 prioritní přístup odborníkům Apple prostřednictvím chatu nebo telefonu

Na první pohled je AppleCare + možná něco, do čeho nechcete investovat. Život se však stává a být schopen mít něco opraveného nebo vyměněného dokonce za 299 $, ve srovnání s utrácením tisíců dolarů za náhradu, může být neocenitelné. Navíc vám Apple dává možnost svůj plán AppleCare + kdykoli zrušit.

Další obrovská výhoda AppleCare přichází, když je čas prodat vaše zařízení. Bez ohledu na to, zda se jedná o iPhone, iPad nebo Mac, má AppleCare přidanou hodnotu pro zařízení. Je to proto, že poskytuje záruku, že pokud se něco pokazí, Apple to napraví.

Jak převést svůj plán AppleCare?

Pokud nastal čas, kdy jste připraveni prodat nebo předat svůj Mac někomu jinému, budete chtít převést AppleCare. To dává novému majiteli klid, že jeho nová investice je chráněna zárukou společnosti Apple. Ačkoli proces není tak snadný, jak by si někteří přáli, stále je to možné, a můžete to udělat takto:

 1. Přihlaste se na stránku Moje podpora společnosti Apple
 2. Najděte původní účtenku z prodeje zařízení
 3. Získejte následující informace od nového vlastníka
  • název
  • Adresa
  • Emailová adresa
  • Telefonní číslo
 4. Kontaktujte podporu Apple

Je důležité si uvědomit, že svůj plán AppleCare můžete převést pouze tehdy, pokud jste si jej předem zaplatili. Ti, kteří si předplatí AppleCare měsíčně, nebudou moci převést předplatné na nového vlastníka.

Jak spravujete svůj účet AppleCare?

Bez ohledu na to, zda za AppleCare platíte měsíčně, nebo pokud jste za něj platili předem, existují způsoby, jak službu spravovat. Obě možnosti vás mohou nechat hledat pomoc od týmu podpory společnosti Apple, ale zde můžete spravovat svůj účet.

Pokud platíte měsíčně

Podobně jako u jiných předplatných, ke kterým jste se již přihlásili, lze předplatné AppleCare spravovat prostřednictvím zařízení iOS nebo Mac. K tomu lze přistupovat pomocí následujících kroků:

 1. Otevřete App Store na iPhonu nebo iPadu
 2. Klepněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu
 3. VybratPředplatné
 4. Přejděte dolů a najděteAppleCare +v seznamu
 5. Zobrazit předplatné

Odtud získáte rozpis toho, k čemu je předplatné. To zahrnuje náklady a uvidíte něco jako „Technická podpora a hardwarové pokrytí“. Odběr však můžete zrušit také odtud, přesZrušit předplatné tlačítko dole.

Pokud z jakéhokoli důvodu nevidíte své zařízení uvedené v předplatném, možná budete muset dokončit nastavení účtu.

 1. Na Macu, iPhonu nebo iPadu klikněte natento odkaz
 2. Přihlaste se do svého Apple IDúčet
 3. Postupujte podle pokynů a ověřte, zda je přidáno správné zařízení

V případě, že zařízení v seznamu nevidíte, můžete jej vyhledat pomocí čísla smlouvy. Toto se nachází v původním e-mailu po přihlášení k odběru.

Pokud jste za AppleCare zaplatili předem

Někteří si možná neuvědomují, že i když za AppleCare zaplatíte předem, můžete jej zrušit. Ve většině případů to znamená, že vám bude vrácena poměrná částka v závislosti na tom, kolik času zbývá.

Pro ty, kteří to chtějí zrušit během prvních 30 dnů, dostanete plnou náhradu „minus hodnota jakékoli již poskytnuté služby“. Mimo 30 dní je výše vrácení peněz určena procentem „nevypršeného pokrytí plánu AppleCare.

Když je čas zrušit účet, budete potřebovat následující informace:

 • Číslo smlouvy AppleCare
 • Sériové číslo zařízení
 • Originální potvrzení o prodeji

Poté, co najdete všechny tyto informace, jednoduše kontaktujte podporu Apple. Informujte agenta, že chcete zrušit svůj plán AppleCare, a provede vás procesem jeho zrušení.

Závěr

AppleCare je něco, co já osobně mám na všech svých novějších zařízeních, včetně mých AirPods Pro. Nedá se říci, kdy katastrofa udeří, a je důležité se ujistit, že nebudu muset platit z kapsy, pokud se něco stane.

Důrazně doporučujeme zaregistrovat se do AppleCare s vašimi novými zařízeními, protože vás chrání. Ale také přidává přidanou hodnotu uvedeným zařízením, pokud se někdy přestanete pohybovat a chcete je dát příteli nebo prodat někomu jinému.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found