Gboard společnosti Google pro iPhone - 14 základních tipů, které je třeba vzít v úvahu

Klávesnice Gboard od Googlu přináší ve své kočičce pro uživatele iOS spoustu výhod, kromě zlepšení rychlosti psaní. Pro lidi, kteří používají tradiční klávesnici pro iPhone, stojí za to vyzkoušet několik dní používat Gboard, aby si uvědomili obrovský rozdíl, který může udělat.

Pro ty z vás, kteří si již začali užívat funkce Gboardu na vašem iPhone, bych řekl, že je toho mnohem víc, než se na první pohled zdá.

PŘÍBUZNÝ:

  • Jak používat nový důvěrný režim Gmailu na vašem MacBooku
  • Klávesnice pro iPhone pomalá, možné tipy, které je třeba zvážit
  • 10 nejlepších klávesnic třetích stran pro vaše zařízení iDevice

Tady je 14 našich oblíbených tipů, jak z Gboardu na iPhonu vytěžit maximum:

1. Bavte se psaním klouzáním

Psaní prstem, jak jej Google nazývá, umožňuje přejet prstem po znacích a umožňuje vám snadno psát požadované slovo. To nevyžaduje žádné klepání na každý znak, aby se vytvořilo slovo, protože se naučí váš styl tažení a automaticky rozpozná slovo, které chcete do zařízení napsat. To je jistě zábavný způsob, jak bez problémů konverzovat se svými pupeny.

2. Přímé vyhledávání Google

Mnozí z nás často potřebují něco prohledat a sdílet s kamarády. To vyžaduje otevření prohlížeče, poté vyhledejte výraz, zkopírujte a vložte odkazy na odpovědi do okna konverzace přítele atd. U Gboard se to děje v oblasti klávesnice. Například pokud se vás váš přítel zeptá, jaké je hlavní město Číny, můžete jej rychle vygooglit z dané aplikace a odeslat výsledky vašemu příteli tam a potom tak jednoduše.

3. Vyhledejte a odešlete GIF

GIF jsou všude a dělají dobrou práci, když rozesmívají lidi a navíc jim pomáhají vyjádřit své pocity. S Gboard na vašem iPhone můžete vyhledávat a odesílat soubory GIF přímo z klávesnice. Dejte sbohem těmto aplikacím generátoru GIF a zábavné konverzace založené na náladě jsou nyní s Gboard snadné.

4. Zkratky pro interpunkci a velká písmena

Gboard je plný řady zkratek, které vám pomohou rychle získat přístup k funkcím klávesnice. Jednou z těchto zkratek je psaní interpunkce. Chcete-li během psaní něco přidat, jednoduše klepněte a podržte dot-key a na obrazovce se zobrazí všechna interpunkční znaménka. Vyberte ten, který chcete, a přidá se do vašeho textu.

Často musíme písmeno psát velkými písmeny a Gboard to velmi usnadňuje. Jednoduše klepněte na klávesu Caps Lock, posuňte se na písmeno, které chcete psát velkým písmem, a uvolněte dotyk. To je užitečné, když píšete věci, jako je jméno osoby nebo název společnosti atd.

5. Hlasové zprávy

Gboard společnosti Google přichází s funkcí diktování, která vám umožňuje psát pomocí hlasu na vašem iPhone. Ačkoli má Apple svůj vlastní diktovací nástroj, stojí za to vyzkoušet jeho stejnou verzi. Chcete-li tuto funkci aktivovat, jednoduše stiskněte a podržte mezerník na vašem iPhone a brzy se zobrazí obrazovka diktátu.

Nyní můžete mluvit se svým iPhone a bude se psát na obrazovce.

6. Použijte mezerník jako trackpad

Trackpad umožňuje přepínat mezi slovy na zařízeních a klávesa Gboard na mezerníku dělá stejnou práci jako trackpad. Během psaní můžete přejetím prstem po mezerníku přecházet mezi slovy, která píšete. Tím se odstraní potíže s ručním umístěním kurzoru někam do textu, což je pro mnohé z nás často neúspěšný pokus.

7. Najděte a odešlete emodži

Stejně jako GIF umožňuje Gboard také odesílat emodži přímo ze samotné klávesnice. Dodává se s předinstalovanou řadou emodži, ze kterých si můžete vybrat a poslat je svým přátelům a rodině. Na emodži Gboard je tak zvláštní, že můžete vyhledávat své oblíbené emodži zadáním jejich názvu do vyhledávacího pole. Tímto způsobem nebudete muset ručně najít emodži, které chcete odeslat, protože pomocí funkce vyhledávání můžete rychle získat požadované emodži.

8. Přizpůsobitelné nastavení klávesnice

S dalšími možnostmi přišlo další nastavení konfigurace. Gboard má řadu možností, které můžete ve svém iPhone prozkoumat. Můžete přejít na panel nastavení pro Gboard a najdete mnoho funkcí, které můžete buď vypnout, nebo zapnout. Některé z nich jsou povolení a zakázání automatické opravy, automatické psaní velkých písmen atd.

9. Litujeme, pole hesla!

Pokud jste Gboard na iPhonu již nějakou dobu používali, všimli jste si, že s poli s hesly nefunguje. Apple zavedl omezení na svá zařízení, která zabraňují vyskakování klávesnic třetích stran během zadávání hesla. Tím zajistíte, že standardní klávesnici použijete pouze k zadávání důvěrných informací, jako jsou hesla. Toto opravdu není vypnutí, protože bezpečnost je vždy hlavní nutností než příslušenství.

10. Rychlý přístup k Gboard

I když jste ve svém iPhonu nastavili Gboard jako výchozí klávesnici, základní klávesnice se občas objeví. Pokud se vám to stane, existuje rychlý způsob, jak se vrátit zpět na Gboard. Na akciové klávesnici pro iPhone klepněte a podržte ikonu zeměkoule a zobrazí se seznam všech klávesnic, které můžete použít. Přejeďte na Gboard a uvolněte. Gboard se vrátí.

11. Psaní jednou rukou je možné

Už jste někdy čelili situacím, kdy máte na jedné straně pizzu a na druhé telefon a chtěli jste někomu napsat něco důležitého? S Gboardem je možné dělat obojí. Klávesnice má režim jedné ruky, který, pokud je povolen, umožňuje psát na plovoucí klávesnici na levé nebo pravé straně obrazovky.

12. Povolte temný režim

Tmavý režim mění vzhled vaší klávesnice a jeho povolení v Gboardu je poměrně snadné. Klávesnice je dodávána s řadou témat, takže je tu něco, co vám dává pocit temného režimu. Chcete-li změnit motiv klávesnice, klepněte na ikonu nastavení v Gboardu, vyberte Nastavení a poté Témata. Zde najdete všechna témata, která můžete na klávesnici použít. Vyberte si tmavý a při používání Gboard vám zajistí tmavý režim.

13. Vymažte historii vyhledávání Gboard

Stejně jako v historii vyhledávání v prohlížeči je vymazání historie vyhledávání v Gboardu důležité, aby byla udržována v optimálním rozsahu výkonu. Chcete-li to provést, klepněte na ikonu nastavení a poté na Nastavení vyhledávání. Klepněte na Vymazat historii vyhledávání Gboard a odstraní se celá vaše historie vyhledávání Gboard.

14. Sdílejte videa z YouTube

Pokud jste jako já a rádi sledujete videa na YouTube a sdílíte je se svými přáteli, pak vám Gboard nabízí snadnou zkratku, která vám pomůže věci urychlit. Gboard vám umožňuje přímo vyhledávat a sdílet videa z YouTube z aplikace, ve které se nacházíte. Klepněte na ikonu vyhledávání v Gboardu a poté na YouTube. Cokoli, co teď zadáte, bude prohledáno na YouTube. Jakmile najdete, co jste chtěli, můžete to sdílet se svými přáteli.

Výše uvedené tipy pro Gboard vám pomohou vytěžit maximum z této klávesnice jiného výrobce na vašem iPhone. Pokud si myslíte, že nám něco uniklo, dejte nám o tom vědět prostřednictvím níže uvedené části s komentáři.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found